Xi

Wojna o pieniądz 5. Decydujące starcie

"Wojna o pieniądz" to seria książek napisanych przez chińskiego ekonomistę Song Hongbinga, przedstawiająca historię powstania systemu finansowego, który funkcjonuje we współczesnym świecie. Książki przybliżają pojęcia z dziedziny finansów i przedstawiają mechanizm operacji fiskalnych. Opisują wpływ wielkich korporacji bankowych na kondycję ekonomiczną społeczeństw.W książce "Wojna o pieniądz. DecyCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Wektory
 • Data premiery: 2020-04-01
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 384
 • Wymiary: 23

"Wojna o pieniądz" to seria książek napisanych przez chińskiego ekonomistę Song Hongbinga, przedstawiająca historię powstania systemu finansowego, który funkcjonuje we współczesnym świecie. Książki przybliżają pojęcia z dziedziny finansów i przedstawiają mechanizm operacji fiskalnych. Opisują wpływ wielkich korporacji bankowych na kondycję ekonomiczną społeczeństw.

W książce "Wojna o pieniądz. Decydujące starcie", piątej części swojej bestsellerowej serii "Wojna pieniądza", Song Hongbing analizuje źródła największych konfliktów współczesności, zbrojnych i gospodarczych. Przybliża sytuację w Izraelu, Iranie, Arabii Saudyjskiej oraz Turcji, zwracając uwagę na przeszłość tych krajów, ale też próbując zajrzeć w ich przyszłość. Oprócz tego w najnowszym tomie cyklu "Wojna o pieniądz” tradycyjnie pojawia się pytanie o rolę Chin we współczesnym świecie, przede wszystkim w kontekście rywalizacji między potęgami morskimi pod wodzą USA a krajami dążącymi do hegemonii lądowej, takimi jak Państwo Środka.

"Wojna o pieniądz. Decydujące starcie” opisuje najnowszą historię, koncentrując się na wydarzeniach na Bliskim Wschodzie, zwracając uwagę na zaangażowanie w tamtym rejonie Azji (w tym Chin) czy USA. Oczywiście, by wytłumaczyć niektóre zagadnienia, autor porusza kwestie historyczne, jednak skupia się na teraźniejszości. Książka porusza kwestie geopolityczne i wzajemnych relacji polityki i gospodarki.

Choć książka skupiona jest na Bliskim Wschodzie, na pewno zainteresuje też polskich czytelników, ponieważ szeroko poruszana jest kwestia rosyjska i polityka Stanów Zjednoczonych, które to dwa państwa są bardzo istotne dla funkcjonowania naszego państwa.

Książka napisana jest klarownie, nie trzeba być ekonomistą, żeby zrozumieć przedstawione przez autora fakty. Na mocnej podbudowie teoretycznej i historycznej oraz wiedzy o finansach, autor przedstawia niezwykłe historie o świecie rządzonym przez nieoczywiste relacje i zależności.

Książka "Wojna o pieniądz. Decydujące starcie" przetłumaczona została przez Tytusa Sierakowskiego i wydana przez Wydawnictwo Wektory.

Song Hongbing to chiński ekonomista i autor głośnych książek z cyklu "Wojna o pieniądz". Jest światowym ekspertem w dziedzinie finansów, trafnie przewidział kryzys na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych subprime w 2007 roku, a także gospodarcze tsunami, które nadeszło w roku kolejnym. W latach 1994-2007 mieszkał i pracował w Stanach Zjednoczonych. Pracuje w liczących się korporacjach jako konsultant finansowy.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
2839354
Tytuł
Wojna o pieniądz 5. Decydujące starcie
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
chiński
Liczba stron
384
Data premiery
2020-04-01
Rok wydania
2020
Wymiary produktu [mm]
23
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.51
Długość
230
Głębokość
160
Nasza cena
40,89 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,9/5
8 recenzji
 • 5
  7
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • elzbieta Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-09-29
  Książka fascynująca, nie tylko dla ekonomistów. Jak świat jest uzależniony od osób i jakie są powiązania i jak wszystko wpływa na gospodarkę i politykę świata. Wato przeczytać.
 • Bozena A. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-08-31
  Analiza największych konfliktów gospodarczych i wojskowych, która omawia politykę międzynarodową z uwzględnieniem roli, jaką w obecnym świecie pełnią Chiny. Autor przygląda się bliżej dyplomacji oraz wpływom różnych krajów w różnych regionach, ale także próbuje przewidzieć, do czego może prowadzić obecna sytuacja polityczna. Książka należy do serii tego autora, omawiającej światowe powiązania gospodarcze.
 • Roman H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-11
  Książka dla wszystkich miłośników historii Azji, a zwłaszcza Chin. To opis polityki i ekonomii różnych krajów, wynikającej z przeszłych konfliktów oraz ideologii. Jest to ciekawe spojrzenie na dzieje światowej gospodarki, które umożliwia bliższe poznanie chińskiej polityki, a także lepsze zrozumienie azjatyckiego podejścia do sytuacji międzynarodowej. Książka jest przeznaczona zwłaszcza dla tych, którzy interesują się wpływem historii na współczesną gospodarkę.
 • Mikołaj A. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-07-22
  Coś dla osób interesujących się ekonomicznymi analizami i historycznymi konfliktami. Autor przygląda się bliżej powodom współczesnych porachunków międzynarodowych, próbując odgadnąć, jak przeszłość określonego kraju wpłynęła na jego stosunki z sąsiednimi państwami. Książka bardzo mocno skupia się także na historii Chin oraz ich roli w kontaktach międzynarodowych. Sprawdźcie, jeśli ciekawi was azjatycka kultura.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 28. maja, wtorek
0,00 zł

O Autorze


2839354
Ładowanie...