Xi

Złożony zespół stresu pourazowego. Jak odzyskać integralność psychiczną i kontrolę nad emocjami. Zeszyt ćwiczeń

Książka autorstwa Arielle Schwartz "Złożony zespół stresu pourazowego. Jak odzyskać integralność psychiczną i kontrolę nad emocjami. Zeszyt ćwiczeń" to niezastąpiona pozycja dla wszystkich osób dotkniętych złożonym zespołem stresu pourazowego chcących aktywnie i świadomie uczestniczyć w procesie terapeutycznym. Autorka łączy prostotę, współczucie, pokorę i głęboką wiedzę o tytułowych zaburzeniach,Czytaj więcej

Polecamy podobne produkty

Książka autorstwa Arielle Schwartz "Złożony zespół stresu pourazowego. Jak odzyskać integralność psychiczną i kontrolę nad emocjami. Zeszyt ćwiczeń" to niezastąpiona pozycja dla wszystkich osób dotkniętych złożonym zespołem stresu pourazowego chcących aktywnie i świadomie uczestniczyć w procesie terapeutycznym. Autorka łączy prostotę, współczucie, pokorę i głęboką wiedzę o tytułowych zaburzeniach, co dało w efekcie niezwykle przydatny przewodnik w pokonaniu tej częstej ludzkiej dolegliwości.

Zespół stresu pourazowego, czyli PTSD, to zaburzenie psychiczne, które jest reakcją organizmu na skrajnie stresujące wydarzenia przekraczające zdolności danej osoby do radzenia sobie i adaptacji. Nieprzepracowana trauma - na przykład z dzieciństwa - odbija się na zdrowiu psychicznym i emocjonalnym, co niejednokrotnie umożliwia prawidłowa funkcjonowanie w dalszym życiu. Objawy PTSD obejmują takie dolegliwości, jak napięcie lękowe, wyczerpanie, poczucie bezradności, doświadczenie nawracających, często gwałtownych i mimowolnych wspomnień traumy, koszmarów sennych, a nawet halucynacji i wielu objawów somatycznych.

Od wielu lat Arielle Schwartz poświęcona się upowszechnianiu wiedzy na temat zdrowia psychicznego. W swojej książce "Złożony zespół stresu pourazowego. Jak odzyskać integralność psychiczną i kontrolę nad emocjami. Zeszyt ćwiczeń" udowadnia, że konfrontacja z bolesnymi wspomnieniami jest możliwa, mało tego - stanowi klucz do pełnego i szczęśliwego życia, nawet jeśli cały proces wydaje się z początku bardzo trudny i skazany na porażkę.

"Złożony zespół stresu pourazowego. Jak odzyskać integralność psychiczną i kontrolę nad emocjami. Zeszyt ćwiczeń" to przystępnie napisany podręcznik, w którym autorka uczy, jak wypracować pozytywne strategie umożliwiające akceptację samego siebie, zyskanie poczucia bezpieczeństwa i zmierzenie się z przeszłości. W zwięzły, fachowy i zrozumiały sposób udowadnia przy tym, że zespół stresu pourazowego jest wyzwaniem, ale stanowi także normalną reakcję na bolesne sytuacje życiowe. Jej książka zawiera nie tylko szczegółowo omówione kwestie związane z psychologicznymi i fizjologicznymi aspektami traumy, ale przede wszystkim konkretne wskazówki, ćwiczenie i modele terapeutyczne, które pomogą czytelnikom w spokojnej analizie objawów i towarzyszącym im emocji - wszystko po ty, by móc świadomie wybrać odpowiednią dla siebie strategię terapeutyczną.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
976028
Tytuł
Złożony zespół stresu pourazowego. Jak odzyskać integralność psychiczną i kontrolę nad emocjami. Zeszyt ćwiczeń
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
208
Data premiery
2020-02-19
Rok wydania
2020
Wymiary produktu [mm]
241 x 167
Okładka
miękka
Waga Produktu [kg]
0.38
Długość
240
Głębokość
24
Wysokość
11
Nasza cena
37,79 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,2/5
5 recenzji
 • 5
  4
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  1
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Wiesław J. Klient niezweryfikowany
  1.0
  2023-07-13
  Warto poznać podstawy zespołu stresu pourazowego. Lektura przydatna i potrzebna dla studentów kierunków medycznych, psychoterapeutycznych oraz podchorążych uczelni wojskowych.
 • Marta P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-11-28
  Fenomenalna książka. Pozwala efektywnie zajrzeć w siebie. Konstrukcja tekstów i ćwiczeń zmuszających do refleksji bardzo mi odpowiada. Polecam każdemu, kto podejrzewa u siebie PTSD, choć oczywiście jedynie jako uzupełnienie terapii.
 • Damian M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-02-27
  Zeszyt ćwiczeń, który pozwoliłem sobie kupić przekonany wieloma dobrymi opiniami, jakie można przeczytać w internecie. Szukałem czegoś, co pomoże mi jakoś zgłębić ten niełatwy temat. Faktycznie, opinie okazały się w 100% prawdziwe. Muszę przyznać, że książka jest szczegółowo napisana, bardzo ciekawa, zawiera konkretne wskazówki i ćwiczenia. Myślę, że każdy zrozumie o co chodzi, czytając taki podręcznik. Szczerze polecam!
 • BogusŁawa D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-02-24
  Zeszyt ćwiczeń "Złożony zespół stresu pourazowego. Jak odzyskać integralność psychiczną i kontrolę nad emocjami." to świetna i przystępna pozycja dlatego często w ramach terapii korzystam z wielu wskazówek i ćwiczeń. Książka została mi polecona przez psychologa po wypadku, który miał miejsce w mojej pracy. To był trudny okres, ale jest już dużo lepiej i o ile ja mam dodatkową pomoc, to jeżeli jej ktoś nie ma to, chociaż taka książka coś pomoże.
 • Janina B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-02-20
  "Złożony zespół stresu pourazowego. Jak odzyskać integralność psychiczną i kontrolę nad emocjami." to książka polecona mi przez terapeutę. Ćwiczenia okazały się bardzo ważnym elementem w całym procesie. Muszę przyznać, że bałam się tego podręcznika, niestety zazwyczaj język nie jest łatwy i ciężko przebrnąć przez całość. Tutaj treść jest bardzo przystępna i ciekawa dla każdego, za co daję ogromny plus. Myślę, że jest to książka dla wybranej grupy osób, ale jest to bardzo wartościowy zakup.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 18. czerwca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 18. czerwca, wtorek
0,00 zł
976028
Ładowanie...