Xi
 » Książki  » Komiksy  » Komiksy dla dzieci

Jeden z najbardziej fascynujących crossoverów w uniwersum Marvela oddany w ręce polskich fanów komiksu!

Kamienie Nieskończoności pojawiły się na planecie Ziemia, ściągając na nią także widmo konfliktu zbrojnego. Stawka jest wysoka - precjoza emanują równie wielką, jak niezrozumiałą mocą o niezbadanym oddziaływaniu na całe uniwersum; zwycięstwo sił dobra w walce o ich posiadanie jest więc warunkiem koniecznym do ochrony całej ludzkości.

Akces do boju zgłaszają Doktor Strange, Kapitan Marvel, Strażnicy Galaktyki, Loki i inni superbohaterowie. Ich oponentką okazuje się być mocarna wojowniczka, występująca pod imieniem Requiem. Nikt nie zna jej prawdziwej tożsamości - a gdy wychodzi ona na jaw, okazuje się, że nikt się go nie spodziewał.

Walka nabiera rumieńców, a na szali znajduje się cała dotychczasowa rzeczywistość. Czy superbohaterom uda się ją zachować, czy też na Ziemi zapanują całkiem nowe realia?

Album "Wojny nieskończoności" to druga część z linii wydawniczej Marvel Fresh, publikowanej w miejscu serii Marvel NOW! 2.0. Zarówno prezentowana publikacja, jak i poprzedzający ją komiks "Wojny nieskończoności. Odliczanie" zawierają rozwiązanie i zakończenie wątków opowiadanych w zeszytach "Strażnicy Galaktyki" z linii Marvel NOW 2.0. W treści znajdują się także zapowiedzi nowych przygód znanych nam bohaterów, które ukazywać się będą już w ramach serii Marvel Fresh.

Autorem scenariusza "Wojen nieskończoności" jest Gerry Duggan, odpowiedzialny także za fabuły cykli "Deadpool" i "Strażnicy Galaktyki". Ilustracje są natomiast dziełem Marka Bagleya, znanego także z "Ultimate Spider-Man", Mike'a Deodato Jr. - autora komiksów takich, jak "Grzech pierworodny" czy "Niezwyciężony Iron Man", Andy'ego Macdonalda oraz Cory'ego Smitha, którego styl świetnie znany jest fanom postaci Conana Barbarzyńcy.

Polskie wydanie "Wojen nieskończoności" obejmuje treść następujących zeszytów:

  • Infinity Wars Prime #1

  • Infinity Wars #16

  • Infinity Wars: Fallen Guardian #1

  • Infinity Wars: Infinity #1

  • Thanos Legacy #1

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

4/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Mieczysław F.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 07-06-2021 | Recenzja zweryfikowana
Jeżeli ktoś szuka czegoś innego w sporym asortymencie książek związanych z Klejnotami Nieskończoności, to ten komiks z pewnością zaspokoi jego oczekiwania. Interesująca, miejscami zabawna fabuła z zaskakującymi wątkami – jak choćby postacią Lokiego w roli pozytywnego bohatera. Myślę, że tom Wojny Nieskończoności z pewnością zaskoczą fanów uniwersum zapewniając przy tym dobrą rozrywkę.

Teresa F.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 06-06-2021 | Recenzja zweryfikowana
 „Wojny nieskończoności” to solidny komiks z mnóstwem ciekawych wątków. Sporo się również zadziało w kontekście rozwoju postaci. Bardzo podobała mi się warstwa graficzna. Jest bardzo mroczna, nadaje całości historii epickiego charakteru. Ogólnie, ciekawe wprowadzenie do serii Marvel Fresh.

Michał L.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 20-05-2021 | Recenzja zweryfikowana
WOJNA O KAMIENIE NIESKOŃCZONOŚCI

W końcu jest! Po trwającym trzy tomy „Strażników Galaktyki” i albumie „Wojny Nieskończoności: Odliczanie” wprowadzeniu, na rynku pojawił się wreszcie event „Wojny Nieskończoności”. Jak wskazuje tytuł, to kolejna z długiej tradycji opowieść o Kamieniach Nieskończoności. Czy lepsza od poprzednich? Nie, ale nadal atrakcyjna dla miłośników tego schematu i oferująca całkiem sporą porcję widowiskowej rozrywki.

Kamienie Nieskończoności nigdy nie znaczą nic dobrego. Czasem służyły słusznej sprawie, jak wtedy, gdy ocaliły świat przy zagładzie zgotowanej nam przez inkursje, ale kiedy tylko wpadały w niewłaściwie ręce, dochodziło do tragedii – m.in. wymazania połowy życia we wszechświecie. Teraz trafiają na Ziemie, a co za tym idzie sprowadzają na nią wojnę. Gdy superbohaterowie razem ze Strażnikami Galaktyki walczą o Kamienie, pojawia się potężna Requiem. Kim ona jest? Czy wszechświat uda się ocalić? I jakie będą tego wszystkiego konsekwencje?

Historia Kamieni Nieskończoności sięga roku 1972, kiedy to pojawiły się pierwsze z nich. Do roku 1977 pojawiło się ich sześć, a w 1990 zaczęła się wielka saga o nich, rozpoczęta w „The Thanos Quest” a rozwinięta w „Rękawicy Nieskończoności”. Potem opowieści o nich powracały, co jakiś czas, a nawet doczekały się wydawanej w latach 1992-1995 serii „Warlock and the Infinity Watch” poświęconej ich strażnikom i uwiecznienia w kinowych hitach Marvela. Wiele opowieści z nich mogliśmy czytać na polskim rynku, zarówno klasyczną trylogię, jak i współczesne dzieła, a teraz nadszedł czas na kolejne odświeżenie klasyki.

Jakim eventem są „Wojny Nieskończoności”? Cóż, nie tak dobrym, jak te już nam znane, ale nadal całkiem niezłym. Mamy tu dużo akcji, szybkie tempo, lekką treść, nieco niewyszukanego humoru. Ot epicka opowieść o kosmicznie bitwie, coś w sam raz do zekranizowania, jako widowiskowy hit, przepełniony efektami specjalnymi i gwiazdorską obsadą. Mamy tu wiele znanych postaci, spektakularne sceny, popisy wyobraźni. Owszem, to wszystko już było, niemniej nadal sprawdza się całkiem nieźle, chociaż znany z „Deadpoola” Duggan nie należy do najwybitniejszych scenarzystów.

Jeśli chodzi o ilustracje, album wypada lepiej, niż „Wojny Nieskończoności: Odliczanie”. Najlepiej wypadają tu prace Deadatto i Bagleya, ale jako całość komiks też prezentuje się dobrze. Poza tym mamy solidną ilość stron (332, a dodając do tego wydany w tym samym czasie tom wprowadzający w wydarzenia, liczący 264 strony, w ręce czytelników trafia całkiem epicki event) i fakt, że w poza główną opowieścią, mamy także nieco pobocznych zeszytów.

Reasumując, niezła rzecz dla miłośników kosmicznych eventów Marvela. Szybka i prosta, mająca swój urok, wtórna, ale sympatyczna. I stanowi całkiem udany pomost miedzy „Marvel Now 2.0”, a „Marvel Fresh”.

Dostawa

3011490
Ładowanie...