Xi
 » Książki  » Literatura obyczajowa  » Książki obyczajowe

"Zakazany owoc" to opowieść o tym, że czasem po prostu trzeba uwierzyć z całych sił i pomóc losowi.

Daisy nie jest w stanie przejechać przez ten most, chociaż ludzie stojący za nią w korku dostają białej gorączki. To właśnie tu Daniel po raz pierwszy wyznał, że ją kocha. Ich życie było idealne, a teraz ona nie panuje nad niczym. Nad bałaganem, fryzurą, rozciągniętym dresem… Potrafi tylko rozpaczliwie tęsknić za dziewczyną, którą kiedyś była.

To oczywiście najgorszy moment, by dostać nową pracę. Daisy ma natychmiast zająć się urządzeniem wnętrza niezwykłej willi nad brzegiem morza. Ten dom odbiera jej mowę. Ach, zrobi z niego prawdziwe cudo! Już wkrótce okazuje się, że willa kryje w sobie więcej obietnic, niż Daisy mogła przypuszczać. I historię zakazanej miłości, która teraz może się powtórzyć.

Wydana przez Społeczny Instytut Wydawniczy Znak książka "Zakazany owoc" to kolejna książka Jojo Moyes, cenionej autorki książek romantycznych. Autorka po raz kolejny sięga po sprawdzony i ceniony przez czytelniczki schemat prowadzenia narracji – współcześnie poznajemy historię Daisy, a z przeszłości przemawiają do nas historia i mieszkańcy willi, którą Daisy urządza. A oba te plany łączy Lottie -  kobieta, która doskonale wie, że czasami trzeba po prostu ruszyć dalej. To jedyny sposób, by dalej żyć.

Jak zwykle autorka uwodzi czytelnika nie tylko pasjonującą fabułą, ale i opisami klimatu małego miasteczka nad morzem, jego mieszkańców i ich życia, zawsze kierującego się wielowiekowymi tradycjami, konwenansami i zasadami. Wpleciona w jednostajny rytm życia w miasteczku, który jak wybijany przez uderzenia fal o brzeg trwa od zawsze, Daisy musi znaleźć siebie na nowo i znów ułożyć sobie życie w oparciu o nowe założenia.

"Zakazany owoc" intryguje i wciąga, chciałoby się sięgnąć po więcej i więcej. To gwarancja wielkich emocji, wspaniały sposób na spędzenie wakacji – wzrusza, bawi, inspiruje. To ambitna literatura obyczajowa, w której bryluje Jojo Moyes, będąc niekwestionowaną królową tego rodzaju czytelnictwa.

Obecne wydanie książki, liczącej ponad pół tysiąca stron, jest już kolejnym wydaniem tej pozycji w Polsce, co świadczy o jej jakości i popularności.

Jojo Moyes (urodzona w 1969 roku) to brytyjska dziennikarka, pisarka, laureatka wielu nagród dla powieści romantycznych, w tym – dwukrotnie – Romantic Novel of the Year Award. Zadebiutowała w 2002 roku powieścią "Sheltering Rain", jej książki rozchodzą się w milionowych nakładach na całym świecie. Na podstawie "Zanim się pojawiłeś" nakręcony został film fabularny.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

O Autorze


3016939
Ładowanie...