Xi

Wojna o pieniądz. Prawdziwe źródła kryzysów finansowych

Song Hongbing w swojej książce "Wojna o pieniądz. Prawdziwe źródła kryzysów finansowych" próbuje odpowiedzieć na kilka ważnych pytań: kto chce uzależnić nas od kredytów? Kto zyskuje na inflacji? Kto nadzoruje emisję waluty? Kto jest właścicielem amerykańskiej Rezerwy Federalnej? Komu jest na rękę drukować pieniądze bez pokrycia w złocie? Po co powstał międzynarodowy fundusz walutowy, a także jak pCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Wektory
 • Data premiery: 2010-11-15
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 322
 • Wymiary: 23
Polecamy podobne produkty

Song Hongbing w swojej książce "Wojna o pieniądz. Prawdziwe źródła kryzysów finansowych" próbuje odpowiedzieć na kilka ważnych pytań: kto chce uzależnić nas od kredytów? Kto zyskuje na inflacji? Kto nadzoruje emisję waluty? Kto jest właścicielem amerykańskiej Rezerwy Federalnej? Komu jest na rękę drukować pieniądze bez pokrycia w złocie? Po co powstał międzynarodowy fundusz walutowy, a także jak przebiega globalna wojna o pieniądz?

Wszystko po to, aby móc odpowiedzieć na to jedno najważniejsze: skąd biorą się kryzysy finansowe? „Wojna o pieniądz. Prawdziwe źródła kryzysów finansowych” to próba spojrzenia z zewnątrz na świat zachodni i wskazania, w którym miejscu jego dynamicznie rozwijająca się gospodarka popełniła błąd, doprowadzając do zadłużenia i kryzysu. Analiza autora rozpoczyna się od 1694 roku, kiedy to założono Bank Anglii. Dalej brnie przez historię aż do czasów współczesnych, zwracając uwagę na najważniejsze wydarzenia, takie jak rozrost imperium finansowego Rothschildów, powołanie Rezerwy Federalnej, obie wojny światowe, kryzys naftowy w latach 70 czy w końcu kryzys na rynku nieruchomości w USA. Choć swoją publikację dedykuje głównie azjatyckim finansistom dla przestrogi, to i my możemy wyciągnąć z niej cenne nauki, aby uniknąć powtarzania w przyszłości własnych błędów.

"Wojna o pieniądz" to seria książek napisanych przez chińskiego ekonomistę Song Hongbinga, przedstawiająca historię powstania systemu finansowego, który funkcjonuje we współczesnym świecie. Seria obejmuje trzysta lat historii, wnikliwie przedstawiając narastające konflikty i sojusze amerykańskich oraz europejskich elit finansowych. Autor korzysta z historycznych danych i – wykorzystując swoją ogromną wiedzę o finansach - ukazuje zależności w polityce różnych grup trzymających władzę – polityków, biznesmenów, bankierów. Książki przybliżają pojęcia z dziedziny finansów i przedstawiają mechanizm operacji fiskalnych, przedstawiając rozważania autora i przedstawiając jego prognozy w fascynujący sposób, pełen rozmachu, odkrywczych myśli i trafnych obserwacji.

Song Hongbing to chiński ekonomista i autor głośnych książek z cyklu "Wojna o pieniądz". Jest światowym ekspertem w dziedzinie finansów, trafnie przewidział kryzys na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych subprime w 2007 roku, a także gospodarcze tsunami, które nadeszło w roku kolejnym. W latach 1994-2007 mieszkał i pracował w Stanach Zjednoczonych. Pracuje w liczących się korporacjach jako konsultant finansowy.

"Wojna o pieniądz. Prawdziwe źródła kryzysów finansowych" to książka wydana przez Wydawnictwo Wektory.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
405037
Tytuł
Wojna o pieniądz. Prawdziwe źródła kryzysów finansowych
Wydawnictwo
Liczba stron
322
Data premiery
2010-11-15
Rok wydania
2010
Wymiary produktu [mm]
23
Okładka
miękka
Waga Produktu [kg]
0.39
Długość
230
Głębokość
160
Nasza cena
40,89 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,7/5
19 recenzji
 • 5
  15
 • 4
  3
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Stanisław K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-10-19
  Najlepsza książka o historii Europy i nie tylko z ostatnich 300 lat. Fakty ujawniające prawdziwe oblicze bandyckiego postępowania polityków oraz bankierów. Po rozmowach ze starszymi osobami można to dokładnie zweryfikować, co jest prawdą. POLECAM wszystkie 5 tomów.
 • Sławomir G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-02-01
  Książka jest warta przeczytania z uwagi na jej treść. Fakty w niej opisane sa szokujące.
 • Olga B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-10-26
  Bardzo polecam książkę. Zawiera wiele nieznanych faktów na temat ekonomii, historii i polityki
 • Dariusz Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-07-07
  Książka z tych, które powinni przeczytać wszyscy ludzie, a przeczyta promil.
  Bardzo ważna , odkrywcza , wręcz wstrząsająca. Każe spojrzeć na dotychczasową historię,
  a zwłaszcza minione kryzysy, wojny zupełnie inaczej , z innej perspektywy.
  aż wierzyć się nie chce , że tak to wszystko wyglądało naprawdę...
 • Angelika K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-31
  Ciekawa publikacja szeroko opisująca kształtowanie się gospodarki zachodniej oraz systemów finansowych. Autor dopatruje się źródeł i powodów największych kryzysów finansowych oraz tłumaczy wiele ciekawych mechanizmów. Serdecznie polecam.
 • Olga M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-16
  Książka, z której można wyciągnąć wiele cennych informacji. Autor dogłębnie szuka przyczyn kryzysów finansowych i daje przestrogi dla czytelników. Merytorycznie ksiązka stoi na wysokim poziomie i dobrze się ja czyta. Polecam!
 • Asia M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-06
  Nie od dziś wiadomo kto i w jaki sposób rządzi pieniądzem. Autor uporządkował rozwój pieniądza w sposób chronologiczny, aby pokazać gdzie wszystko się zaczęło. Wydaje się być bardzo rzetelna. Jest dużo treści, popartej solidnymi podstawami. Niemniej autor często wygłasza dość jednostronne opinie z którymi nie mogę do końca się zgodzić.
 • Jan S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-01
  Publikacja spodoba się osobom zainteresowanym finansami. Można wyciągnąć z niej sporo nauki i dowiedzieć się, co robić, aby nie popełniać podstawowych błędów. Autor odwołuje się do wydarzeń historycznych, co rozjaśnia całą sprawę. Ogólnie moje odczucia na temat tej książki są bardzo pozytywne.
 • Arleta H. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-04-29
  Autor w bardzo zgrabny sposób przedstawia nam jak funkcjonuje obecny świat pieniądza. Historia opisana jest od początku. Przechodzi przez najważniejsze wydarzenia świata finansów. Książka pod tym względem jest bardzo dobra i ciekawa. Niestety autor upraszcza niektóre tematy i przyjmuje moralizatorski ton. Winą za całe zło obarcza Amerykę i szeroko pojęty zachód. Polecam jedynie ze względu na historyczną cześć.
 • Violetta M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-22
  Książka otwiera oczy na to, o czym się nie mówi w telewizji. Wystarczy jednak poczytać branżowe pisma i gazety, aby być na bieżąco. Nie trzeba koniecznie czytać książki, w której jest dużo chińskiej propagandy. Pomimo tego uważam, że to dosyć ciekawa lektura pozwalająca poznać podstawy obecnego świata finansów.
 • Helena E. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-16
  Książka napisana bardzo przystępnym językiem i poruszająca interesujący temat. Podobało mi się to, że autor bardzo dogłębnie zbadał temat i ujął go w przekroju historycznym. Pozwoliło mi to lepiej zrozumieć omawiany problem i jego poszczególne elementy. Książka bardzo mi się podobała, polecam.
 • Ewa S. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-04-15
  Ciężko jednoznacznie wypowiedzieć się o tej książce. Z jednej strony autor chce nam otworzyć oczy na to co się dzieje w finansowym świecie. Krytykuje zachodnie podejście do pieniądza. Z drugiej strony jest z Chin, więc trudno go podejrzewać o inne nastawienie. Szkoda, że nie rozwinął bardziej poszczególnych instrumentów finansowych. Przecież to właśnie one są odpowiedzialne za cześć problemów. Nie rozumiem też jak książka ma pomóc rozwijającej się Azji. Chińczycy już od dawna wykupują tam wszystko co się da.
 • Maja T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-08
  Z wykształcenia jestem ekonomistą, dlatego ta lektura wyjątkowo mnie zainteresowała. Autor w swoim długim wywodzie skupia się przede wszystkim na przedstawieniu nam etiologii kryzysu finansowego w Europie. Informacje przedstawione są logicznie, rzeczowo. Brak treści wyssanych z palca, wszystko poparte faktami z historii. Widać, że pisarz poświęcił dużo czasu na research. Polecam wszystkim, nie tylko osobom związanym ze światem finansów.
 • Kornelia F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-01
  Ta lektura znacząco poszerzyła moją wiedzę o funkcjonowaniu światowego systemu finansowego. Polecam wszystkim, którzy chcą poznać odpowiedź na odwiecznie zadawane pytanie „kto nami rządzi?”. Autor momentami wydaje się być jednostronny, jednak może to moje subiektywne odczucie. Niemniej polecam każdemu. Napisana prostym i przystępnym językiem.
 • Maja N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-25
  Książka, która rzuca światło na szereg problemów finansowych. Wskazuje na przyczyny. Lektura podoba mi się przede wszystkim na zawarcie bogatego zarysu historycznego. Jest naprawdę dobrze napisana, dobrze się ją czyta. Jest w niej dużo informacji o których nie miałem pojęcia. W końcu media nie przekazują nam wszystkiego.
 • Jolanta D. Klient niezweryfikowany
  2.0
  2020-03-18
  Ta pozycja niezbyt przypadła mi do gustu. Wiele stwierdzeń autora było moim zdaniem gołosłownych. Jak dla mnie w tej książce jest za dużo teorii spiskowych. Owszem, wiele treści popartych jest przypisami, jednak przekaz jest generalnie bardzo jednostronny. Przeczytałam, jednak polecam traktować z lekkim przymrużeniem oka.
 • Jan O. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2014-05-15
  Książka ta powinna trafić jako lektura do szkół ponadpodstawowych. Zawarte w niej fakty jasno i konkretnie ukazują prawdę o mechanizmach wpływających na losy naszych pokoleń. Autor ostrzegając swoją ojczyznę przed zagrożeniami, w oczywisty sposób ukazuje również nam przyczyny wielkiego zła, które trwa i ma się coraz lepiej. Z natury jestem optymistą, ale z tą zarazą zwyciężyć raczej łatwo się nie da. Czyli bogaci będą coraz bogatsi, a biedni, coraz biedniejsi. Liczyć na to, że zadławią się bogactwem, albo śmiertelnie zdegenerują, to czekanie na cud, a ja w cuda nie wierzę. Szkoda.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier DPD
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 16. lipca, wtorek
0,00 zł

O Autorze


405037
Ładowanie...