Xi

Znajdę przyjaciela. Karty pracy dla dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu oraz innymi trudnościami komunikacyjnymi

"Znajdę przyjaciela. Karty pracy dla dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu oraz innymi trudnościami komunikacyjnymi" to produkt przeznaczony na zajęcia z uczniami w wieku 8-15 lat, a także świetny sposób na naukę umiejętności społecznych. Podstawowym zadaniem tej pozycji jest pomoc w prowadzeniu terapii dzieci i młodzieży z zaburzeniami autystycznymi. Ponadto karty mogą być użyte podczas zajęć teCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Harmonia
 • Data premiery: 2022-06-13
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 60
 • Wymiary: 301 x 204

"Znajdę przyjaciela. Karty pracy dla dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu oraz innymi trudnościami komunikacyjnymi" to produkt przeznaczony na zajęcia z uczniami w wieku 8-15 lat, a także świetny sposób na naukę umiejętności społecznych. Podstawowym zadaniem tej pozycji jest pomoc w prowadzeniu terapii dzieci i młodzieży z zaburzeniami autystycznymi. Ponadto karty mogą być użyte podczas zajęć terapeutycznych dla osób doświadczających poczucia samotności oraz niezrozumienia. Jaką jeszcze tematykę podejmuje prezentowany produkt?

Karty opracowane przez Agnieszkę Kolanko ułatwiają nawiązywanie znajomości i przyjaźni. Wyjaśniają znacznie koleżeństwa oraz uczą, jak budować trwałe relacje z ludźmi. Uczeń poznaje tu sposoby znajdowania przyjaciół, a także przeszkody, które uniemożliwiają nawiązanie dobrej znajomości z inną osobą. Proste ćwiczenia rozwijają umiejętności społeczne oraz ułatwiają terapeucie prowadzenie zajęć. Autorka podrzuca także różne wskazówki, jak chociażby przykładowe rozmowy ze znajomymi.

Agnieszka Kolanko przywiązuje również uwagę do dobrych sposobów rozwiązywania konfliktów. To przede wszystkim wzmocnienie umiejętności społecznych, ale także nauka wyrozumiałości. Dzięki temu uczeń ćwiczy zauważanie potrzeb i mocnych stron innych ludzi oraz szukanie rozwiązań dobrych dla całej grupy. Prezentowane karty sprawdzą się podczas zajęć grupowych, dobrze ucząc współpracy z osobami o różnych charakterach.

W tej publikacji znajdziesz też kalendarz relacji przyjacielskiej, dzięki któremu będzie można zwizualizować proces tworzenia relacji międzyludzkich. 500 naklejek ułatwia wypełnienie kalendarza i pomaga w zapamiętaniu najważniejszych informacji z zajęć. Korzystając z tego produktu, uczeń sprawnie uporządkuje zdobytą wiedzę oraz szybko znajdzie potrzebne wskazówki.

"Znajdę przyjaciela. Karty pracy dla dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu oraz innymi trudnościami komunikacyjnymi" to produkt polecany terapeutom, nauczycielom i rodzicom. Sprawdzi się podczas zajęć terapeutycznych, indywidualnych lub grupowych, a także w trakcie lekcji wychowawczej. Te materiały edukacyjne z przejrzystym opracowaniem graficznym to dobry wybór dla wszystkich osób, które opiekują się dziećmi autystycznymi.

Agnieszka Kolanko to nauczycielka, głównie prowadząca lekcje dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Uczy w szkołach w Krośnie i Chorkówce oraz projektuje materiały edukacyjne. Pomaga uczniom zrozumieć relacje społeczne i nawiązać dobre znajomości z innymi ludźmi. Wspiera też dzieci zmagające się z problemami emocjonalnymi oraz zaburzeniami autystycznymi. Książki i ćwiczenia przygotowane przez tę autorkę ułatwiają dziecku zrozumienie świata emocji oraz nawiązywanie kontaktu z innymi osobami. Produkty Agnieszki Kolanko docenili już nauczyciele i terapeuci z różnych miejsc w Polsce.

W kategorii "Książki pedagogiczne, resocjalizacja" znajdziesz świetne ćwiczenia dla dzieci w różnym wieku.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3245148
Tytuł
Znajdę przyjaciela. Karty pracy dla dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu oraz innymi trudnościami komunikacyjnymi
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
60
Data premiery
2022-06-13
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
301 x 204
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.28
Długość
205
Głębokość
293
Wysokość
10
Nasza cena
37,59 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
4,9/5
7 recenzji
 • 5
  6
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Małgorzata M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-12-18
  Bardzo ciekawa pomoc nie tylko dla uczniów ze spektrum autyzmu, ale dla pozostałych uczniów, zwłaszcza po okresie związanym z izolacją i ograniczeniem kontaktów podczas pandemii.
 • Daria S. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2022-11-28
  Karty pracy bardzo ładnie wydane, kolory wyraziste, naklejki mogą się przydać jako dodatkowy motywator do ćwiczeń
 • Michał B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-10-07
  Korzystam z kart w pracy nauczyciela, nie wszystkie dzieciaki w klasie są w spektrum autyzmu, niemniej bez względu na wszystko, ćwiczenia są bardzo praktyczne dla wszystkich dzieci. Można z nich korzystać na lekcji i budować umiejętność nawiązywania przyjaźni i dbania o nią. Jedne dzieci będą uczyć się od podstaw, a drugie będą rozwijały swoje umiejętność. Książka zawiera wiele praktycznych informacji, wiele ćwiczeń i dodatków, jak naklejki, które uatrakcyjniają wypełnianie kart. Karty pracy naprawdę godne polecenia.
 • Bernadeta H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-10-03
  Książka jest bardzo uniwersalna i przeznaczona dla dzieci w różnym wieku. Naturalnie należy dobrać poszczególne karty do konkretnych problemów, z którymi borykają się wasze dzieciaki. Przyznam jednak, że przerobiliśmy z moim synem większość ćwiczeń, zadań i postępy były niezwykłe. Polecam z całego serca, bo karty dotykają bardzo ważnych aspektów komunikacji i relacji. Naprawdę dają dzieciakom ze spektrum narzędzia do zawiązania nowej relacji, co oczywiście jest niezwykle wymagające. Dzięki ćwiczeniom dzieci uczą się wszystkiego od podstaw komunikacji po łagodne rozwiązywanie konfliktów. Polecam
 • Małgorzata C. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-09-29
  Bardzo praktyczne i niezwykle pomocne ćwiczenia oraz wyjaśnienia. Korzystamy z córką w domu, po uprzedniej konsultacji z terapeutką i jesteśmy bardzo zadowolone z efektów. Książka składa się głównie z kart pracy, a więc ćwiczeń, które i tłumaczą znaczenie relacji społecznych, w zasadzie od podstaw. Autorka podaje także schematy przykładowych rozmów, które są dla dzieci ogromną pomocą. Wbrew pozorom tak podstawowe informacje są najbardziej pomocne. Polecam wszystkim rodzicom dzieci ze spektrum, naturalnie pod okiem nauczyciela czy terapeuty :)
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 24. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 24. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 24. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 24. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 24. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 24. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 24. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 24. kwietnia, środa
0,00 zł

O Autorze


3245148
Ładowanie...