Xi
 » Książki dla dzieci  » Wiek 0-2  » Poznawanie świata

Jak wygląda nasz mózg? Czym jest pamięć? Jak działają zmysły? Wędrując z młodym neuronem po różnych rejonach mózgu, dowiesz się, jaką funkcję pełnią i jak działa nasz najważniejszy organ. Poznasz różne neurony odpowiedzialne za ruch, emocje, myślenie zobaczysz, jak przekazują informacje. Do której grupy dołączy nasz bohater, gdy dorośnie?

Dalsze losy małego bohatera poznasz w książce „Co robimy, gdy śpimy”

O autorze: Dr Mateo Farinella jest wybitnym włoskim neurobiologiem, który łączy wiedzę z pasją do rysowania i popularyzowania nauki. Specjalizuje się w obrazowych opowieściach o mózgu.

Seria Chcę wiedzieć więcej jest przeznaczona dla ciekawych świata dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Wiedza podana jest zawsze w ciekawy i atrakcyjny sposób, podobnie jak w innych cyklach Akademii Mądrego Dziecka przeznaczonych dla starszych dzieci: Przygody z nauką, Chcę wiedzieć, Pomóż mi przetrwać, Wiem, co jem.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

4/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Ewelina

Klient niezweryfikowany

4/5
| 25-09-2022 | Recenzja zweryfikowana
Ciało ludzkie to taka wielka machina składająca się z biliona maleńkich komórek. Poznaliśmy już Tymka – małego neurona, który tym razem wybiera się a wycieczkę do mózgu. Chce dowiedzieć się jak działa ten organ i kim zostanie jak dorośnie. Czy udało mu się odnaleźć odpowiedź na te pytanie? Wraz z Tymkiem udamy się na wartościową wycieczkę i dowiemy się: jak zbudowany jest neuron? Co to jest Kora Jaka jest rola móżdżka? Co to jest hipokamp i układ limbiczny? Czym nasz mózg różni się od zwierzęcego? Czym jest pamięć? Po tej fantastycznej wycieczce po mózgu, Tymek odkrył różne jego zakamarki i jaką rolę odgrywają poszczególne obszary mózgu i już wie kim będzie gdy dorośnie. Książeczka jest bardzo bogata w ilustrację. W napisana w formie komiksu, dzięki czemu łatwiej jest zrozumieć dzieciom te wszystkie zagadnienia związane z naszymi snami. Autorem książki jest włoski neurobiolog i rysownik w jednej osobie. Stworzył ja według mnie zabawną, ale bardzo pouczającą książkę, która spodoba się na pewno każdemu ciekawego świata dziecku.

Dostawa

3287530
Ładowanie...