Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka (Robert B. Cialdini) - tantis.pl
Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Szukany produkt jest niedostępny - może podobny produkt?

Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka

Robert B. Cialdini

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: GWP
Liczba stron: 336
Niedostępny
InPost Paczkomat 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Opis

"Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka" to książka psychologiczna badająca kluczowe sposoby, w jakie ludzie mogą wpływać na innych ludzi. Jej autor, Robert B. Cialdini, założył, że w złożonym świecie, w którym jesteśmy przeładowani większą ilością informacji, niż jesteśmy w stanie przetworzyć, opieramy się na podejściu decyzyjnym i na uogólnieniach. Te uogólnienia rozwijają się, ponieważ pozwalają ludziom zwykle działać we właściwy sposób przy ograniczonej ilości myśli i czasu.

Jednak właśnie one mogą być też wykorzystywane i skutecznie przekształcane w broń przez tych, którzy mechanizm ich działania, aby wpływać na innych, by działali w określony sposób.

Autor klasyfikuje wpływ, jaki mamy na innych ludzi, jako jedną z sześciu kategorii – są to zasada wzajemności, zobowiązanie i konsekwencja, dowód społeczny, lubienie kogoś, autorytet i niedobór. W najnowszym wydaniu dodano siódmą kategorię - jedność.

Odkrycia zawarte w książce "Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka" są poparte licznymi badaniami, które przeprowadzał Robert Cialdini, zarówno z zakresu psychologii, jak i marketingu, ekonomii, antropologii i nauk społecznych. Autor pracował również pod przykrywką w wielu dziedzinach, m.in. w sprzedaży samochodów i sprzedaż obwoźnej, żeby uwiarygodnić swoje badania.

Niniejsza książka jest nowym wydaniem tego światowego bestsellera, przetłumaczonego na ponad 30 języków i sprzedanego na całym świecie w milionach egzemplarzy. To obowiązkowa pozycja dla każdej świadomej osoby, która chce poszerzać swoją wiedzę o fascynującym świecie ludzkich zachowań i wykorzystywać ją do osiągania zamierzonych celów. Jest to też cenna pozycja dla każdego, kto chce bronić się przed niepożądanym wpływem czy manipulacjami, ponieważ gdy już poznamy mechanizmy, rządzące tymi działaniami, łatwiej nam jest je odpierać i zdawać sobie sprawę z ich istnienia.

Wydana przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne książka przeznaczona jest zatem nie tylko dla dziennikarzy, psychologów, marketingowców, negocjatorów, nauczycieli czy prawników, ale dla każdego z nas – czy chcemy nauczyć się wywierania wpływu na innych, czy obrony przed wpływaniem innych na nas.

Robert B. Cialdini to urodzony w 1945 roku psycholog społeczny. Obecnie jest emerytowanym profesorem Uniwersytetu Stanowego Arizony. Sławę przyniosła mu wydana w 1984 roku książka "Wywieranie wpływu na ludzi", jednak napisał też wiele innych, dotyczących m.in. psychologii społecznej i perswazji. Jego imieniem została nazwana nagroda Towarzystwa Psychologii Osobowości i Psychologii Społecznej.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3036914
Tytuł Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka
Autor Robert B. Cialdini
Wydawnictwo GWP
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 336
Data premiery 2016-11-23
Rok wydania 2021
Wymiary produktu [mm] 235 x 165
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.55
Cena detaliczna 69,90 zł
Nasza cena 56,09 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Katarzyna H.

Klient zweryfikowany

5/5
| 26-05-2022 | Recenzja zweryfikowana
Książka którą powinien znać każdy. To elementarz technik manipulacyjnych. Bez ich znajomości łatwo możemy dać sobą manipulować. Zachęcam do lektury.

Maja U.

Klient zweryfikowany

5/5
| 30-06-2021 | Recenzja zweryfikowana
Co prawda czytałam Cialdiniego już ładnych parę lat temu, ale do zakupu tego wydania zachęciła mnie informacja, że w zbiorze pojawiła się jeszcze jedna nowa zasada. Przy okazji powtórzyłam więc sobie całość i znowu jestem pod wrażeniem przenikliwości i spostrzegawczości autora. Każdy z nas może łatwo zaobserwować działanie opisanych mechanizmów nie tylko na płaszczyźnie zawodowej, biznesowej, ale i w prywatnych relacjach - a co więcej, zorientować się, jak często sami im ulegamy. Może nie być to przyjemne odkrycie, ale warto się z nim zmierzyć i choć trochę uniknąć bycia maniupulowanym.

Radosław T.

Klient zweryfikowany

5/5
| 29-06-2021 | Recenzja zweryfikowana
Klasyczna pozycja, niektórzy uważają, że już trochę trąci myszką, ale ja się pod tym nie podpisuję. Ludzie pozostają ludźmi bez względu na upływ czasu i obserwacje Cialdiniego zawsze pozostają aktualne, jego zasady działają bez pudła. Jeśli zajmujecie się handlem, marketingiem, prawem itd. i jeszcze jakimś cudem nie natknęliście się na tę książkę, to koniecznie przeczytajcie. Moim zdaniem w tej dziedzinie trudno będzie wymyślić już wiele lepszych rzeczy.

Hubert O.

Klient zweryfikowany

5/5
| 26-06-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książka jest polecana jako podręcznik biznesowy, ale ja widzę w niej ogromną wartość dla każdego człowieka, który chce wchodzić w świadome relacje z innymi ludźmi. Znajomość zasad wywierania wpływu przydaje się i do osiągania własnych celów (wiem, brzmi brutalnie:)) i do rozpoznania, gdy ktoś rpóbuje nas wykorzystać. Tak więc gorąco polecam każdemu - język książki jest jasny i zrozumiały, nie trzeba miec specjalistycznej wiedzy psychologicznej, żeby czytać z przyjemnością.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat 24/7
czas dostawy
31. stycznia, wt. — 1. lutego, śr.
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
31. stycznia, wtorek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
31. stycznia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
31. stycznia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
31. stycznia, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
31. stycznia, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
31. stycznia, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
31. stycznia, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...