Znajdę przyjaciela. Karty pracy dla dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu oraz innymi trudnościami komunikacyjnymi (Agnieszka Kolanko) - tantis.pl
Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Znajdę przyjaciela. Karty pracy dla dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu oraz innymi trudnościami komunikacyjnymi

Agnieszka Kolanko

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: Harmonia
Liczba stron: 60

Kup w zestawie:

Znajdę przyjaciela. Karty pracy dla dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu oraz innymi trudnościami komunikacyjnymi
5/5
33,89 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
118,50 zł
102,17 zł
oszczędzasz 16,33 zł (14%)

SUPER CENA

Cena detaliczna: 39,50 zł

33,89 zł

Zamów do 15:00, aby otrzymać jutro
InPost Paczkomat 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 30,74 zł 🛈

Opis

"Znajdę przyjaciela. Karty pracy dla dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu oraz innymi trudnościami komunikacyjnymi" to produkt przeznaczony na zajęcia z uczniami w wieku 8-15 lat, a także świetny sposób na naukę umiejętności społecznych. Podstawowym zadaniem tej pozycji jest pomoc w prowadzeniu terapii dzieci i młodzieży z zaburzeniami autystycznymi. Ponadto karty mogą być użyte podczas zajęć terapeutycznych dla osób doświadczających poczucia samotności oraz niezrozumienia. Jaką jeszcze tematykę podejmuje prezentowany produkt?

Karty opracowane przez Agnieszkę Kolanko ułatwiają nawiązywanie znajomości i przyjaźni. Wyjaśniają znacznie koleżeństwa oraz uczą, jak budować trwałe relacje z ludźmi. Uczeń poznaje tu sposoby znajdowania przyjaciół, a także przeszkody, które uniemożliwiają nawiązanie dobrej znajomości z inną osobą. Proste ćwiczenia rozwijają umiejętności społeczne oraz ułatwiają terapeucie prowadzenie zajęć. Autorka podrzuca także różne wskazówki, jak chociażby przykładowe rozmowy ze znajomymi.

Agnieszka Kolanko przywiązuje również uwagę do dobrych sposobów rozwiązywania konfliktów. To przede wszystkim wzmocnienie umiejętności społecznych, ale także nauka wyrozumiałości. Dzięki temu uczeń ćwiczy zauważanie potrzeb i mocnych stron innych ludzi oraz szukanie rozwiązań dobrych dla całej grupy. Prezentowane karty sprawdzą się podczas zajęć grupowych, dobrze ucząc współpracy z osobami o różnych charakterach.

W tej publikacji znajdziesz też kalendarz relacji przyjacielskiej, dzięki któremu będzie można zwizualizować proces tworzenia relacji międzyludzkich. 500 naklejek ułatwia wypełnienie kalendarza i pomaga w zapamiętaniu najważniejszych informacji z zajęć. Korzystając z tego produktu, uczeń sprawnie uporządkuje zdobytą wiedzę oraz szybko znajdzie potrzebne wskazówki.

"Znajdę przyjaciela. Karty pracy dla dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu oraz innymi trudnościami komunikacyjnymi" to produkt polecany terapeutom, nauczycielom i rodzicom. Sprawdzi się podczas zajęć terapeutycznych, indywidualnych lub grupowych, a także w trakcie lekcji wychowawczej. Te materiały edukacyjne z przejrzystym opracowaniem graficznym to dobry wybór dla wszystkich osób, które opiekują się dziećmi autystycznymi.

Agnieszka Kolanko to nauczycielka, głównie prowadząca lekcje dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Uczy w szkołach w Krośnie i Chorkówce oraz projektuje materiały edukacyjne. Pomaga uczniom zrozumieć relacje społeczne i nawiązać dobre znajomości z innymi ludźmi. Wspiera też dzieci zmagające się z problemami emocjonalnymi oraz zaburzeniami autystycznymi. Książki i ćwiczenia przygotowane przez tę autorkę ułatwiają dziecku zrozumienie świata emocji oraz nawiązywanie kontaktu z innymi osobami. Produkty Agnieszki Kolanko docenili już nauczyciele i terapeuci z różnych miejsc w Polsce.

W kategorii "Książki pedagogiczne, resocjalizacja" znajdziesz świetne ćwiczenia dla dzieci w różnym wieku.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3245148
Tytuł Znajdę przyjaciela. Karty pracy dla dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu oraz innymi trudnościami komunikacyjnymi
Autor Agnieszka Kolanko
Wydawnictwo Harmonia
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 60
Data premiery 2022-06-13
Rok wydania 2022
Wymiary produktu [mm] 293 x 205 x 10
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.28
Cena detaliczna 39,50 zł
Nasza cena 33,89 zł

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Małgorzata M.

Klient zweryfikowany

5/5
| 18-12-2022 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo ciekawa pomoc nie tylko dla uczniów ze spektrum autyzmu, ale dla pozostałych uczniów, zwłaszcza po okresie związanym z izolacją i ograniczeniem kontaktów podczas pandemii.

Daria S.

Klient zweryfikowany

4/5
| 28-11-2022 | Recenzja zweryfikowana
Karty pracy bardzo ładnie wydane, kolory wyraziste, naklejki mogą się przydać jako dodatkowy motywator do ćwiczeń

Michał B.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 07-10-2022 | Recenzja zweryfikowana
Korzystam z kart w pracy nauczyciela, nie wszystkie dzieciaki w klasie są w spektrum autyzmu, niemniej bez względu na wszystko, ćwiczenia są bardzo praktyczne dla wszystkich dzieci. Można z nich korzystać na lekcji i budować umiejętność nawiązywania przyjaźni i dbania o nią. Jedne dzieci będą uczyć się od podstaw, a drugie będą rozwijały swoje umiejętność. Książka zawiera wiele praktycznych informacji, wiele ćwiczeń i dodatków, jak naklejki, które uatrakcyjniają wypełnianie kart. Karty pracy naprawdę godne polecenia.

Bernadeta H.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 03-10-2022 | Recenzja zweryfikowana
Książka jest bardzo uniwersalna i przeznaczona dla dzieci w różnym wieku. Naturalnie należy dobrać poszczególne karty do konkretnych problemów, z którymi borykają się wasze dzieciaki. Przyznam jednak, że przerobiliśmy z moim synem większość ćwiczeń, zadań i postępy były niezwykłe. Polecam z całego serca, bo karty dotykają bardzo ważnych aspektów komunikacji i relacji. Naprawdę dają dzieciakom ze spektrum narzędzia do zawiązania nowej relacji, co oczywiście jest niezwykle wymagające. Dzięki ćwiczeniom dzieci uczą się wszystkiego od podstaw komunikacji po łagodne rozwiązywanie konfliktów. Polecam

Małgorzata C.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 29-09-2022 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo praktyczne i niezwykle pomocne ćwiczenia oraz wyjaśnienia. Korzystamy z córką w domu, po uprzedniej konsultacji z terapeutką i jesteśmy bardzo zadowolone z efektów. Książka składa się głównie z kart pracy, a więc ćwiczeń, które i tłumaczą znaczenie relacji społecznych, w zasadzie od podstaw. Autorka podaje także schematy przykładowych rozmów, które są dla dzieci ogromną pomocą. Wbrew pozorom tak podstawowe informacje są najbardziej pomocne. Polecam wszystkim rodzicom dzieci ze spektrum, naturalnie pod okiem nauczyciela czy terapeuty :)

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat 24/7
czas dostawy
10. lutego, piątek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
10. lutego, piątek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
10. lutego, piątek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
10. lutego, piątek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
10. lutego, piątek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
10. lutego, piątek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
10. lutego, piątek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
10. lutego, piątek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...