Xi
 » Książki  » Książki dla młodzieży

Kiedy jedenaście lat wcześniej w mieście Jackalfax w Republice Wintersea urodziła się dziewczynka, nikt jeszcze nie wiedział, że to pechowa dziewczynka. Przyszła na świat w pechowym dniu, pod pechową gwiazdą i przynosiła innym pecha. Ale takie dzieci nie żyją długo – zamiast do 11 urodzin Morrigan, wszyscy szykowali się do jej pogrzebu, kiedy pojawił się w rodzinnym domu dziewczyny niespodziewany gość – Jupiter. Zabrał dziewczynkę do całkiem innego wymiaru, do pięknego, szalonego, magicznego Nevermoor.

"Wundermistrz. Powołanie Morrigan Crow" to ciąg dalszy historii Morrigan, której udało się umknąć przepowiedni i zdać kilka szalenie niebezpiecznych i trudnych egzaminów,  a także znaleźć bezpieczne schronienie w Hotelu Deukalion. Dołączyła do Towarzystwa Wunderowego i kiedy wydawać by się mogło, że wszystkie kłopoty zostawiła za sobą, okazuje się, iż zamiast wsparcia, styka się z niepewnością i próbami stłumienia jej niezwykłego daru. Co gorsza, członkowie Towarzystwa zaczynają znikać, a ktoś próbuje zwrócić jej nowych przyjaciół przeciwko niej – okazuje się, że może liczyć tylko na Hawthorna. A ponadto Ezra Squall – sto lat temu wygnany z Nevermoor za swoje zbrodnie - nie ustaje w namowach do współpracy, obiecując Morrigan wiedzę i roztaczając przed nią wizje, którym coraz trudniej się oprzeć. Czyżby marzenie Morrigan, by uciec przed przeklętym losem skończyło się, zanim na dobre się rozpoczęło?

Cykl Nevermoor to fantastyczny świat, niesamowite przygody i intrygi. W książkach tryumfuje wyobraźnia, a wyśmienity czarny humor tylko dodaje smaku opowieści. Bohaterka serii, Morrigan Crow, jawi się jako godna rywalka lub następczyni dla Harry'ego Pottera!

"Wundermistrz. Powołanie Morrigan Crow" to druga część cyklu Nevermoor, publikowanego  przez wydawnictwo Media Rodzina. Tłumaczeniem cyklu zajęli się Małgorzata Hesko-Kołodzińska i Piotr Budkiewicz. Przyciągająca wzrok okładka książki na pewno zachęci do czytania, a wciągająca treść przeniesie czytelnika w magiczny świat, gdzie będzie mógł śledzić emocjonujące przygody Morrigan. To wspaniała książka, która porwie zarówno starsze dzieci, młodzież, jak i dorosłych, tęskniących za magicznymi światami.

Jessica Townsend, urodzona w 1985 australijska pisarka, zasłynęła serią Nevermoor, choć pisać zaczęła już w wieku 8 lat. Przez kilka lat pracowała jako copywriter i redaktor magazynu dla dzieci, po sukcesie Nevermoor zajęła się pisaniem na pełen etat.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Karolina E.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 19-05-2021 | Recenzja zweryfikowana
Jeżeli jesteście Potteromaniakami tak jak i ja Wundermistrz z pewnością przypadnie Wam do gustu. To seria do poczytania całą rodziną. U nas wieczorne "seanse" czytania doskonale się sprawdzają. Niesamowity klimat. Co najważniejsze po wspaniałej pierwszej części spodziewałam się raczej, że druga nie zaskoczy bo wiecie jak jest. Ale kurcze co tu się porobiło? Na początku wydawało mi się, że jest nudnawo, ale jak akcja zaczęła się rozwijać to nie mogła się zatrzymać. Duża polecajka ode mnie

Kinga B.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 14-05-2021 | Recenzja zweryfikowana
Świat Nevermoor  totalnie mnie OCZAROWAŁ. Teoretycznie jest to książka dla młodzieży, ale ja bawiłam się przy niej naprawdę dobrze. Nastoletnia Morrigan Crow powróciła jako uczennica do akademii. Wspólnie złożyli przysięgę i stali się swoimi braćmi i siostrami. Na adeptów oczkuje panna Cheery i tak oto rozpoczynają się ich magiczne przygody. Nie chcę za bardzo wchodzić w szczegóły by nie odbierać przyjemności z czytania. Koniecznie polecam na przełamanie codziennej rutyny.

Nina F.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 09-05-2021 | Recenzja zweryfikowana
"Wundermistrz Powołanie Morrigan Crow" okazała się całkowicie zachwycająca. Poznałam nowe zachycające elementy. Książka jest jeszcze bardziej wciągająca i jeszcze bardziej magiczna. Na szczęście do tego doszła dojrzałość, większy mrok i tajemnice. Czytało mi się to bardzo przyjemnie i już czekam na kolejne części. Myślę, że w tych książkach każdy znajdzie coś dla siebie.

Dostawa

852572
Ładowanie...