Zgliszcza

Gdy świat znajdzie się u progu zagłady, ile zrobi matka dla ukochanego dziecka? Człowiek zniszczył Ziemię swoimi działaniami doprowadził do tego, że na planecie obumarła niemal cała roślinność i wyginęły zwierzęta. Powietrze jest tak zanieczyszczone, że nie da się swobodnie oddychać, mnożą się liczne choroby. Gatunek ludzki jest na skraju przetrwania. Nina samotnie wychowuje synka i wciąż Czytaj więcej

  • Wydawnictwo: Kobiece
  • Data premiery: 2022-04-13
  • Okładka: miękka
  • Liczba stron: 304
  • Wymiary: 209 x 137
więcej parametrów

O książce

Gdy świat znajdzie się u progu zagłady, ile zrobi matka dla ukochanego dziecka?
Człowiek zniszczył Ziemię swoimi działaniami doprowadził do tego, że na planecie obumarła niemal cała roślinność i wyginęły zwierzęta. Powietrze jest tak zanieczyszczone, że nie da się swobodnie oddychać, mnożą się liczne choroby. Gatunek ludzki jest na skraju przetrwania.
Nina samotnie wychowuje synka i wciąż wspomina zmarłego przed dwoma laty męża. Strata jest tym boleśniejsza, że był on jednym z biologów pracujących nad innowacyjną procedurą, która może uratować ludzkość.
Jako wdowa po naukowcu Nina wraz z synem mogą w pierwszej kolejności przystąpić do programu medycznego. Jego końcowe rezultaty wciąż pozostają jednak niewiadomą. Udział w projekcie wiąże się z dużym ryzykiem, ale jeśli z niego zrezygnują, to również wkrótce czeka ich śmierć.
Jaką decyzję podejmie Nina? Czy położy na szali życie swoje i ukochanego dziecka?
A co, jeśli to nie fatalne warunki klimatycznie ani procedura medyczna są dla nich największym niebezpieczeństwem...?

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu
3230015
Tytuł
Zgliszcza
Wydawnictwo
Język
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
304
Typ okładki
miękka
Wydanie
1
Data premiery
2022-04-13
Rok wydania
2022
Kraj pochodzenia
Polska
Wymiary
209 x 137
Waga
0.32 kg
Wysokość
137 mm
Długość
209 mm
Głębokość
23 mm
Liczba elementów zakres
Do 49
Szerokość
135 mm
Nasza cena
26,09 zł
Symbol produktu:
9788367137195

Opinie i recenzje książki Zgliszcza

4,0/5
 
2 recenzje
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
  • Justyna G. Klient niezweryfikowany
    3.0
     
    2022-04-30Recenzja zweryfikowana
    W jednej z opublikowanych już recenzji zobaczyłam stwierdzenie, że „Zgliszcza” to książka ku przestrodze, a nie dla rozrywki. Niestety muszę się z tym zgodzić. Co rusz przeskakujemy od sytuacji pełnych napięcia do rozmyślań o aktualnym stanie planety. W pewnej chwili czułam się, jakby ktoś wziął podręcznik i próbował go przerobić na thriller, z czego wyszła po prostu średniej jakości lektura. Wydaje mi się, że opisów świata przedstawionego jest za dużo. Bohaterka nie potrafi nawet spokojnie spojrzeć przez okno bez tłumaczenia czytelnikowi, dlaczego słońce świeci aż tak mocno. Każdy pretekst jest dobry, żeby przypomnieć nam, że to nadciągający świat przyszłości, w której natura przegrała. Problem w tym, że na tym się kończy. Bohaterowie nie mają żadnego celu i zwyczajnie kręcą się w kółko. Synek głównej bohaterki jest kukiełką, która ma wzbudzić w czytelniku więcej emocji, jego supermoc to błyskawiczne zasypianie na życzenie. Rajmund to zmarnowany potencjał, powinniśmy się zastanawiać, czy jest dobry czy zły, a nie mamy czego analizować, kiedy ta postać jest do bólu bierna i wyłącznie milczy. Nina wypada w tym wszystkim najlepiej, dobrze się sprawdza jako dzielna, pełna miłości samotna matka.
    Książkę czytało mi się szybko i na początku faktycznie zrobiła na mnie wrażenie. Szczególnie wstrząsające były momenty, w których nasze aktualne wydarzenia łączyły się z teraźniejszością bohaterów, np. to zdanie, że maseczki zaczęliśmy nosić w 2020 i wciąż się ich nie pozbyliśmy, po prostu zmieniły się na takie o dużym filtrze antysmogowym. Szkoda, że ciąg dalszy okazał się nijaki. Więcej akcji, mniej teorii, więcej niedopowiedzeń, niech czytelnik sam poczuje, jak nieprzyjazne stało się życie na Ziemi, mniej rozwiązań w stylu deus ex machina – po takich zmianach byłabym skłonna podwyższyć ocenę. Polecam czytelnikom, którzy zwykle nie sięgają po historie z gatunków postapo albo thrillerów, to może być dla nich miła odmiana, doświadczenie czegoś nowego.
  • Klaudia B. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2022-04-28Recenzja zweryfikowana
    Moja opinię zacznę od słów, iż polecam tę książkę absolutnie wszystkim. Bo to nie tylko dobry thriller, to książka która powinna otworzyć oczy społeczeństwu na to co się dzieje z naszym klimatem, z naszym światem, naszą Ziemią. Wierzę, że tak jak mi ta książka da olbrzymiego kopa do działa w naszej sprawie, naszego zdrowia i całej ludzkości.
    Klaudia Muniak to jedna z moich ulubionych polskich autorek thrillerów, sięgając po jej książki, wiem że czeka mnie doskonała uczta literacka. Tym raz było dokładnie tak samo. Mam wrażenie, że nawet bardziej przerażająco niż wcześniej, ponieważ to co działo się w książce, będzie działo się w realnym świecie, jeśli człowiek nie zakończy swojego konsumpcjonizmu.
    W fabule "Zgliszcza" czuć napięcie, strach i wiele innych emocji, często sprzecznych. Dobrze wykreowani bohaterowie to moim zdaniem jeden z obowiązkowych punktów w gatunku jaki reprezentują "Zgliszcza" i tu też się nie zawiodłam, ponieważ każdy z głównych bohaterów czymś się wyróżnił, a nawet Ci poboczni, też potrafili zyskać uwagę czytelnika.
    Oczywiście w książce p. Muniak nie mogło zabraknąć motywu medycznego i chociaż wydaje mi się, że w poprzednich książkach to właśnie on był w pierwszym planie, tak tutaj pierwsze skrzypce były poświęcone degradacji planety, a przynajmniej ja poświęciłam więcej uwagi na to. W oczywisty sposób te wątki się ze sobą łączą, więc mimo to medycyny też nie zabraknie. Podkreślam to za każdym razem, że w stylu autorki czuć wiedzę jaką dysponuje, bez wątpienia potrafi to zaciekawić i wciągnąć w wykreowany przez siebie świat. Medycyna zawsze kojarzy mi się z czymś zawiłym, trudnym i niezrozumiałym, ale autorka potrafi zachować profesjonalny ton jednocześnie jest on bardzo zrozumiały.
    "Zgliszcza" to szokujący, porywający i trzymający w ciągłym napięciu thriller, z ważnym przekazem. Naprawdę jest to książka, która będę polecać wszystkim! Skończyłam ją kilka dni temu, a mimo to obrazy jakie utkwiły w mojej głowie są wciąż żywe i pewnie jeszcze długo pozostaną. Kończąc opinię, zostawiam wam cytat:

    "Chcemy po prostu żyć, kochać i być kochani, zupełnie nie po drodze nam z końcem, do którego zbliża się nas świat."
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
  • Klient zweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Klient niezweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Recenzja Zweryfikowana
    Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.
Dostawa i płatność

Zobacz również

Udostępnij produkt
Wstaw link na:
lub skopiuj link
Dodano do koszyka