Wszystkie koty są w spektrum autyzmu (Kathy Hoopmann) - tantis.pl
Xi

Wszystkie koty są w spektrum autyzmu

Kathy Hoopmann

(okładka twarda)

5/5
Wydawnictwo: Linia
Liczba stron: 78

SUPER CENA

Cena detaliczna: 69,00 zł

48,29 zł

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 37,93 zł

Opis

"Wszystkie koty mają zespół Aspergera" to światowy bestseller, który w przystępny sposób przybliża świat osób z Aspergerem. Teraz autorka wraca z książką w odmienionej wersji: uaktualnia nazewnictwo oraz niektóre stwierdzenia, które obecnie są nieprecyzyjne lub mogą uchodzić za obraźliwe. Świat od 2006 roku bardzo się zmienił. Wspomnieć można chociażby o tym, że od 2013 roku po zmianach w diagnostyce chorób zespół Aspergera w Stanach Zjednoczonych jest diagnozowany jako zaburzenie ze spektrum autyzmu (Autism Spectrum Disorder).

"Wszystkie koty są w spektrum autyzmu" to krótka foto książka dla małych i dużych. Pokazuje, z jak wieloma postaciami autyzmu mamy do czynienia oraz że świat każdego chorego wygląda nieco inaczej. Wzbudza ciekawość, bawi, wzrusza, a dzięki ciekawej formie przekazu i krótkiej formie ma szansę dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. W końcu droga do tolerancji i akceptacji inności wiedzie przez poznanie.

Kathy Hoopmann w swojej opowieści wykorzystuje odwieczną ludzką słabość do małych kotków. Któż nie lubi ich oglądać? Z uwagą przyglądamy się ich zabawom i figlom. W książce autorka wykorzystuje zdjęcia kotów do pokazania wyzwań, z jakimi osoby ze spektrum autyzmu zmagają się w codziennym życiu. Robi to z wyczuciem, szacunkiem i odpowiednią dozą delikatności.

Autyzm to niepełnosprawność, której nie widać. To zaburzenie neurorozwojowe, które objawia się zaburzeniami w komunikacji z otoczeniem, trudnościami w interakcjach społecznych oraz sztywnością myślenia i zachowania. Przekłada się na postrzeganie siebie i świata, sposób oceny i postrzegania wydarzeń, umiejętność wnioskowania, planowania i rozwiązywania problemów. Osoby ze spektrum autyzmu najczęściej są nadwrażliwe na bodźce zewnętrzne.

Pomysł stworzenia tak nietypowej książki o autyzmie był bardzo prosty. Przed "Wszystkimi koty mają zespół Aspergera" nie było książek skierowanych do dzieci, jedynie publikacje dla dorosłych z trudnym słownictwem i specjalistycznym żargonem. Foto książka uzupełniała lukę na rynku wydawniczym. Brakowało książki, którą można by poczytać z dzieckiem, podarować sąsiadowi, dziadkom czy nawet nauczycielom i dzięki niej wytłumaczyć dziwne i specyficzne zachowania chorego dziecka. W korelacji z innymi zwierzakami Kathy Hoopmann napisała też książki o autyzmie, ADHD ("Wszystkie psy mają ADHD") i niepokoju.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 2996749
Tytuł Wszystkie koty są w spektrum autyzmu
Autor Kathy Hoopmann
Wydawnictwo Linia
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 78
Data premiery 2021-03-27
Rok wydania 2021
Wymiary produktu [mm] 215 x 215
Okładka okładka twarda
Waga Produktu [kg] 0.42
Cena detaliczna 69,00 zł
Nasza cena 48,29 zł
Powiązane tematy: Autyzm książki

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


SYLWIA K.

Klient zweryfikowany

5/5
| 12-04-2022 | Recenzja zweryfikowana
W bardzo przystępny sposób książka pomaga zrozumieć, nazwać i przybliżyć cechy osób autystycznych; wykorzystanie zdjęć "kocich piękności" ułatwia nam zmianę perspektywy postrzegania Nas wszystkich, nie tylko osób z AS.

Oliwia U.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 11-08-2021 | Recenzja zweryfikowana
Genialna książka, która zdobyła moją sympatię od początku do końca. Wszystko o czym pisze autorka jest genialna i co ważne przekazany w przyjemny fajny sposób. Ksiazka z całą dozą pewności posłuży i młodszym i starszym czytelnikom. U mnie wszyscy w  domu ją przerobili. Nie ma co się naprawdę dziwić, że ten tytuł ma same dobre recenzje. Niebawem biorą się za poprzednią pozycję tej autorki i oczywiście ze zniecierpliwieniem czekam na kolejne.

Kasia D.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 06-08-2021 | Recenzja zweryfikowana
Po sukcesie pierwszej książki tej autorki wyczekiwałam kolejnej no i w końcu się doczekałam. Fajnie napisana, zabawna, mądra, pouczająca. Nie znam drugiej podobnej, tego typu pozycji. Autorka pisze konkretnie, rzeczowo, nie leje wody. Dużo ciekawych informacji z tej pozycji wyniosłam. Nie pozostaje mi nic innego jak dołączyć do jakże szerokiego grona zadowolonych czytelników i polecić.

Karina D.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 30-07-2021 | Recenzja zweryfikowana
Jestem pod totalnym wrażeniem tej pozycji. Jak tylko zobaczyłam ją w ksiegarnii, to wiedziałam, ze musze ją mieć i jak tylko dostarczył mi ją kurier to od razu wzięłam się za lekturę. Fajna, ciekawa, wręcz intrygująca. I nie jest to tylko moja, jednostkowa opinia. Mój mąż także czytał i jest po takim samym wrażeniem co ja. Polecma, polecam i jeszcze raz polecam. Oby więcej tego typu pozycji na polskim rynku wydawniczym. Czuje zdecydowany niedosyt J

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...