Wszystkie pieniądze świata

Historia wzlotów i upadków trzech pokoleń amerykańskiej rodziny potentatów naftowych. Jean Paul Getty I, senior rodu, dzięki dobrym inwestycjom w pola naftowe w Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej został najbogatszym żyjącym Amerykaninem. Mógł sobie pozwolić na każdą zachciankę, ale był tak skąpy, że we własnym domu zainstalował płatny telefon. Wielbiciel pięknych kobiet i dzieł sztuki, pięciokrotniCzytaj więcej

  • Wydawnictwo: HarperCollins
  • Data premiery: 2018-01-24
  • Okładka: miękka
  • Liczba stron: 384
  • Wymiary: 215 x 145
więcej parametrów

O książce

Historia wzlotów i upadków trzech pokoleń amerykańskiej rodziny potentatów naftowych.
Jean Paul Getty I, senior rodu, dzięki dobrym inwestycjom w pola naftowe w Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej został najbogatszym żyjącym Amerykaninem. Mógł sobie pozwolić na każdą zachciankę, ale był tak skąpy, że we własnym domu zainstalował płatny telefon. Wielbiciel pięknych kobiet i dzieł sztuki, pięciokrotnie żonaty.
Jean Paul Getty'ego II szybko zrezygnował z pracy w rodzinnej firmie i wybrał dolce vita w Rzymie - wystawne życie lekkomyślnego imprezowicza. Organizator głośnych przyjęć, na których alkohol lał się strumieniami, a narkotyki dodawano do wszystkich potraw.
Jean Paul Getty III został w wieku szesnastu lat porwany przez włoski gang. Początkowo zażądano okupu w wysokości siedemnastu milionów dolarów. Negocjacje trwały długo, ponieważ senior rodu uważał, że jeśli zapłaci chociaż centa, wkrótce zostaną porwane wszystkie jego wnuki. Po uwolnieniu Jean Paul chciał podziękować dziadkowi, ale ten bez słowa odłożył słuchawkę.
Przebieg porwania i negocjacji, relacjonowany przez najważniejsze media lat 70., zainspirował wybitnego reżysera Ridleya Scotta do przeniesienia historii na ekran. W obsadzie filmu pojawili się Michelle Williams (Manchester by the Sea), Christopher Plummer (The Man Who Invented Christmas) i Mark Wahlberg (Dzień Patriotów).

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu
753187
Tytuł
Wszystkie pieniądze świata
Wydawnictwo
Język
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
384
Typ okładki
miękka
Wydanie
1
Data premiery
2018-01-24
Rok wydania
2018
Kraj pochodzenia
Polska
Wymiary
215 x 145
Waga
0.38 kg
Wysokość
24 mm
Długość
215 mm
Głębokość
21 mm
Liczba elementów zakres
Do 49
Szerokość
145 mm
Nasza cena
25,99 zł
Dziękujemy za Twoją ocenę!
Bądź pierwszy!
Twoja recenzja produktu “Wszystkie pieniądze świata” będzie bardzo przydatna dla innych użytkowników.
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji.
Dostawa i płatność

Zobacz również