Xi

Wszyscy tak jeżdżą

Wydana przez Czarne książka "Wszyscy tak jeżdżą" Bartosza Józefiaka to reportaż, jakiego jeszcze nie było! Autor stworzył wielowymiarową, rasową, gęstą opowieść o stanie umysłowym polskich kierowców oraz o tym, co kryje się za faktem, że Polacy od lat przodują w liczbie samochodów na jednego mieszkańca, zajmując jednocześnie wysokie miejsce w niechlubnych rankingach śmiertelności na drogach.O czymCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Czarne
 • Data premiery: 2023-06-28
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 392
 • Wymiary: 228 x 144

Wydana przez Czarne książka "Wszyscy tak jeżdżą" Bartosza Józefiaka to reportaż, jakiego jeszcze nie było! Autor stworzył wielowymiarową, rasową, gęstą opowieść o stanie umysłowym polskich kierowców oraz o tym, co kryje się za faktem, że Polacy od lat przodują w liczbie samochodów na jednego mieszkańca, zajmując jednocześnie wysokie miejsce w niechlubnych rankingach śmiertelności na drogach.

O czym jest książka "Wszyscy tak jeżdżą"?

"Wszyscy tak jeżdżą" Bartosza Józefiaka to książka, która powstała na bazie podróży, jaką autor odbył, wyruszając w Polskę, aby zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na polskich drogach. Jego bezkompromisowe, szczegółowe i wnikliwe wnioski są szersze i głębsze niż powierzchowna analiza statystyczna - autor mówi bowiem bardzo wiele o tym, kim jesteśmy, a czemu dajemy wyraz jako kierowcy i posiadacze przysłowiowych czterech kółek. Józefiak opisuje odwieczną wojnę między kierowcami a rowerzystami, organizację nielegalnych wyścigów, bezkarną jazdę po pijaku oraz najgłośniejsze wypadki, po których służby drogowe miały ostatecznie rozprawić się z drogowymi piratami. Wnika także w środowisko firm odszkodowawczych, które dosłownie utrzymują się ze śmierci pod kołami - jakkolwiek upiornie to brzmi.

"Wszyscy tak jeżdżą" - opinie

Książka "Wszyscy tak jeżdżą" na podstawie wnikliwych obserwacji wszystkiego tego, co składa się na krajobraz polskich dróg i ich użytkowników, wspólnie z czytelnikami zastanawia się, czy to przypadkiem nieudolny system prawny nie jest odpowiedzialny za społeczne przyzwolenie na szybką i ryzykowną jazdę. Sprawdza, jak się żyje tym, którzy dzięki samochodom zarabiają na chleb - kierowcom tirów, kurierom, dostawcom jedzenia. Dociera do wykluczonych z dostępu do komunikacji miejskiej i tych, którzy gromadzą kolejne "najnowsze modele" na swoich podwórkach. Ta szeroka analiza dostarcza pouczających wniosków na temat zbiorowej polskiej świadomości i pozwala dogłębnie zrozumieć wyniki przygnębiających danych statystycznych. Wszystko to sprawia, że książkę "Wszyscy tak jeżdżą" powinien przeczytać w gruncie rzeczy każdy polski kierowca - nie tylko, by zrozumieć sytuację na naszych drogach, wręcz przeciwnie: by zrozumieć samego siebie i być może w ten sposób przyczynić się do poprawy sytuacji.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3372604
Tytuł
Wszyscy tak jeżdżą
Wydawnictwo
Liczba stron
392
Data premiery
2023-06-28
Rok wydania
2023
Wymiary produktu [mm]
228 x 144
Okładka
twarda
Waga Produktu [kg]
0.51
Długość
133
Głębokość
215
Wysokość
144
Nasza cena
35,39 zł
Zobacz więcej
Bądź pierwszy!
Twoja recenzja produktu “Wszyscy tak jeżdżą” będzie bardzo przydatna dla innych użytkowników.
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 21. czerwca, piątek
0,00 zł

Produkty od autora:


3372604
Ładowanie...