Xi
 » Książki  » Religia  » Chrześcijaństwo

Według powszechnego zdania świętych Ojców Kościoła pokora jest podstawą doskonałości chrześcijańskiej. Aby się stać wielkim, potrzeba zacząć od zniżenia się. Zamyślasz wznieść budynek cnót chrześcijańskich, wiedz o tym, że jest on bardzo wysoki, pamiętaj więc naprzód, abyś założył doń głęboki fundament pokory; kto bowiem chce budować, zakłada najpierw fundament w stosunku do wysokości i masy budynku, który wznieść zamierzył. Otóż niniejsze dziełko, które wam, najmilsi synowie, ofiarujemy, nauczy was, jak się macie ćwiczyć w pokorze, to jest, zakładać fundament chrześcijańskiej doskonałości - fragment ze Wstępu
Autorem dziełka o pokorze jest Dom Sans od św. Katarzyny, Francuz, generał zakonu cystersów, który żył pod koniec XVI wieku i ułożył je dla swoich braci zakonnych; wkrótce jednak, około roku 1626, wydano je z małymi zmianami dla użytku wiernych, a dzisiaj (tj. w 1902 roku - przyp. red.) liczy już do stu czterdziestu wydań w różnych językach. Już to samo świadczy o jego wielkiej pożyteczności i wziętości. Tłumaczeń polskich wyszło już kilka; w tej jednak formie, w jaką je ujął i wydał po włosku szczęśliwie rządzący Kościołem Ojciec Święty Leon XIII, kiedy jeszcze był biskupem w Perugii, wychodzi po raz pierwszy tłumaczone w swych dodatkach z autoryzowanego przekładu niemieckiego, wydanego u Herdera we Fryburgu w roku 1888. Sam zaś tekst jest tłumaczenia o. Józefa Hubego, kapłana Zgromadzenia Ojców Zmartwychwstania Pańskiego, od którego wydawca otrzymał zezwolenie potrzebne do nowego wydania w tej formie. To małe dzieło wielce przydatne jest na dzisiejsze czasy i obfity owoc przynieść zdolne ludziom wszystkich stanów. To było bodźcem do niniejszego wydania.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Iwona T.

Klient zweryfikowany

5/5
| 24-02-2022 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo pomocna w przyjrzeniu się sobie, czy choć trochę mamy pokory. Może pomóc w osiągnięciu jej.Choć w obecnych czasach będzie to trudne, ale warto podjąć ten trud.
Książeczka bardzo dobrze wykonana, zszywana.

Joanna

Klient zweryfikowany

5/5
| 06-01-2022 | Recenzja zweryfikowana
Książeczka niezwykła. Polecam każdemu, kto chce zbliżyć się do Boga. Polecam też lekturę osobom poszukującym i żyjącym z wieloma pytaniami do Niego a także niewierzacym. W moim osobistym rankingu książek przeczytanych ląduje na 2 miejscu zaraz po Piśmie Świetym. Ta książka jest przestrogą dla tych, którym wydaje się, że wiedzą więcej i lepiej, że mogą patrzeć z góry na choćby najmniejszego "błądzącego" z naszych braci.

Dostawa

2956440
Ładowanie...