Xi

Wywiad diagnostyczny z dziećmi i młodzieżą

„Wywiad diagnostyczny z dziećmi i młodzieżą. Rozpoznanie zgodne z DSM-5" jest wartościową pozycją na rynku dla wszystkich klinicystów badających lub leczących młodych ludzi. Autorami są wybitni, doświadczeni psychiatrzy - Kathlyn Flegel i James Morrison. Napisali oni przystępnym językiem wspaniały podręcznik, który wprowadza w świat stawiania diagnozy psychiatrycznej oraz przeprowadzania wywiadu zCzytaj więcej

Polecamy podobne produkty

„Wywiad diagnostyczny z dziećmi i młodzieżą. Rozpoznanie zgodne z DSM-5" jest wartościową pozycją na rynku dla wszystkich klinicystów badających lub leczących młodych ludzi. Autorami są wybitni, doświadczeni psychiatrzy - Kathlyn Flegel i James Morrison. Napisali oni przystępnym językiem wspaniały podręcznik, który wprowadza w świat stawiania diagnozy psychiatrycznej oraz przeprowadzania wywiadu z dziećmi i młodzieżą.

Dużym walorem książki jest aktualność zawartych w niej treści. Wszystkie informacje są zgodne z obowiązującą klasyfikacja DSM -5. Użyta terminologia oraz kody są zgodne z tymi współcześnie stosowanymi. Metody przeprowadzania wywiadu połączone są tu z informacjami na temat różnych zaburzeń behawioralnych i psychicznych. Ksiązka zawiera też niezwykle pomocne w pracy opisy kliniczne, przykładowy raport pisemny, kwestionariusz dla rodziców a także uwagi dotyczące kodowania i wiele praktycznych wskazówek. „Wywiad diagnostyczny z dziećmi i młodzieżą. Rozpoznanie zgodne z DSM-5" stanowi doskonałą lekturę nie tylko dla terapeutów i klinicystów, ale także dla studentów psychologii dziecięcej, psychiatrii czy pracy socjalnej.

Autorzy wyjaśniają czytelnikowi, jak ważne jest nawiązanie relacji z młodym człowiekiem i jego rodzicami. Przeprowadzają nas krok po kroku przez proces wywiadu, gromadzenia informacji. Radzą, co zrobić, by otrzymać jak najwięcej danych, na podstawie których można sformułować wstępne rozpoznanie. W książce znajdziemy opisy strategii komunikowania się z dziećmi w różnym wieku, z zastosowaniem rysunków, lalek i innych zabawek. Możemy też przeczytać transkrypcje przykładowych wywiadów wraz z przypisami, co jest cenne i pomocne w codziennej praktyce.

W publikacji „Wywiad diagnostyczny z dziećmi i młodzieżą. Rozpoznanie zgodne z DSM-5" znajdziemy również szczegółowe omówienia zaburzeń typowych dla okresu wczesnego dzieciństwa, ale także tych, które zwykle pojawiają się w dorosłości, jednak warto pamiętać, że czasami zdarzają się też u młodych ludzi.

Książka jest jedyną w swoim rodzaju przede wszystkim dlatego, że łączy kryteria DSM-5 z informacjami na temat rozwoju dzieci i młodzieży. Treść jest dobrze zorganizowana, a podane przykłady kliniczne są interesujące i z pewnością ułatwią pracę z młodymi ludźmi.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
813551
Tytuł
Wywiad diagnostyczny z dziećmi i młodzieżą
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
528
Data premiery
2018-07-06
Rok wydania
2018
Wymiary produktu [mm]
250 x 176
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.89
Długość
250
Głębokość
176
Wysokość
176
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
7 recenzji
 • 5
  7
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Kamil F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-03-26
  Ten podręcznik to wielka pomoc w diagnostyce chorób i zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży. Przyda się osobom, które dopiero studiują, zaczynają swoją karierę w tej dziedzinie lub osobom nawet ze sporym doświadczeniem. W środku znajdzie się wszystko co powinien czytelnik wiedzieć na ten temat. Nic dodać nic ująć. Mam nadzieje, że temat chorób psychicznych u dzieci i młodzieży będzie brany bardziej na poważnie. Polecam.
 • Krystyna E. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-03-24
  Książkę kupiłam bo potrzebowałam doczytać na studia. Polecam wszystkim, którzy mają styczność z diagnostyką dzieci i młodzieży. Podręcznik jest obszerny. Mówi jak należy diagnozować, jak podejść do tematu tak żeby były pożądane efekty. Naprawdę dobra pomoc przy diagnozie. Na pewno pomoże wielu osobom. Dla mnie przede wszystkim ogromna pomoc w pracy z dziećmi z chorobami psychicznymi. Jeszcze raz polecam.
 • Justyna W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2018-07-11
  Wywiad diagnostyczny z dziećmi i młodzieżą
  James Morrison Kathryn Flegel
  wdawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskieg zamawiam tą pozycję jako świetne narzędzie diagnostyczne.To ogromne ułatwienie w udzielaniu pomocy dzieciom z zaburzeniami i chorobami psychicznymi
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 28. maja, wtorek
0,00 zł

O Autorze


813551
Ładowanie...