Xi

Zaburzony umysł. Co nietypowe mózgi mówią o nas samych

Książka "Zaburzony umysł. Co nietypowe mózgi mówią o nas samych" to autorytatywna wypowiedź wybitnego uczonego, laureata Nagrody Nobla, profesora Erika R. Kandela na temat tego, co wiemy o mózgu i powiązanych z nim zaburzeniach. Autor, uważany za jednego z pionierów współczesnej neuronauki, czerpie tu z bogactwa swoich przełomowych badań oraz prac innych czołowych neurobiologów, zabierając czytelnCzytaj więcej

Polecamy podobne produkty

Książka "Zaburzony umysł. Co nietypowe mózgi mówią o nas samych" to autorytatywna wypowiedź wybitnego uczonego, laureata Nagrody Nobla, profesora Erika R. Kandela na temat tego, co wiemy o mózgu i powiązanych z nim zaburzeniach. Autor, uważany za jednego z pionierów współczesnej neuronauki, czerpie tu z bogactwa swoich przełomowych badań oraz prac innych czołowych neurobiologów, zabierając czytelników w niezwykłą wyprawę w głąb mózgu i podejmując jedno z najtrudniejszych pytań, przed jakimi dziś stajemy: w jaki sposób nasz umysł, indywidualne poczucie siebie wyłania się z fizycznej materii mózgu?

W 2000 roku Erik R. Kandel otrzymał Nagrodę Nobla za badania nad fizjologicznymi podstawami mechanizmów pamięci. Jest również autorem słynnego artykułu naukowego, tak zwanego manifestu Kandela, który stanowi kanon nowoczesnego podejścia psychiatrii do ludzkiej psychiki. Od lat jego badania mają istotny wpływ na nasze rozumienie różnych funkcji ludzkiego mózgu. W "Zaburzonym umyśle" autor szczegółowo opisuje zakłócenia procesów mózgowych skutkujących najpoważniejszymi współczesnymi zaburzeniami - autyzmem, depresję, chorobą afektywną dwubiegunową, schizofrenią, chorobą Alzheimera i Parkinsona, zespołem stresu pourazowego.

Badając zakłócenia typowej pracy mózgu przy jednoczesnym testowaniu potencjalnych terapii, Kandel pogłębia zarazem naszą wiedzę o takich zagadnieniach, jak myślenie, odczuwanie, pamięć czy kreatywność. Na tej podstawie próbuje odpowiedzieć na kluczowe, wielkie pytanie: w jaki sposób miliardy neuronów generują świadome "ja"? Książka "Zaburzony umysł. Co nietypowe mózgi mówią o nas samych" to tym samym nie tylko wnikliwy wywód naukowy, ale również pasjonująca opowieść o ludzkiej naturze. Zauważa bowiem, że zaburzenia psychiczne przynoszą cierpienie, ale niejako ujawniają również to, w jaki sposób mózg generuje nasze najbardziej podstawowe doświadczenia i możliwość - a więc naturę tego, co znaczy być człowiekiem.

Ta przystępnie napisana, fascynująca lektura przybliża historię diagnozowania i metod leczenia zaburzeń mózgu, a także omawia najnowsze badania z zakresu genetyki, neurochirurgii i farmakologii. A jednocześnie okazuje się niezwykłą, głęboko humanistyczną historią o tym, kim jesteśmy.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3010173
Tytuł
Zaburzony umysł. Co nietypowe mózgi mówią o nas samych
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
344
Data premiery
2020-02-12
Rok wydania
2021
Wymiary produktu [mm]
215 x 140
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.44
Długość
140
Głębokość
215
Wysokość
28
Nasza cena
29,56 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,9/5
8 recenzji
 • 5
  7
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Józef W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-02-10
  Książka dla osób, które interesują się mózgami (ale nie tylko). Mamy tutaj trudny temat w naukowym ujęciu, ale za to w bardzo przystępnym języku, co powiem szczerze było dla mnie naprawdę przyjemnym zaskoczeniem. Książka która trochę zmienia myślenie, a także daje nadzieje na przyszłość. Ciekawa, nieszablonowa i naukowa. Polecam
 • Piotr R. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2022-02-09
  Ksiązka, która totalnie zwaliła mnie z nóg. Autor naprawde wziął umysł pod lupę i skupia się na wszystkich jego aspektach, a przede wszystkim wadach. Uwielbiam taką literaturę, uczy mnie ona twardo stąpać po ziemi, a także pozwala spojrzeć inaczej na otaczających mnie ludzi. Mam nadzieję, że jeszcze będzie mi dane przeczytać coś Pana Kandela
 • Amelia I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-02-04
  Dużo faktów, dużo ciekawostek i naprawdę przystępny język. Bardzo lubię sięgać po propozycje naukowe jednak dość często okazuje się, że nawet najciekawszy temat może zostać zabity przez naukowy język. Na szczęscie Eric R. Kandel pisze w taki sposób, że czyta się to niesamowicie. To praca z chorobami i zaburzeniami umysłowymi, niezwykle ciekawa i pasjonująca.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 17. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 17. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 18. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 17. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 18. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 17. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 18. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 18. kwietnia, czwartek
0,00 zł
3010173
Ładowanie...