Xi
 » Książki dla dzieci  » Wiek 3-5  » Bajki, opowiadania, wiersze
Polecamy inne produkty z serii "Ulica Czereśniowa" Zobacz wszystkie

"Zima na ulicy Czereśniowej" to książka obrazkowa, przeznaczona dla najmłodszych dzieci, należąca do cyklu pięknych picturebooków autorstwa Rotraut Susanne Berner. Wypełnione szczegółami ilustracje przedstawiają codzienność mieszkańców pewnego miasteczka. W tej książce nie pada ani jedno słowo, a cała treść jest przekazywana poprzez ilustrację. Autorka zachęca dzieci do wyszukiwania ulubionych elementów w poszczególnych scenach, co wpływa na rozwój spostrzegawczości i umiejętności koncentracji. Poznaj wspaniałą twórczość Rotraut Susanne Berner!

Zima w miasteczku zapowiada się bardzo ciekawie. Nadchodzą święta, więc nie brakuje tu zabieganych osób, ubierających choinki i przygotowujących prezenty. Niektórzy odwiedzają świąteczny jarmark, gdzie można znaleźć wiele wspaniałych skarbów. Sypie śnieg, więc dzieci chętnie wychodzą na zewnątrz, by ulepić bałwana lub pojeździć na sankach. Podczas zimowych dni nie musi być nudno! Świąteczne przygotowania to okazja do wielu ciekawych zajęć. Zobacz, co jeszcze wydarzy się w miasteczku oraz gdzie zawędrują jego mieszkańcy!

"Zima na ulicy Czereśniowej" to picturebook pełen barwnych postaci i interesujących wydarzeń. Duże ilustracje przedstawiają fragment miasta, w którym mieszkańcy wykonują różne zajęcia. Można tu znaleźć wiele szczegółów, ale trzeba najpierw dobrze się przyjrzeć. Poszczególne rozkładówki ukazują kolejne momenty dnia. Dziecko spotyka bohaterów w nowych miejscach oraz sytuacjach. Taki picturebook wspaniale zachęca do tworzenia własnych opowieści o przygodach ulubionych postaci. Wyszukiwanie mieszkańców miasteczka, a następnie opowiadanie o nich to bardzo rozwijające zajęcia dla dzieci!

Pełne szczegółów ilustracje Rotraut Susanne Berner zdobyły już fanów w wielu krajach świata. Książki obrazkowe autorki rozeszły się w milionie egzemplarzy, docierając do 15 państw. Polskie dzieci również mogły poznać twórczość tej wspaniałej artystki, odkrywając różne przygody mieszkańców wspaniałego miasteczka!

Rotraut Susanne Berner to niemiecka ilustratorka i autorka książek obrazkowych. Studiowała projektowanie graficzne, a następnie pracowała w dziale graficznym pewnego wydawnictwa. Później postawiła na własną twórczość. Od 2003 r. regularnie wydaje książki dla dzieci, które zachwycają czytelników na całym świecie. Obecnie to już ponad 80 książek! Autorka słynie przede wszystkim z picturebooków dla najmłodszych odbiorców, przekazujących opowieść jedynie dzięki ilustracjom oraz wyobraźni dziecka. Te znakomite książki zdobyły uznanie krytyków.

Zobacz kategorię "Książki dla dzieci", gdzie znajdziesz znakomite picturebooki!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


3226811
Ładowanie...