Wojna o pieniądz. Prawdziwe źródła kryzysów finansowych (Song Hongbing) - tantis.pl
Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Wojna o pieniądz. Prawdziwe źródła kryzysów finansowych

Song Hongbing

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: Wektory
Liczba stron: 322

Produkty powiązane:

Kup w zestawie:

Wojna o pieniądz. Prawdziwe źródła kryzysów finansowych
5/5
32,99 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
149,00 zł
98,17 zł
oszczędzasz 50,83 zł (34%)
-30%

47,00 zł

32,99 zł

oszczędzasz 14,01 zł (30%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Cena minimalna: 28,03 zł 🛈

Opis

Song Hongbing w swojej książce "Wojna o pieniądz. Prawdziwe źródła kryzysów finansowych" próbuje odpowiedzieć na kilka ważnych pytań: kto chce uzależnić nas od kredytów? Kto zyskuje na inflacji? Kto nadzoruje emisję waluty? Kto jest właścicielem amerykańskiej Rezerwy Federalnej? Komu jest na rękę drukować pieniądze bez pokrycia w złocie? Po co powstał międzynarodowy fundusz walutowy, a także jak przebiega globalna wojna o pieniądz?

Wszystko po to, aby móc odpowiedzieć na to jedno najważniejsze: skąd biorą się kryzysy finansowe? „Wojna o pieniądz. Prawdziwe źródła kryzysów finansowych” to próba spojrzenia z zewnątrz na świat zachodni i wskazania, w którym miejscu jego dynamicznie rozwijająca się gospodarka popełniła błąd, doprowadzając do zadłużenia i kryzysu. Analiza autora rozpoczyna się od 1694 roku, kiedy to założono Bank Anglii. Dalej brnie przez historię aż do czasów współczesnych, zwracając uwagę na najważniejsze wydarzenia, takie jak rozrost imperium finansowego Rothschildów, powołanie Rezerwy Federalnej, obie wojny światowe, kryzys naftowy w latach 70 czy w końcu kryzys na rynku nieruchomości w USA. Choć swoją publikację dedykuje głównie azjatyckim finansistom dla przestrogi, to i my możemy wyciągnąć z niej cenne nauki, aby uniknąć powtarzania w przyszłości własnych błędów.

"Wojna o pieniądz" to seria książek napisanych przez chińskiego ekonomistę Song Hongbinga, przedstawiająca historię powstania systemu finansowego, który funkcjonuje we współczesnym świecie. Seria obejmuje trzysta lat historii, wnikliwie przedstawiając narastające konflikty i sojusze amerykańskich oraz europejskich elit finansowych. Autor korzysta z historycznych danych i – wykorzystując swoją ogromną wiedzę o finansach - ukazuje zależności w polityce różnych grup trzymających władzę – polityków, biznesmenów, bankierów. Książki przybliżają pojęcia z dziedziny finansów i przedstawiają mechanizm operacji fiskalnych, przedstawiając rozważania autora i przedstawiając jego prognozy w fascynujący sposób, pełen rozmachu, odkrywczych myśli i trafnych obserwacji.

Song Hongbing to chiński ekonomista i autor głośnych książek z cyklu "Wojna o pieniądz". Jest światowym ekspertem w dziedzinie finansów, trafnie przewidział kryzys na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych subprime w 2007 roku, a także gospodarcze tsunami, które nadeszło w roku kolejnym. W latach 1994-2007 mieszkał i pracował w Stanach Zjednoczonych. Pracuje w liczących się korporacjach jako konsultant finansowy.

"Wojna o pieniądz. Prawdziwe źródła kryzysów finansowych" to książka wydana przez Wydawnictwo Wektory.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 405037
Tytuł Wojna o pieniądz. Prawdziwe źródła kryzysów finansowych
Autor Song Hongbing
Wydawnictwo Wektory
Liczba stron 322
Rok wydania 2010
Wymiary produktu [mm] 23
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.39
Cena detaliczna 47,00 zł
Nasza cena 32,99 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Stanisław K.

Klient zweryfikowany

5/5
| 19-10-2022 | Recenzja zweryfikowana
Najlepsza książka o historii Europy i nie tylko z ostatnich 300 lat. Fakty ujawniające prawdziwe oblicze bandyckiego postępowania polityków oraz bankierów. Po rozmowach ze starszymi osobami można to dokładnie zweryfikować, co jest prawdą. POLECAM wszystkie 5 tomów.

Sławomir G.

Klient zweryfikowany

5/5
| 01-02-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książka jest warta przeczytania z uwagi na jej treść. Fakty w niej opisane sa szokujące.

Olga B.

Klient zweryfikowany

5/5
| 26-10-2020 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo polecam książkę. Zawiera wiele nieznanych faktów na temat ekonomii, historii i polityki

Dariusz

Klient zweryfikowany

5/5
| 07-07-2020 | Recenzja zweryfikowana
Książka z tych, które powinni przeczytać wszyscy ludzie, a przeczyta promil.
Bardzo ważna , odkrywcza , wręcz wstrząsająca. Każe spojrzeć na dotychczasową historię,
a zwłaszcza minione kryzysy, wojny zupełnie inaczej , z innej perspektywy.
aż wierzyć się nie chce , że tak to wszystko wyglądało naprawdę...

Angelika K.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 31-05-2020 | Recenzja zweryfikowana
Ciekawa publikacja szeroko opisująca kształtowanie się gospodarki zachodniej oraz systemów finansowych. Autor dopatruje się źródeł i powodów największych kryzysów finansowych oraz tłumaczy wiele ciekawych mechanizmów. Serdecznie polecam.

Olga M.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 16-05-2020 | Recenzja zweryfikowana
Książka, z której można wyciągnąć wiele cennych informacji. Autor dogłębnie szuka przyczyn kryzysów finansowych i daje przestrogi dla czytelników. Merytorycznie ksiązka stoi na wysokim poziomie i dobrze się ja czyta. Polecam!

Asia M.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 06-05-2020 | Recenzja zweryfikowana
Nie od dziś wiadomo kto i w jaki sposób rządzi pieniądzem. Autor uporządkował rozwój pieniądza w sposób chronologiczny, aby pokazać gdzie wszystko się zaczęło. Wydaje się być bardzo rzetelna. Jest dużo treści, popartej solidnymi podstawami. Niemniej autor często wygłasza dość jednostronne opinie z którymi nie mogę do końca się zgodzić.

Jan S.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 01-05-2020 | Recenzja zweryfikowana
Publikacja spodoba się osobom zainteresowanym finansami. Można wyciągnąć z niej sporo nauki i dowiedzieć się, co robić, aby nie popełniać podstawowych błędów. Autor odwołuje się do wydarzeń historycznych, co rozjaśnia całą sprawę. Ogólnie moje odczucia na temat tej książki są bardzo pozytywne.

Arleta H.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 29-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Autor w bardzo zgrabny sposób przedstawia nam jak funkcjonuje obecny świat pieniądza. Historia opisana jest od początku. Przechodzi przez najważniejsze wydarzenia świata finansów. Książka pod tym względem jest bardzo dobra i ciekawa. Niestety autor upraszcza niektóre tematy i przyjmuje moralizatorski ton. Winą za całe zło obarcza Amerykę i szeroko pojęty zachód. Polecam jedynie ze względu na historyczną cześć.

Violetta M.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 22-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Książka otwiera oczy na to, o czym się nie mówi w telewizji. Wystarczy jednak poczytać branżowe pisma i gazety, aby być na bieżąco. Nie trzeba koniecznie czytać książki, w której jest dużo chińskiej propagandy. Pomimo tego uważam, że to dosyć ciekawa lektura pozwalająca poznać podstawy obecnego świata finansów.

Helena E.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 16-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Książka napisana bardzo przystępnym językiem i poruszająca interesujący temat. Podobało mi się to, że autor bardzo dogłębnie zbadał temat i ujął go w przekroju historycznym. Pozwoliło mi to lepiej zrozumieć omawiany problem i jego poszczególne elementy. Książka bardzo mi się podobała, polecam.

Ewa S.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 15-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Ciężko jednoznacznie wypowiedzieć się o tej książce. Z jednej strony autor chce nam otworzyć oczy na to co się dzieje w finansowym świecie. Krytykuje zachodnie podejście do pieniądza. Z drugiej strony jest z Chin, więc trudno go podejrzewać o inne nastawienie. Szkoda, że nie rozwinął bardziej poszczególnych instrumentów finansowych. Przecież to właśnie one są odpowiedzialne za cześć problemów. Nie rozumiem też jak książka ma pomóc rozwijającej się Azji. Chińczycy już od dawna wykupują tam wszystko co się da.

Maja T.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 08-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Z wykształcenia jestem ekonomistą, dlatego ta lektura wyjątkowo mnie zainteresowała. Autor w swoim długim wywodzie skupia się przede wszystkim na przedstawieniu nam etiologii kryzysu finansowego w Europie. Informacje przedstawione są logicznie, rzeczowo. Brak treści wyssanych z palca, wszystko poparte faktami z historii. Widać, że pisarz poświęcił dużo czasu na research. Polecam wszystkim, nie tylko osobom związanym ze światem finansów.

Kornelia F.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 01-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Ta lektura znacząco poszerzyła moją wiedzę o funkcjonowaniu światowego systemu finansowego. Polecam wszystkim, którzy chcą poznać odpowiedź na odwiecznie zadawane pytanie „kto nami rządzi?”. Autor momentami wydaje się być jednostronny, jednak może to moje subiektywne odczucie. Niemniej polecam każdemu. Napisana prostym i przystępnym językiem.

Maja N.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 25-03-2020 | Recenzja zweryfikowana
Książka, która rzuca światło na szereg problemów finansowych. Wskazuje na przyczyny. Lektura podoba mi się przede wszystkim na zawarcie bogatego zarysu historycznego. Jest naprawdę dobrze napisana, dobrze się ją czyta. Jest w niej dużo informacji o których nie miałem pojęcia. W końcu media nie przekazują nam wszystkiego.

Jolanta D.

Klient niezweryfikowany

2/5
| 18-03-2020 | Recenzja zweryfikowana
Ta pozycja niezbyt przypadła mi do gustu. Wiele stwierdzeń autora było moim zdaniem gołosłownych. Jak dla mnie w tej książce jest za dużo teorii spiskowych. Owszem, wiele treści popartych jest przypisami, jednak przekaz jest generalnie bardzo jednostronny. Przeczytałam, jednak polecam traktować z lekkim przymrużeniem oka.

Jan O.

Klient zweryfikowany

5/5
| 15-05-2014 | Recenzja zweryfikowana
Książka ta powinna trafić jako lektura do szkół ponadpodstawowych. Zawarte w niej fakty jasno i konkretnie ukazują prawdę o mechanizmach wpływających na losy naszych pokoleń. Autor ostrzegając swoją ojczyznę przed zagrożeniami, w oczywisty sposób ukazuje również nam przyczyny wielkiego zła, które trwa i ma się coraz lepiej. Z natury jestem optymistą, ale z tą zarazą zwyciężyć raczej łatwo się nie da. Czyli bogaci będą coraz bogatsi, a biedni, coraz biedniejsi. Liczyć na to, że zadławią się bogactwem, albo śmiertelnie zdegenerują, to czekanie na cud, a ja w cuda nie wierzę. Szkoda.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat 24/7
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...