Xi
 » Książki  » Biznes, ekonomia, finanse  » Biznes

"Zasady" to niezwykle inspirująca książka Raya Dalio, w której autor opisuje swoją drogę karierę, dzieląc się z czytelnikami doświadczeniem i nowatorskimi metodami pracy, które zapewniły mu spektakularny sukces - dla szukających swojej drogi w biznesie lektura obowiązkowa!

Ray Dalio jest inwestorem, miliardem, założycielem i szefem największego na świecie funduszu hedgingowego Bridgewater Assocciates - firmy, która powstała w 1975 roku w nowojorskim, dwupokojowym mieszkaniu, a dziś jest piątym najważniejszym przedsiębiorstwem w Stanach Zjednoczonych, przynoszącym większe zyski inwestorom niż jakikolwiek inny fundusz w historii.

Sam Dalio należy do najbardziej wpływowych i najbogatszych ludzi na świecie. Jako odnoszący spektakularne sukcesy inwestor i przedsiębiorca dzieli się dzieli się w swojej książce z czytelnikami tytułowymi, niekonwencjonalnymi zasadami, które opracował, udoskonalił i wykorzystywał w ciągu ostatnich czterdziestu lat, aby w konsekwencji uzyskać wyjątkowe wyniki zarówno w życiu, jak i w biznesie - i które każda osoba lub firma może zastosować, by osiągnąć swoje cele.

W "Zasadach" autor opisuje to, czego nauczył się w trakcie swojej niezwykłej kariery. Ray Dalio twierdzi, że życie codziennie, zarządzanie, ekonomię i inwestowanie można usystematyzować jako określone reguły i rozumieć wręcz jak maszyny. W książce znajdują się setki praktycznych, inspirujących wskazówek, które oparte są na fundamentach wyznawanych przez niego "radykalnej prawdy" i "radykalnej przejrzystości". Dalio przedstawia jednocześnie najskuteczniejsze sposoby podejmowania decyzji przez osoby i organizacje, podchodzenia do wyzwań i budowania silnych zespołów.

Książka jest wypełniona nowatorskimi pomysłami dedykowanymi organizacjom, instytucjom i biznesom, ale można je również we własnym życiu, bez względu na to, co chce się osiągnąć. Nie bez przyczyny Ray Dalio jest nazywany "Stevem Jobsem inwestowania", a z jego porad korzysta między innymi Bill Gates. Pełne bezcennych wskazówek i spostrzeżeń "Zasady" to publikacja, która inspiruje i motywuje - niezwykle wartościowy przewodnik zarządzania sobą, zespołami i rozwojem kultury merytokracji. To właśnie wizja, realizm i determinacja stanowią podstawę wszelkiego sukcesu.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Krystian K.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 24-04-2021 | Recenzja zweryfikowana
Autor tej ksiażki opisuje swoją drogę na szczyt. Jak stał się miliarderem i właścicielem jednego z największych funduszów. Można z niej wywnioskować sporo rzeczy. Moim zdaniem bardzo przydatna komuś kto chce zgłębić swoją wiedzę na temat inwestowania. Może nie jest to typowy przewodnik, ale coś tam można się dowiedzieć. Na pewno inspirującą opowieść o tym jak wiele można zyskać jak wie się co się robi.

Violetta L.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 22-04-2021 | Recenzja zweryfikowana
Coś w stylu autobiografii ale dodatkowo z radami jak rozkręcić swój biznes. Bardzo fajny pomysł. Rady są pomocne bardzo. Nie takie typowe gadanie a coś innego, świeżego. Nada się dla tych co chcą rozkręcić swój interes. Myśle, ze fakt, ze autor sam w ten sposób osiągnął sukces, pokazuje tylko że wiem o czym mówi a nie puste słowa rzuca na wiatr. Zobaczymy jak to będzie po zastosowaniu części rad. Oby było tylko lepiej.

Jacek N.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 17-04-2021 | Recenzja zweryfikowana
Jak sam tytuł mówi, mamy tu do czynienia z zasadami. Nie byle jakimi bo dotyczą tego jak rozwijać firmę i jak inwestować z głową. Całość ma formę trochę biografii, trochę przewodnika. Opisane tutaj jest jak dotarł na szczyt sam autor książki. Moim zdaniem te zasady są na tyle uniwersalne, ze osoba, która dopiero zaczyna, będzie mogła wynieść z tego tyle samo co osoba kto®a w biznesie siedzi już długo. Super sprawa. Polecam.

Dostawa

925274
Ładowanie...