Xi

Zaburzenia dysocjacyjne po traumie. Trening umiejętności. Podręcznik pacjenta i terapeuty

Zaburzenia dysocjacyjne cechują się utratą integralności między ciałem, tożsamością a odczuciami. Wyróżnia się zasadniczo następujące rodzaje tego typu dysfunkcji:amnezja,osłupienie,fuga dysocjacyjna,zaburzenia transowe,drgawki dysocjacyjne,dysocjacyjne zaburzenia ruchu.Najczęstszą przyczyną tych zaburzeń jest traumatyczna sytuacja, której podłożem jest z kolei bardzo silny stres. Zwykle dotyczy tCzytaj więcej

Zaburzenia dysocjacyjne cechują się utratą integralności między ciałem, tożsamością a odczuciami. Wyróżnia się zasadniczo następujące rodzaje tego typu dysfunkcji:

 • amnezja,

 • osłupienie,

 • fuga dysocjacyjna,

 • zaburzenia transowe,

 • drgawki dysocjacyjne,

 • dysocjacyjne zaburzenia ruchu.

Najczęstszą przyczyną tych zaburzeń jest traumatyczna sytuacja, której podłożem jest z kolei bardzo silny stres. Zwykle dotyczy to osób, które doświadczyły wojny lub kataklizmu. Czasem jednak szczególnie trudne osobiste wydarzenie z dzieciństwa również może być przyczyną traumy.

Książka „Zaburzenia dysocjacyjne po traumie. Trening umiejętności. Podręcznik pacjenta i terapeuty" w przystępny sposób uświadamia czytelników, jak można sobie poradzić z traumatycznymi wspomnieniami i dysocjacją. Autorami książki są Suzette Boon, Kathy Steele i Onno van der Hart. Wszyscy są wybitnymi specjalistami w zakresie pracy z traumą. Swoim doświadczeniem dzielą się w książce, Nie tylko przedstawiają dokładnie zaburzenia i ich objawy, ale także opisują szczegółowo praktyczne umiejętności, dzięki którym możliwe jest zapanowanie nad nimi,

Autorzy krok po kroku prowadzą czytelnika przez trudny proces oswajania traumy i powstałych w jej wyniku zaburzeń. Uczą tego, w jaki sposób rozumieć i regulować emocje, a także kwestionować myśli, które nam nie służą. Radzą też w jaki sposób można pracować z gniewem, poczuciem winy czy strachem. Nie jest to łatwa droga, ale jej celem jest poprawa samopoczucia i jakości relacji z innymi ludźmi. Dlatego właśnie warto podjąć ten trud!

Książka stanowi także znakomity poradnik dla wszystkich terapeutów. Wskazówki zawarte w publikacji „Zaburzenia dysocjacyjne po traumie. Trening umiejętności. Podręcznik pacjenta i terapeuty", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego świetnie się sprawdza zarówno podczas terapii indywidualnej jak i grupowej. Dużą wartością książki jest zarys wprowadzających i zamykających sesji grupowych. Stanowi to dużą inspirację dla terapeutów.

Niezwykle pomocne są także arkusze z zadaniami prac domowych, które są umieszczone na końcu każdego rozdziału i znacznie ułatwiają pracę nad wprowadzaniem do codzienności skutecznych strategii radzenia sobie z konkretnymi problemami.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
938829
Tytuł
Zaburzenia dysocjacyjne po traumie. Trening umiejętności. Podręcznik pacjenta i terapeuty
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
528
Data premiery
2019-12-06
Rok wydania
2019
Wymiary produktu [mm]
242 x 178
Okładka
miękka
Waga Produktu [kg]
0.89
Długość
240
Głębokość
170
Wysokość
28
Nasza cena
73,29 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
5 recenzji
 • 5
  5
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Luiza B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-17
  Zaburzenia dysocjacyjne po traumie. Trening umiejętności. Podręcznik pacjenta i terapeuty  to pozycja, która kupiłam za sprawą tych wszystkich dobrych opinii, jakie możemy przeczytać w internecie. Napiszę jedno – podpisuje się pod nimi wszystkimi obiema rękoma. Ksiazka super napisana, bardzo ciekawa, z wieloma przykładami, które są z życia wzięte. Od groma ćwiczeń, część z nich już przeszliśmy z naszym terapeutą. Polecam bez dwóch zdań, zresztą wystarczy popatrzeć tylko an te wszystkie dobre recenzje.
 • Jagoda C. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-16
  Zaburzenia dysocjacyjne po traumie. Trening umiejętności. Podręcznik pacjenta i terapeuty  to pozycja, która kupiłam za radą mojego lekarza. I cieszę się, że posłuchałem tej rady, choć książka tania nie jest, za to szalenie pomocna. Sporo się z niej dowiedziałam i często zabieram ją na terapię. Gratuluję autorowi. Super napisana, fajnym językiem, przyjemnie się czyta.
 • Wioletta Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-07
  Zaburzenia dysocjacyjne po traumie. Trening umiejętności. Podręcznik pacjenta i terapeuty  to książka, która pomogła wielu moim pacjentom, dlatego też jak tylko mogę to polecam ją z całego serca. Szata graficzna bardzo estetyczna, styl pisarski rzeczowy, przejrzysty. Czy są jakieś minusy? No cena dość wysoka trzeba przyznać, ale moim skromnym zdaniem to jak za takie źródło wiedzy to naprawdę warto. Polecam.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 24. lipca, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 24. lipca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier DPD
data dostawy 24. lipca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 25. lipca, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 25. lipca, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 24. lipca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 25. lipca, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 25. lipca, czwartek
0,00 zł
938829
Ładowanie...