Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Wychowanie do życia w rodzinie (WDŻ) - podręczniki

 (4 produktów)

Wędrując ku dorosłości LO 1 Ćwiczenia RUBIKON

(okładka miękka)

21,62 26,00 zł −17%
Wysyłka 24 godziny

Wolni od lęku

(okładka miękka)

11,01 14,95 zł −26%
Wysyłka 24 godziny

Wychowanie do życia w rodzinie - podręczniki dla szkół średnich

Lekcje wychowania do życia w rodzinie znajdują się w programie nauczania dla wszystkich szkół ponadpodstawowych - liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych; w toku nauki przeznaczony jest na nie jeden semestr.

Zajęcia pełnią funkcję uzupełniającą wobec działań wychowawczych odbieranych w rodzinnym domu, które stanowią podstawę kształtowania osobowości młodych ludzi. Lekcje WDŻ służą więc wsparciu wychowawczej roli rodziców, a poruszane podczas nich zagadnienia dotyczą delikatnych kwestii, którym w wielu domach nie poświęca się wystarczającej uwagi lub które całkowicie pomija się milczeniem.

Wychowanie do życia w rodzinie w szkołach ponadpodstawowych wspiera także młodzież w trudnym okresie dojrzewania, niosącym ze sobą wiele zmian na poziomie fizycznym oraz emocjonalnym. Nastolatki przygotowują się do wejścia w dorosłość i założenia swoich rodzin; zajęcia z kompetentnym nauczycielem oraz wartościowe merytorycznie podręczniki do WDŻ są ważnymi elementami owych przygotowań.

Podręcznik do WDŻ - synteza wiedzy i wsparcie merytoryczne

Podstawą zdobywania i pogłębiania wiedzy w tym zakresie jest oczywiście wspólna praca na lekcjach. Niektóre tematy wymagają jednak dłuższego przemyślenia, a specjalistyczne informacje z dziedziny biologii, psychologii czy socjologii "lubią" umknąć z pamięci: wówczas w sukurs uczniom przychodzą podręczniki. Wychowanie do życia w rodzinie obejmuje zarówno wiedzę teoretyczną, jak i omówienie praktycznych przykładów sytuacji, które każdy z młodych ludzi może odnieść do własnej codzienności.

Program nauczania WDŻ obejmuje omówienie fundamentalnych wartości tworzących rodzinne więzi - zarówno pod względem emocjonalnym, społecznym, jak i biologicznym. Na zajęciach skierowanych do osób w wieku dojrzewania nie brak także zagadnień związanych z płciowością i seksualnością człowieka.

Podręczniki do WDŻ zawierają również informacje na temat kulturowej roli rodziny, sposobów wspólnego spędzania wolnego czasu i celebracji świąt. Sporo uwagi poświęca się ponadto problemom współczesnego świata, będących skutkiem ubocznym postępu technologicznego oraz nieograniczonego dostępu do Internetu.

W ofercie wydawniczej skierowanej dla uczniów i nauczycieli WDŻ znajdują się zestawy złożone z podręcznika i zeszytu ćwiczeń. Zawarte w nim zadania pomagają uczniom lepiej zrozumieć omawiane zagadnienia i odnieść je do swoich indywidualnych doświadczeń. Największą popularnością na rynku cieszy się seria "Wędrując ku dorosłości" wydawnictwa Rubikon.

Ładowanie...