Zaufaj swojemu sercu

  5 recenzje

Próba rozprawienia się z przeszłością, zdobycie szansy na nowe życie,a do tego miłość, która przychodzi niezauważenieŻyciowe ścieżki niejednokrotnie prowadzą nas tam, dokąd najmniej spodziewamy się dotrzeć. Marta Kamińska wie o tym najlepiej. Mieszka w Warszawie u sióstr zakonnych. Trafiła do nich przed czterema laty wskutek tragicznych wydarzeń. Pracuje z dziećmi, wiedzie spokojne życie, czuje siCzytaj więcej

  • Wydawnictwo: Muza
  • Data premiery: 2023-03-01
  • Okładka: miękka
  • Liczba stron: 320
  • Wymiary: 201 x 134
więcej parametrów

O książce

Próba rozprawienia się z przeszłością, zdobycie szansy na nowe życie,

a do tego miłość, która przychodzi niezauważenie

Życiowe ścieżki niejednokrotnie prowadzą nas tam, dokąd najmniej spodziewamy się dotrzeć. Marta Kamińska wie o tym najlepiej. Mieszka w Warszawie u sióstr zakonnych. Trafiła do nich przed czterema laty wskutek tragicznych wydarzeń. Pracuje z dziećmi, wiedzie spokojne życie, czuje się tu bezpiecznie.

Nieoczekiwanie dostaje zaskakującą propozycję pracy i wyjeżdża na Mazury do urokliwego miasteczka Budlewice. Ta zmiana okazuje się pasmem wyzwań. Ciągłe starcia z pracodawczynią Otylią Bardo, poznanie historii tajemniczego ogrodu, dziwna relacja z Wiktorem i próba podarowania szczęścia małej dziewczynce - z tym musi zmierzyć się Marta. Do tego przypadkowo wpada na trop pewnej tajemnicy, która odmieni historię jej rodziny. Sama również coś skrywa i zrobi wszystko, by ukryć ten sekret przed całym światem. Ktoś jednak będzie bardziej przebiegły niż ona

Czy plotka potrafi zniszczyć czyjeś życie? Czy można uciec przed przeznaczeniem? Czy mimo ryzyka powinno się walczyć o siebie?

Niezwykle prawdziwa, przejmująca i pełna emocji historia o tym, że zawsze jest dobry moment na rozprawienie się z przeszłością i rozpoczęcie nowego życia. To, co było, można nazwać doświadczeniem, lekcją, sprawdzianem. O szczęście warto starać się każdego dnia i to od nas zależy, kiedy tak naprawdę po nie sięgniemy.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu
3338139
Tytuł
Zaufaj swojemu sercu
Wydawnictwo
Język
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
320
Typ okładki
miękka
Wydanie
1
Data premiery
2023-03-01
Rok wydania
2023
Wymiary
201 x 134
Waga
0.25 kg
Wysokość
134 mm
Długość
130 mm
Głębokość
200 mm
Liczba elementów zakres
Do 49
Szerokość
130 mm
Nasza cena
31,49 zł

Opinie i recenzje książki Zaufaj swojemu sercu

4,6/5
 
5 recenzji
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
  • Zaispirowanawkuchni G. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2023-03-20Recenzja zweryfikowana
    "Zaufaj swojemu sercu" to najnowsza książka Ilony Gołębiewskiej od @wydawnictwomuza Główna bohaterka to Marta, która z zawodu jest nauczycielką. Na skutek tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w jej życiu podejmuje pracę w świetlicy w zakonie. Uwielbia to co robi i swoich podopiecznych. Jednak osoby jej bliskie postanawiają ją wyrwać z bezpiecznej przystani. Otrzymuje bardzo ciekawą ofertę pracy na Mazurach. Jej podopieczna to urocza dziewczynka. Jednak jej rodzina skrywa pewne tajemnice. Czy wyjazd z klasztoru był dobrą decyzją? Czy powrót w rodzinne strony nie zburzy jej życia? Bardzo lubię książki pani Ilony I ta też mnie nie zawiodła. Jest ona przepełniona bólem, wspomnieniami, tajemnicą ale również budowaniem zaufania, potęgą przyjaźni i miłości. Przeszłości nie da się zapomnieć ale warto walczyć o siebie by móc dalej funkcjonować. Historia bardzo ciekawa i nieprzewidywalna. Polecam.
  • Kornelia K. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2023-03-14Recenzja zweryfikowana
    "Człowiek jest taki kruchy. Nigdy nie wie, co przyniesie mu życie. Myśli, że ma na coś wpływ, a jednak przychodzi dzień, który przekreśla wszystkie jego plany, marzenia, nadzieje." Drogi naszego życia często wiodą krętymi, wyboistym i i strasznie zaplątanymi ścieżkami. O tym, że wszystko nagle może się zmienić i pokrzyżować plany na własnej skórze przekonała się nie tylko Marta, ale także jej nowe szefostwo. Choć ich drogi dopiero się przecięły, wiele ich dzieli, ale tak samo wiele łączy. Kilka lat dziewczyna pracowała i żyła w klasztorze, nadszedł czas zmian. Przyjęła ofertę pracy u rodziny Bardo, gdzie ma być nauczycielką pewnej wspaniałej dziewczynki. Nowa praca i otoczenie miały zmienić Marty los, nikt się nie spodziewał, że zmiany zajdą nie tylko w niej. Zacznie się kolejna bardzo ciężka lekcja życia, którą wszyscy zapamiętają na długo. Będzie im ciężko ale zmiany, które się dokonają będą bardzo potrzebne obu stronom. Kolejna wspaniała książka Ilonki zabierająca nas do skomplikowanego świata ludzkich losów, które przepełnione są bólem po stracie, odrzuceniu, braku zrozumienia, a także takich, gdzie ludzkie słowa i plotki wyrządziły wiele złego. Marta latami żyła w zakonie lecząc połamane serce, nowa praca w domu państwa Bardo miała nauczyć ją na nowo żyć pełnią życia. Nie spodziewała się, że trafi do równie pokrzywdzonej i bardzo tajemniczej rodziny, gdzie nie dzieje się dobrze. Babcia i tata bardzo czuwają nad małą Alicją kontrolując wszystko co jej dotyczy. Trzymają w złotej klatce, izolują, strzegą nie widząc, że przez to jeszcze bardziej ją krzywdzą. Każda ze stron ma swoje bardzo bolesne powody dla których postępuje tak, a nie inaczej. Los niesprawiedliwie rozdaje swoje karty, jednych doświadczając co rusz, paskudnie, podczas gdy inni żyją sobie beztrosko. Historia gdzie nic nie jest łatwe i proste, komplikacje się piętrzą, ludzka zawiść potrafi narobić wiele szkód, a ludziom ciężko pogodzić się z przeżyciami, tragediami, które odbiły paskudne piętno, nie powalające na pójście naprzód. Lecz nadzieja na szczęście umiera jako ostatnia, a słońce, które dla nich zbyt długo ukrywało się za chmurami, w końcu zacznie się wyłaniać. Będzie wiele tajemnic, mrocznych sekretów, bolesnych przeżyć, radujących dusze momentów i dużo walki o szczęście. Warto poświęcić tej książce chwilę lub dwie, rozgrzewa ona serce, napawa optymizmem i wiele uczy o życiu. Wyciska łzy, ściska za serduszko i wywołuje uśmiech na twarzy. Bardzo polecam i zachęcam do przeczytania wszystkich poprzednich książek autorki.
  • Karolina J. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2023-03-06Recenzja zweryfikowana
    Marta w zakonie odzyskała życie. Chociaż tragiczne wspomnienia były zawsze blisko niej, ona już sobie z nimi radziła. Cztery lata w tym miejscu dały jej poniekąd szczęście i możliwość kontaktu z dziećmi, które wymagały miłości, akceptacji i zrozumienia. Jednak coraz częściej, gdzieś z tyłu głowy, ma myśli, by opuścić zakon i odnaleźć siebie. Nowa praca u państwa Bardo zaprowadzi ją na Mazury, do swojego rodzinnego miasta. Tu zaczyna nowy etap, a z nim pozna przeszłość, która na pewno ma powiązanie z jej bólem i tajemnicami. "Zaufaj swojemu sercu" to historia pełna smutku, bólu, ale także miłości, wdzięczności i poszukiwania szczęścia. Wszystko co spowodowało, że w życiu bohaterki nastał spokój i wreszcie pożegnała przeszłość, akceptując ją i otwierając się na nowo. Jest to kolejna książka tej autorki, którą miałam możliwość przeczytać i kolejny raz się nie zawiodłam. Wywołała nie raz we mnie wzruszenie. Akcja nie pędzi, jest dość powolna, ale często otwiera oczy i uczy otwartości na świat i ludzi.
  • Paula C. Klient niezweryfikowany
    3.0
     
    2023-03-03Recenzja zweryfikowana
    „-Jak to kiedy? Pakuj się, wyjeżdżasz za kilka dni. -Tak szybko? -Kochana, świat na ciebie czeka. Odważnie odpowiedz na jego zaproszenie”. Lubię takie książki z dwóch powodów. Pierwszy jest taki, że ich problemy są ludzkie. Pojawia się miłość, kłótnie, złamane serce, strata, no wiecie coś co dotyka każdego z nas. Nie żadna mafia. Nie żadna gangsterska czy milioner, który zakochuje się w nas i porywa na rok do swojej rezydencji. Te problemy są realne, mogą spotkać każdego z nas. Bohaterowie mają swoje za uszami, mają tajemnice, sekrety, które nie chcą aby wyszły na światło dzienne, realne problemy… a druga sprawa lubię w tych książkach dobroć. Wszyscy są dla siebie mili, pomocni, małe miasteczko nie wiąże się z tym, że każdy na każdego nadaje tylko ludzie są po prostu ludźmi. Dużym plusem i czymś miłym dla oka jest wydanie tej książki. Piękne wstawki, cytaty przy rozdziałach. Dobrze to wygląda. Nie wspomnę o okładce, subtelna i taka… inna od tych wszystkich, które nas zalewają z każdej strony. „Każdy tak czuje, kiedy traci kogoś, kogo kochał ponad własne życie. Możesz mieć wokół i tysiąc ludzi, którzy będą cię pocieszali, ale ze swoimi emocjami zostajesz zawsze sama. Dlatego jest tak ciężko” Polecam Wam tę książkę. Ja bawiłam się przy niej dobrze. Jedyne do czego mogłam się przyczepić to relacja Marty i Pawła. Zupełnie tego nie czułam i nie rozumiałam tej relacji, jakaś taka… No nie wiem dlaczego i kiedy to się tak potoczyło. Ale to moje zdanie, nic więcej nie mówię aby nie zdradzać!
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
  • Klient zweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Klient niezweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Recenzja Zweryfikowana
    Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.
Dostawa i płatność
Udostępnij produkt
Wstaw link na:
lub skopiuj link
Dodano do koszyka