Źle urodzone

Filip Springer

broszurowa

Wydawnictwo : karakter
Ilość stron: 320

Opis

Nowe, zaktualizowane i poszerzone o kilka dodatkowych reportaży, wydanie kultowej książki o polskiej architekturze PRL-u.
Dworce w Warszawie i Katowicach, poznański Okrąglak, Obserwatorium Meteorologiczne na Śnieżce, warszawski Pawilon Chemii i Supersam, wreszcie głośne ostatnio Emilia i Cracovia... Zdaniem jednych budynki zasługujące na podziw i uznanie, zdaniem innych ohydne komunistyczne baraki, które należy zrównać z ziemią. Dlaczego budzą takie kontrowersje? Jakie były okoliczności ich powstania i dlaczego niektórych z nich już nie ma? Czy i jak w ciągu kilku lat od pierwszego wydania książki zmienił się status tej architektury?
Źle urodzone to fascynująca opowieść nie tylko o przedziwnych losach budynków, ale też o ich twórcach. Na kartach książki pojawiają się portrety czołowych postaci polskiej architektury, m.in. Marka Leykama, Henryka Buszki i Aleksandra Franty, Jerzego Hryniewieckiego, Zofii i Oskara Hansenów, Mieczysława Króla, Haliny Skibniewskiej, Jerzego Sołtana. Filip Springer przedstawia ich jako ludzi z krwi i kości, stara się zrozumieć ich motywacje i twórcze postawy oraz pokazuje, w jaki sposób realizowali oni swoje pomysły w systemie gospodarki nakazowo-rozdzielczej. Całość ilustruje ponad dwieście kolorowych fotografii archiwalnych oraz współcześnie wykonanych przez autora, dokumentujących obecny stan niegdysiejszych ikon nowoczesności.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 729048
Tytuł Źle urodzone
Autor Filip Springer
Wydawnictwo karakter
Rodzaj okładki broszurowa
Liczba stron 320
Wymiary 0 × 24 × 0
Cena okładkowa 59,00 zł
Nasza cena 43,20 zł

Recenzje

2 / 6
  • 6
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Dodaj recenzję:

oceń produkt:


klient anonimowy

| 14-08-2018
Książka rozczarowuje. Pomimo ciekawego doboru opisywanych budynków czytelnik zostaje skonfrontowanych z dość chaotycznym ich opisem. Największą słabością są opisy sylwetek architektów. Są one stronnicze, a traktowanie jako jednego z podstawowych źródeł tekstów z wybranej, popularnej gazety nie buduje zaufania co do solidności reporterskiej autora. Zdjęcia ilustrujące książkę niepotrzebnie się powtarzają, poza tym są często wycinkowe i czytelnik, który miałby ochotę rzeczywiście dzięki nim zobaczyć opisywane budynki może się rozczarować. Na plus książki można zaliczyć estetykę i ergonomię wydania - ładnie się prezentuje na półce i wygodnie się czyta, pomimo że jest dość gruba.

Dostawa

czas dostawy przedpłata za pobraniem
25 Lipiec, Czwartek 0,00 zł Niedostępne
29 Lipiec, Poniedziałek 5,99 zł Niedostępne
25 Lipiec, Czwartek 7,99 zł Niedostępne
25 Lipiec, Czwartek 8,99 zł 11,99 zł
24 Lipiec, Środa 8,99 zł Niedostępne
24 Lipiec, Środa 10,99 zł 13,99 zł

Płatność:

płatność za pobraniem

przelew bankowy

płatność on-line

Produkty od Autora:

Prawdpodobnie zainteresuje Cię również:

Ładowanie...