Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot
Wydawnictwo: Multico
Liczba stron: 496
-30%

150,00 zł

104,67 zł

oszczędzasz 45,33 zł (30%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomaty 24/7 11,99 zł
Orlen Paczka 6,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 9,99 zł
Kurier DPD 11,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł

Opis

"Wróblowe Europy" to przełomowy przewodnik terenowy, ułatwiający prowadzenie obserwacji małego ptactwa. W środku tej wyjątkowej publikacji znajdziesz 237 europejskich ptaków lądowych. Autorzy wyszczególnili 205 gatunków wróblowych i 32 niewróblowe. Jedną z wielu zalet tej pozycji są również znakomite ilustracje oraz zdjęcia Tomasza Cofty i Michała Skakuja. Dzięki nim zapoznasz się szczegółowo z budową anatomiczną wybranego gatunku. Sylwetki ptaków zaprezentowane z różnych perspektyw podczas lotu. Możesz zobaczyć zwierzę z góry lub z bocznej strony. Ponadto dokładnie poznajesz ubarwienie oraz formacje stadne różnych gatunków. Publikacja zawiera 850 ilustracji.

"Wróblowe Europy" dają szansę, by odkryć, jak wygląda wybrany gatunek ptaka w locie. Dzięki temu rozpoznasz go nawet z dużej odległości. To świetna publikacja dla ornitologów, poszukujących zbioru informacji o małych gatunkach. W środku znajdziesz szczegółowe informacje o wielkości, strukturze i zachowaniu stada. Ponadto dowiesz się więcej o odgłosach oraz zwyczajach zwierząt. Krótkie opisy zawierają najważniejsze cechy ptaka, a dzięki sonogramom możesz posłuchać dźwięku, korzystając z nagrań 131 gatunków dostępnych przy pomocy kodu QR.

Publikacja jest przeznaczona nie tylko dla profesjonalnych ornitologów, ale po prostu dla wszystkich miłośników natury. Przewodnik zachowuje przejrzysty styl i przekazuje podstawową wiedzę o wybranych gatunkach. To pozycja zdobywająca właśnie szeroki rozgłos również wśród zagranicznych badaczy. Ten wyjątkowy przewodnik sprawdza się podczas obserwacji dzikiej przyrody oraz znacznie ułatwia rozpoznawanie rzadko spotykanych gatunków zwierząt. Dzięki niemu poznasz najważniejsze cechy małego ptactwa.

Przewodnik zawiera przydatne tabele z definicjami, a także rysunki ułatwiające zrozumienie ruchu stada podczas lotu. Dzięki szczegółowym ilustracjom i zdjęciom możesz przyjrzeć się bliżej strukturze skrzydła, a nawet całej budowie anatomicznej ptaka. Ponadto odkryjesz również różnice w ubarwieniu pokrewnych zwierząt. Każda przejrzysta ilustracja ułatwia zapamiętanie charakterystycznych cech gatunku, które umożliwiają jego poprawne rozpoznanie. Ten poradnik terenowy sprawdzi się podczas długich obserwacji.

Dla miłośników świata natury przygotowano również kategorie "Poradniki i albumy" i "Książki o zwierzętach", zawierające publikacje uznanych autorów.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3248665
Tytuł Wróblowe Europy
Autor Tomasz Cofta
Wydawnictwo Multico
Liczba stron 496
Rok wydania 2022
Wymiary produktu [mm] 240 x 160
Okładka okładka miękka
Cena detaliczna 150,00 zł
Nasza cena 104,67 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Bartek N.

4/5
| 08-06-2022
Zajmuję się fotografią ptaków, więc jestem dobrze zaznajomiony z charakterystyką poszczególnych gatunków. Uważam jednak, że ptasich przewodników nigdy za wiele i aktualnie mam ich na półce kilkanaście. "Wróblowe Europy" to zdecydowanie jeden z moich ulubionych. Jest niezwykle praktycznie rozpracowany, jasny, bardzo obszerny. Zaskakuje liczba opisanych gatunków i dokładność opisów, ilustracji, zdjęć. Bardzo polecam, bez względu na poziom wiedzy o ptakach europejskich, bo jak się okazuje, mimo obecnego natłoku informacji w internecie i na różnych forach, książka może okazać się nie tylko bardziej praktyczna, lecz także szerzej opracowana.

Michał T.

5/5
| 04-06-2022
Przeczytałem od deski do deski i muszę przyznać, że ten przewodnik jest rewelacyjny. Jestem co prawda dopiero początkującym obserwatorem ptaków i robię to głównie podczas wycieczek rowerowych, muszę przyznać, że ta książka ogromnie poszerzyła moją wiedzę. Gatunki są bardzo, bardzo dobrze opisane, czytelnik nie będzie miał żadnych problemów z rozróżnieniem poszczególnych gatunków. Piękne grafiki, świetne zdjęcie i bardzo schludny i jasny układ książki sprawiają, że pełni ona w takim samym stopniu rolę albumu, bardzo polecam.

Luiza C.

5/5
| 31-05-2022
Nie jestem żadną profesjonalną obserwatorką ptaków czy ornitolożką, po prostu uwielbiam te zwierzęta, a mam możliwość obserwowania ich głównie w mieście. Chciałam wiedzieć, na jakie ptaki trafiam i ta książka świetnie pomogła mi zidentyfikować gatunki. Książka jest pięknie wydana, zawiera rewelacyjne zdjęcia i ilustracje, jeśli jesteś pasjonatem lub po prostu chcesz wiedzieć, jakie ptaki zamieszkują twoje sąsiedztwo, czyj śpiew słyszysz każdego ranka, ten przewodnik to strzał w dziesiątkę!

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
22. sierpnia, pon. — 23. sierpnia, wt.
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
23. sierpnia, wtorek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
22. sierpnia, poniedziałek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
22. sierpnia, poniedziałek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
22. sierpnia, poniedziałek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
23. sierpnia, wtorek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
23. sierpnia, wtorek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
22. sierpnia, poniedziałek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...