Złożony zespół stresu pourazowego. Jak odzyskać integralność psychiczną i kontrolę nad emocjami. Zeszyt ćwiczeń (Arielle Schwartz) - tantis.pl
Xi

Złożony zespół stresu pourazowego. Jak odzyskać integralność psychiczną i kontrolę nad emocjami. Zeszyt ćwiczeń

Arielle Schwartz, Juliusz Okuniewski

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Liczba stron: 208

SUPER CENA

Cena detaliczna: 46,00 zł

37,29 zł

Zamów do 15:00, aby otrzymać w poniedziałek
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 33,60 zł

Opis

Książka autorstwa Arielle Schwartz "Złożony zespół stresu pourazowego. Jak odzyskać integralność psychiczną i kontrolę nad emocjami. Zeszyt ćwiczeń" to niezastąpiona pozycja dla wszystkich osób dotkniętych złożonym zespołem stresu pourazowego chcących aktywnie i świadomie uczestniczyć w procesie terapeutycznym. Autorka łączy prostotę, współczucie, pokorę i głęboką wiedzę o tytułowych zaburzeniach, co dało w efekcie niezwykle przydatny przewodnik w pokonaniu tej częstej ludzkiej dolegliwości.

Zespół stresu pourazowego, czyli PTSD, to zaburzenie psychiczne, które jest reakcją organizmu na skrajnie stresujące wydarzenia przekraczające zdolności danej osoby do radzenia sobie i adaptacji. Nieprzepracowana trauma - na przykład z dzieciństwa - odbija się na zdrowiu psychicznym i emocjonalnym, co niejednokrotnie umożliwia prawidłowa funkcjonowanie w dalszym życiu. Objawy PTSD obejmują takie dolegliwości, jak napięcie lękowe, wyczerpanie, poczucie bezradności, doświadczenie nawracających, często gwałtownych i mimowolnych wspomnień traumy, koszmarów sennych, a nawet halucynacji i wielu objawów somatycznych.

Od wielu lat Arielle Schwartz poświęcona się upowszechnianiu wiedzy na temat zdrowia psychicznego. W swojej książce "Złożony zespół stresu pourazowego. Jak odzyskać integralność psychiczną i kontrolę nad emocjami. Zeszyt ćwiczeń" udowadnia, że konfrontacja z bolesnymi wspomnieniami jest możliwa, mało tego - stanowi klucz do pełnego i szczęśliwego życia, nawet jeśli cały proces wydaje się z początku bardzo trudny i skazany na porażkę.

"Złożony zespół stresu pourazowego. Jak odzyskać integralność psychiczną i kontrolę nad emocjami. Zeszyt ćwiczeń" to przystępnie napisany podręcznik, w którym autorka uczy, jak wypracować pozytywne strategie umożliwiające akceptację samego siebie, zyskanie poczucia bezpieczeństwa i zmierzenie się z przeszłości. W zwięzły, fachowy i zrozumiały sposób udowadnia przy tym, że zespół stresu pourazowego jest wyzwaniem, ale stanowi także normalną reakcję na bolesne sytuacje życiowe. Jej książka zawiera nie tylko szczegółowo omówione kwestie związane z psychologicznymi i fizjologicznymi aspektami traumy, ale przede wszystkim konkretne wskazówki, ćwiczenie i modele terapeutyczne, które pomogą czytelnikom w spokojnej analizie objawów i towarzyszącym im emocji - wszystko po ty, by móc świadomie wybrać odpowiednią dla siebie strategię terapeutyczną.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 976028
Tytuł Złożony zespół stresu pourazowego. Jak odzyskać integralność psychiczną i kontrolę nad emocjami. Zeszyt ćwiczeń
Autor Arielle Schwartz, Juliusz Okuniewski
Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 208
Data premiery 2020-02-19
Rok wydania 2020
Wymiary produktu [mm] 240 x 170
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.38
Cena detaliczna 46,00 zł
Nasza cena 37,29 zł

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Marta P.

Klient zweryfikowany

5/5
| 28-11-2022 | Recenzja zweryfikowana
Fenomenalna książka. Pozwala efektywnie zajrzeć w siebie. Konstrukcja tekstów i ćwiczeń zmuszających do refleksji bardzo mi odpowiada. Polecam każdemu, kto podejrzewa u siebie PTSD, choć oczywiście jedynie jako uzupełnienie terapii.

Damian M.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 27-02-2022 | Recenzja zweryfikowana
Zeszyt ćwiczeń, który pozwoliłem sobie kupić przekonany wieloma dobrymi opiniami, jakie można przeczytać w internecie. Szukałem czegoś, co pomoże mi jakoś zgłębić ten niełatwy temat. Faktycznie, opinie okazały się w 100% prawdziwe. Muszę przyznać, że książka jest szczegółowo napisana, bardzo ciekawa, zawiera konkretne wskazówki i ćwiczenia. Myślę, że każdy zrozumie o co chodzi, czytając taki podręcznik. Szczerze polecam!

BogusŁawa D.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 24-02-2022 | Recenzja zweryfikowana
Zeszyt ćwiczeń "Złożony zespół stresu pourazowego. Jak odzyskać integralność psychiczną i kontrolę nad emocjami." to świetna i przystępna pozycja dlatego często w ramach terapii korzystam z wielu wskazówek i ćwiczeń. Książka została mi polecona przez psychologa po wypadku, który miał miejsce w mojej pracy. To był trudny okres, ale jest już dużo lepiej i o ile ja mam dodatkową pomoc, to jeżeli jej ktoś nie ma to, chociaż taka książka coś pomoże.

Janina B.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 20-02-2022 | Recenzja zweryfikowana
"Złożony zespół stresu pourazowego. Jak odzyskać integralność psychiczną i kontrolę nad emocjami." to książka polecona mi przez terapeutę. Ćwiczenia okazały się bardzo ważnym elementem w całym procesie. Muszę przyznać, że bałam się tego podręcznika, niestety zazwyczaj język nie jest łatwy i ciężko przebrnąć przez całość. Tutaj treść jest bardzo przystępna i ciekawa dla każdego, za co daję ogromny plus. Myślę, że jest to książka dla wybranej grupy osób, ale jest to bardzo wartościowy zakup.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
3. kwietnia, poniedziałek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
3. kwietnia, poniedziałek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
3. kwietnia, poniedziałek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
3. kwietnia, poniedziałek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
3. kwietnia, poniedziałek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
3. kwietnia, poniedziałek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
3. kwietnia, poniedziałek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
3. kwietnia, poniedziałek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...