Xi

"Zabawy i narzędzia na cały rok" odmienią i rozszerzą warsztat pracy każdego pedagoga i terapeuty!

Treści zawarte w publikacji są praktyczną pomocą w codziennej pracy nauczycieli przedszkolnych oraz terapeutów, których podopieczni mają specjalne potrzeby edukacyjne na skutek niepełnosprawności ruchowej, porażenia mózgowego, dysfunkcji motorycznych, zaburzeń mowy i/lub myślenia pojęciowego, a także upośledzenia umysłowego w stopniu lekkim lub umiarkowanym.

Autorki "Zabaw i narzędzi na cały rok", Anna Franczyk i Katarzyna Krajewska, prezentują odbiorcom zbiór ciekawych gier, zabaw i zadań do bezpośredniego wykorzystania na zajęciach. Ćwiczenia przynoszą dzieciom mnóstwo frajdy i pomagają zaangażować je w aktywność, a co najważniejsze - wykazują skuteczne działanie terapeutyczne. Praca z wykorzystaniem opisanych w książce technik i narzędzi przynosi wymierne efekty w zakresie wyrównywania braków rozwojowych u kilkulatków ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Celem przyświecającym powstaniu niniejszej publikacji jest wsparcie nauczycieli i terapeutów w ich obowiązkach oraz misji zawodowej. Przedstawione narzędzia ułatwiają dzieciom ze SPE kształcenie i rozwój w stopniu odpowiadającym ich naturalnym predyspozycjom, wspierają ich integrację z rówieśnikami w przedszkolach ogólnodostępnych.

Uczestnictwo w zespołowych grach i zabawach rozwija umiejętność nawiązywania i podtrzymywania kontaktów, a ponadto dodaje odwagi do podejmowania własnej inicjatywy w tym zakresie. Niezwykle ważnym aspektem zdobywania nowych umiejętności jest także będący jego naturalną konsekwencją wzrost samooceny i wiary we własne siły.

Autorki publikacji "Zabawy i ćwiczenia na cały rok" legitymują się ogromną wiedzą merytoryczną i doświadczeniem zawodowym. Obie autorki mają kilkudziesięcioletni staż pracy nauczycielskiej; Anna Franczyk pracuje ponadto jako neurologopeda i wykłada na łódzkiej Uczelni Nauk Społecznych. Katarzyna Krajewska jest specjalistką w zakresie pedagogiki specjalnej oraz terapii zaburzeń sensorycznych; w swoim zawodowym portfolio ma m.in. prowadzenie zajęć treningu słuchowego metodą Tomatisa oraz prowadzenie przedszkolnych grup integracyjnych.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

O Autorze


863235
Ładowanie...