Xi

Złączeni przeszłością. Born in Blood Mafia Chronicles. Tom 7

"Złączeni" powracają w kolejnej, siódmej części sagi uwielbianej przez czytelniczki na całym świecie!Dante złożył mafii śluby wierności. Przysiągł, że nic i nikt nie znajdzie się wyżej w jego hierarchii wartości, że zawsze będzie kierować się przede wszystkim interesami klanu. Obietnicy tej dotrzymuje... ale tylko w oczach swoich pobratymców. W rzeczywistości Dante złamał dane słowo aż pięciokrotnCzytaj więcej

"Złączeni" powracają w kolejnej, siódmej części sagi uwielbianej przez czytelniczki na całym świecie!

Dante złożył mafii śluby wierności. Przysiągł, że nic i nikt nie znajdzie się wyżej w jego hierarchii wartości, że zawsze będzie kierować się przede wszystkim interesami klanu. Obietnicy tej dotrzymuje... ale tylko w oczach swoich pobratymców. W rzeczywistości Dante złamał dane słowo aż pięciokrotnie, a zdrady udało mu się utrzymać w tajemnicy wyłącznie dzięki sprytnemu kamuflażowi.

Dante potrafi ukrywać nie tylko swoje postępki - równie nieprzenikniony jest w kwestii uczuć. Sztukę maskowania swoich prawdziwych emocji wpoił mu ojciec. Można powiedzieć, że uczeń przerósł mistrza - zimna krew i bezwzględne opanowanie sprawiają, że Dante świetnie sprawdza się w roli capo, a z pozornej równowagi nie wytrąciła go nawet śmierć żony Carli. Żałoba, rozpacz, smutek? Nawet jeśli Dantem targają silne emocje, nikt nie może się o tym dowiedzieć.

Zanim Carla odeszła, małżonkowie przez wiele miesięcy starali się o dziecko - niestety, bez rezultatu. Gdy Valentina przychodzi do Dantego z informacją o ciąży, mężczyzna jest pełen wątpliwości. Valentina twierdzi, że to on jest ojcem - ale czy to możliwe, skoro jego poprzedni związek dotknięty był niepłodnością? Reakcja Dantego na nowinę jest daleka od radości; wręcz przeciwnie, zarzuca kochance niewierność.

Oskarżenie rani Valentinę do głębi. Ile jeszcze bólu przysporzą jej demony przeszłości Dantego? Czy ukochany jest w stanie pozostawić za sobą dawne traumy i rozpocząć nowy etap życia bez obciążeń? Dante musi zdecydować, co w życiu jest dla niego najcenniejsze, i podążyć za głosem swojego serca...

"Złączeni przeszłością" to siódmy tom bestsellerowej serii powieści autorstwa Cory Reilly, osadzonych w środowisku mafijnym. Opowiadając o swojej twórczości autorka nie kryje, że ma słabość do "złych chłopców" i przelewa ją na karty swoich książek. Dante jest zimnym, wyrachowanym capo - ale pod fasadą bezwzględności bije gorące serce; czy miłość i namiętność Valentiny są w stanie skruszyć ten mur?

Cora Reilly jest autorką romansów erotycznych i powieści z gatunku New Adult. Z wykształcenia prawniczka, karierę zawodową poświęciła jednak pisarstwu; w swoim dorobku ma obecnie ponad 20 książek, w tym doskonale przyjęte cykle "Złączeni" i "Kroniki Camorry". Wolny czas najchętniej spędza podróżując i testując przepisy kuchni świata.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3177805
Tytuł
Złączeni przeszłością. Born in Blood Mafia Chronicles. Tom 7
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
424
Data premiery
2021-10-20
Rok wydania
2021
Wymiary produktu [mm]
204 x 140
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.45
Długość
140
Głębokość
205
Wysokość
30
Nasza cena
26,99 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
4,7/5
3 recenzje
 • 5
  2
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Tatiasza i. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-11-15
  „Garnitur i twarz bez emocji to cienka warstwa zakrywająca otchłań, jaką są moja dusza oraz serce.”

  Dante to bardzo tajemniczy, mroczny, małomówny, zamknięty w sobie mafioso. Nikomu nie ufa, z nikim się nie spoufala, jest bezwzględny, pozbawiony skrupułów. Po śmierci ukochanej żony, ojciec nalega na jego szybki, ponowny ślub. Jako capo musi mieć żonę, takie jest prawo i konieczność. W końcu jego wybór pada na Valentinę, wdowę po członku mafii. Początkowo Val jest mu całkowicie obojętna, jednak stopniowo, jakby wbrew sobie zaczyna dostrzegać w niej godną siebie partnerkę. Jak potoczy się ich relacja, czy będą dla siebie prawdziwym mężem i żoną, czy tylko umiejętnie będą stwarzać pozory?

  Akcja powieści toczy się dynamicznie, intryguje, niepokoi. Widzimy Dantego jako młodego chłopaka, jego rozwój, zdobywanie pozycji i w końcu to jakim staje się mężczyzną. Jego trudne decyzje, wybory jakich musiał dokonać między mafią, a najbliższymi i ich wpływ na innych. Przyglądamy się temu, co się działo w poprzednich tomach, z perspektywy Dantego i Val. Niby to samo, a jednak nie do końca, zupełnie inne, intrygujące spojrzenie w przeszłość. Autorka jak zawsze trzyma niesamowity poziom, czytanie od początku do końca było ogromną, niesłabnącą przyjemnością.

  Ich relacja nie jest łatwa, on nie potrafi zapomnieć o zmarłej żonie, trudno mu otworzyć się na nową miłość. Val nie poddaje się, dobrze wie jakim człowiekiem jest Dante, jednak potrafi być cierpliwa i jednocześnie nieustępliwa. Niedomówienia, brak szczerych rozmów, trwanie przy swoich postanowieniach, ma bardzo duży wpływ na to co dzieje się między nimi. Nadzieja, zaufanie, szczerość, oddanie. Małżeństwo z rozsądku, które zmienia się w coś zupełnie innego. Wyraźnie naznaczona jest ogromna troska o najbliższych, ich dobro, wzajemne wsparcie i szacunek. Twarde reguły i zasady panujące w mafii.

  Powieść niesie ogromne emocje, jest pasjonująca i wciągająca. Trudno ją, choć na chwilę odłożyć. Czujemy napięcie, strach, obawy, a obok miłość, która przychodzi dość niespodziewanie, wszystko to w cieniu czyhających na każde potknięcie przeciwników. Trudna walka rozumu z sercem. Bardzo polecam całą serię.
 • Sylwia S. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2021-10-30
  W tomie siódmym wracamy do Valentiny i Dantego. Nie jest to dokładnie ich historia jak w przypadku innych części. Mamy tu przekrój całości pisany z punktu widzenia Dantego. Tom jest niejako podsumowaniem całej serii Born in blood Mafia chronicales. Uwielbiam serie, choć jednak moim faworytem jest seria o braciach Falcone.

  Dla fanów tej serii będzie to świetne zwieńczenie. Mamy tu wydarzenia, które łączą się z całą serią oraz z wydarzeniami z serii Camorra chronicles. Dokładnie z porwania Serafiny. Widzimy to oczyma Dantego i Valentiny. Mamy tu dość duży przekrój wydarzeń, zaczynając od momentu gdy Dante przejmował władzę, po ślub Ari, wydarzenia z dotyczące złamania umowy między Dante, a Luką, i te, które czytamy w tomie 3 serii Camorra.

  W książce nie ma nic czego byśmy wcześniej nie czytali, mamy tylko napisane to z perspektywy Dantego. Taka sama była część o Luce, i złączenie miłością. Mamy tu także kilkoro drugorzędnych bohaterów, którzy mieli wpływ na to, jakie decyzje podejmował Dante jako capo. Kto wywierał na niego największy wpływ? Kto był dla niego najważniejszy? Czy decyzje były słuszne?

  Książkę czyta się przyjemnie, jest dość pokaźna bo ma ponad 400 str. Pisana z dwóch perspektyw, Dantego i Val. Obie są świetnie napisane, czuć emocje i rozterki głównie Dantego , na którym skupiła się autorka. W książce splata się wiele wątków, by je w pełni zrozumieć, trzeba przeczytać wszystkie po kolei,. Tom 7 należy przeczytać jednak nie po tomie 6 serii złączeni a po 3 tomie dotyczącym braci Falcone. Tylko wtedy mamy pełen obraz i wszystko wskakuje na miejsce. Książka jest uzupełnieniem serii born in blood mafia chronicles jako i serii camorra chronicles.

  Zakończenie dość ciekawe ale trochę oderwane od całości. Brakowało mi trochę rozwinięcia niektórych wątków. Ale także zapowiada się, że będzie albo tom 8, albo początek nowej serii. Czy mi się podobała? Z jednej strony jest świetna ale zabrakło tego czegoś, co posiadały poprzednie części. Brakuje także tego pazura z serii O braciach Falcone. Obie serii mają swoją słabsze tomy. Według mnie "Złączeni przeszłością" jest póki co najsłabszą częścią serii...
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 24. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 24. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 24. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 24. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 24. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 24. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 24. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 24. maja, piątek
0,00 zł

O Autorze


3177805
Ładowanie...