Zły

  1 recenzja

Kryminalny majstersztyk jednego z najlepszych polskich autorówWrocław, szare czasy PRL- u.We wrocławskich Świniarach zaginęła młoda kobieta. Milicja prowadzi sprawę zaginięcia, ale porucznik Adam Kozłowski jest przekonany, że kobieta została zamordowana. Tylko Henryk Kolasa i jego przyszła teściowa wiedzą, co tak naprawdę się wydarzyło. Mężczyzna pod wpływem impulsu zabił Anetę Sadowską i ukrył ciCzytaj więcej

  • Wydawnictwo: Czarna Owca
  • Data premiery: 2024-09-25
  • Okładka: miękka
  • Liczba stron: 453
  • Wymiary: 212 x 141
więcej parametrów

O książce

Kryminalny majstersztyk jednego z najlepszych polskich autorów

Wrocław, szare czasy PRL- u.

We wrocławskich Świniarach zaginęła młoda kobieta. Milicja prowadzi sprawę zaginięcia, ale porucznik Adam Kozłowski jest przekonany, że kobieta została zamordowana. Tylko Henryk Kolasa i jego przyszła teściowa wiedzą, co tak naprawdę się wydarzyło. Mężczyzna pod wpływem impulsu zabił Anetę Sadowską i ukrył ciało. Kolasa w zbrodnię wrabia niewinnego człowieka. Milicja dokonuje zatrzymania pewna, że złapała mordercę.

Parę lat później Kolasa uderza ponownie. Z jego rąk ginie kilka kobiet. Kozłowski jest przekonany, że ma do czynienia z seryjnym mordercą, ale początkowo nikt mu nie wierzy.

Czy śledczym uda się powstrzymać psychopatę?

Czy milicja tym razem trafnie wytypuję sprawcę?

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu
3535782
Tytuł
Zły
Wydawnictwo
Język
polski
Liczba stron
453
Typ okładki
miękka
Wydanie
1
Data premiery
2024-09-25
Rok wydania
2024
Wymiary
212 x 141
Waga
0.46 kg
Wysokość
141 mm
Długość
212 mm
Głębokość
32 mm
Liczba elementów zakres
Do 49
Szerokość
135 mm
Nasza cena
39,49 zł
Symbol produktu:
9788383820613

Opinie i recenzje książki Zły

5,0/5
 
1 recenzja
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
  • Agnieszka N. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2024-10-11Recenzja zweryfikowana
    Po zakończonej lekturze "Złego" próbuję uporządkować własne myśli i uczucia, jakie książka we mnie wywołała. Sam fakt, że z taką intensywnością przeżywam fabułę niech będzie atutem tej powieści.

    Piotr Kościelny jest jednym w moich ulubionych autorów. Znam większość jego twórczości, więc wiem, czego mogę się spodziewać. I pod tym względem "Zły" zupełnie mnie nie zawiódł. Jest to rasowy, mocny i brutalny kryminał, osadzony w czasach słusznie minionych, gdzie rządzą układy, polityka nieproszona wkracza do życia każdego obywatela, a milicja zasnuta papierosowym dymem dąży wyłącznie do tego, by odhaczyć kolejną sprawę. Mamy sb, zomo, codzienność podporządkowaną specyficznemu ustrojowi, walkę z kk czy religią ogólnie. A w tym wszystkim grasującego psychopatę, który morduje młode kobiety i wszystko wydaje mu się uchodzić na sucho.

    Konstrukcja kryminału jest dość nietypowa, gdyż jako odbiorcy nie musimy głowić się nad sprawcą brutalnych czynów. Od początku znamy jego personalia i jedyne co może nas zaskakiwać to zupełna nieudolność służb w tropieniu go.
    Bezsilność, złość i irytacja z powodu bezkarności mordercy to jedynie wycinek trudnych emocji. Zupełnie niezrozumiałe w kwestii pobudek było dla mnie pomocnictwo i tuszowanie zbrodni przez teściową.
    Część związana z zabójstwem pierwszej ofiary pochłonęła mnie bez reszty. Kiedy odrywałam się od książki, ciągle myślałam o przeczytanych zdarzeniach.

    W drugiej części książki nastąpiło jednak rozmycie się tego mrożącego krew w żyłach napięcia. Stopniowo wyparowywało, jakby obcowanie ze Złym odrętwiało moją wrażliwość na przemoc, a nadzieja na złapanie go ulatniała się z każdą koleją przeczytaną stroną. Przedziwne uczucie. Zastanawiałam się na ile realne jest takie unikanie odpowiedzialności. Czy ktoś tak nieostrożny, prymitywny i nierozsądny może wymykać się organom ścigania? Z drugiej jednak strony bardzo doceniam sposób oddania przez autora wiernego klimatu lat 70-80 ubiegłego wieku i cieszę się, że realia życia z tamtego okresu znam jedynie z opowiadań bliskich, a nie własnych doświadczeń. Zło zawarte na kartach tej powieści mnie zmroziło.
    Po zakończeniu lektury czuję się przygnębiona, ale jednocześnie żywię nadzieję, że słowo "koniec" będzie stanowiło jedynie koniec pierwszej części.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
  • Klient zweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Klient niezweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Recenzja Zweryfikowana
    Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.
Dostawa i płatność
Udostępnij produkt
Wstaw link na:
lub skopiuj link
Dodano do koszyka