Xi

Wojna o pieniądz 3. Epoka walczących królestw

"Wojna o pieniądz" to seria książek napisanych przez chińskiego ekonomistę Song Hongbinga, przedstawiająca historię powstania systemu finansowego, który funkcjonuje we współczesnym świecie. Książki przybliżają pojęcia z dziedziny finansów i przedstawiają mechanizm operacji fiskalnych. Opisują wpływ wielkich korporacji bankowych na kondycję ekonomiczną społeczeństw.W książce "Wojna o pieniądz. EpokCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Wektory
 • Data premiery: 2016-11-22
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 384
 • Wymiary: 23

"Wojna o pieniądz" to seria książek napisanych przez chińskiego ekonomistę Song Hongbinga, przedstawiająca historię powstania systemu finansowego, który funkcjonuje we współczesnym świecie. Książki przybliżają pojęcia z dziedziny finansów i przedstawiają mechanizm operacji fiskalnych. Opisują wpływ wielkich korporacji bankowych na kondycję ekonomiczną społeczeństw.

W książce "Wojna o pieniądz. Epoka walczących królestw" to - w kilku słowach - książka o dolarze - jego historii, wartości i tajemnicach. Autor w fascynujący sposób ujawnia mało znane i sensacyjne informacje, przedstawia kulisy wielkiej polityki i mechanizmy, które sprawiły, że dolar stał się najważniejszą walutą świata, uzyskując przewagę nad funtem brytyjskim, a nawet złotem. Przeszłość nie jest jednak głównym polem rozważań autora - przede wszystkim skupia się na przyszłości. Obecne czasy to czasy dominacji dolara, a Stany Zjednoczone to mocarstwo w fazie schyłkowej, oparte na potwornym zadłużeniu. Co czeka świat, kiedy to mocarstwo zupełnie upadnie? Jaka przyszłość czeka Europę, Chiny i resztę globu? Co będzie następcą dolara?

Autor prowadzi swoje rozważania i przedstawia prognozy w fascynujący sposób, pełen rozmachu, odkrywczych myśli i trafnych obserwacji.

Seria "Wojna o pieniądz" obejmuje trzysta lat historii, wnikliwie przedstawiając narastające konflikty i sojusze amerykańskich oraz europejskich elit finansowych. Historyczne dane i ogromna wiedza o finansach umożliwiły autorowi ukazanie zależności w polityce różnych grup trzymających władzę. Dogłębna analiza mechanizmów podejmowania decyzji i kierownictwa we współczesnym świecie pozwoliła po raz pierwszy odkryć prawdziwą twarz sprawującego władzę międzynarodowego klubu bankierów.

Książka napisana jest klarownie, nie trzeba być ekonomistą, żeby zrozumieć przedstawione przez autora fakty. Na mocnej podbudowie teoretycznej i historycznej oraz wiedzy o finansach, autor przedstawia niezwykłe historie o świecie rządzonym przez nieoczywiste relacje i zależności.

Książka "Wojna o pieniądz. Epoka walczących królestw" przetłumaczona została przez Tytusa Sierakowskiego i wydana przez Wydawnictwo Wektory.

Song Hongbing to chiński ekonomista i autor głośnych książek z cyklu "Wojna o pieniądz". Jest światowym ekspertem w dziedzinie finansów, trafnie przewidział kryzys na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych subprime w 2007 roku, a także gospodarcze tsunami, które nadeszło w roku kolejnym. W latach 1994-2007 mieszkał i pracował w Stanach Zjednoczonych. Pracuje w liczących się korporacjach jako konsultant finansowy.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
657954
Tytuł
Wojna o pieniądz 3. Epoka walczących królestw
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
chiński
Liczba stron
384
Data premiery
2016-11-22
Rok wydania
2016
Wymiary produktu [mm]
23
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.53
Długość
230
Głębokość
160
Nasza cena
46,19 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,3/5
15 recenzji
 • 5
  11
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  2
 • 1
  1
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Ireneusz U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-29
  Dla laika może być ciężka do zrozumienia, ale jeśli ktoś chce zagłębić się w temat ekonomii, pieniądza, mechanizmów, to jest to lektura obowiązkowa. Przydałoby się, żeby rządzący i media ją przeczytały.
 • Andrzej J. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-08-29
  Napisana z dużym rozmachem opowieść o mocarstwach i podwalinach położonych pod współczesny świat. Zawiera w sobie mnóstwo ciekawostek, zaskakujących faktów, a także pytań o to, jakie konsekwencje pociągną za sobą obecne decyzje państw szybko zmieniającego się świata.
 • Dawid M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-09
  Fascynująca książka, autor się nie patyczkuje i przedstawia punkt po punkcie obłudę rządzących, bezwzględność rynków, machinacje i często przypadki, któe wpływają na nasz świat. Ciekawie po takiej lekturze obejrzeć wiadomości w telewizji. Wszystko nabiera innego oddźwięku. Smutne to, ale nie da się ukryć, że rzexczywistość to gra.
 • Wojciech Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-09
  To nie tylko książka o historii, to także książka o ekonomii i powiązaniach finansowych. Zdecydowanie warta polecenia nie tylko osobom pasjonującym się historią, ale także wszystkim, których ciekawi polityka międzynarodowa oraz światowe rynki walutowe.
 • Hubert G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-07-21
  Warto przyjrzeć się bliżej sekretom wielkiej polityki, by zrozumieć, na czym oparty jest właściwie współczesny świat. Autor z zapałem odkrywa przed czytelnikiem znane i nieznane fakty z historii XX w. oraz to, w jaki sposób współczesność może zamienić się w przyszłość.
 • Andrzej T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-07-20
  Czytałem dwa poprzednie tomy i ten jednak wymaga trochę wysiłku i wiedzy ekonomicznej, tak mi się przynajmniej wydaje. Ale mimo wszystko fascynująca lektura. Obnaża mechanizmy rządzące pieniądzem i to jest bardzo ciekawe, jak po lektursze, można przyjrzeć się naszym realiom i zobaczyć te wszystkie współzależności i wpływ różnych wydarzeń na świecie na nasze codzienne zycie. Mocne.
 • Mariusz U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-06
  Książka która otwiera oczy na to co dzieję się dookoła jeśli chodzi o finansowy świat i mechanizmy nim rządzące. Nie ze wszystkimi rzeczami zgodzę się z autorem, ale kilka kwestii było naprawdę trafnych. Polecam zarówno tą książkę, jak i wszystkie wcześniejsze tomy. Źródło nieocenionej wiedzy, a przede wszystkim bardzo rzetelnej.
 • Robert L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-29
  Kolejny tom i kolejna lektura warta uwagi. Polecam książkę przede wszystkim osobom, które są zielone w temacie. Dużo tu odniesień do historii, dużo faktów o których nie mówi się na co dzień w Internecie. Muszę przyznać, że autor zrobił naprawdę dobry research. Wszystkie informacje skomentował swoimi spostrzeżeniami z którymi w 100% się zgadzam.
 • Zbigniew R. Klient niezweryfikowany
  2.0
  2020-04-22
  Z uwagi na wykonywany zawód, siedzę w temacie finansów od lat. Uważam, że ta książka to stek bzdur, które napisane są bardzo subiektywnie. Jedyne co się zgadzało, to tylko te odniesienia do historii. Natomiast wszystkie rozważania autorka nijak mają się do prawdy i do realiów. Kupiłam za radą kolegi z pracy, ale sam osobiście nie polecam.
 • Szymon W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-15
  Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś ciekawego o świecie finansów, to koniecznie zajrzyj do tej lektury. Polecam bardziej laikom, niż osobom siedzącym w temacie. Autor pisze prostym językiem, a ewentualnie trudne zagadnienia bardzo szczegółowo wyjaśnia. Muszę przyznać, ze po przeczytaniu tej książki bardzo zaintrygowała mnie ta tematyka i czuję, że muszę poszerzyć swoją wiedzę.
 • Daniel H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-08
  Uwielbiam książki tego pana. Są mądre, napisane przystępnym językiem. W żadnej sposób nie jestem związany ze sferą finansów, ale lubię wiedzieć co się dzieje i do czego dążymy. W trzeciej części znów dowiedziałem się kilku interesujących faktów. Muszę przyznać, ze bardzo mnie to wciągnęło i chyba minąłem się z powołaniem. Z niecierpliwością czekam na inne książki autora.
 • Jakub K. Klient niezweryfikowany
  1.0
  2020-04-01
  Bardzo chętnie sięga po tego typu pozycje, lubię poznawać fakty o których nie trąbi się na co dzień w mediach. Tutaj niestety nie znalazłem nic szczególnego, co szczerze mnie zdziwiło bo ten autor zazwyczaj miał wiele do powiedzenia. Mam wrażenie, że trzecia część powstała na siłę. Wiedze zawartą w tej książce można by spokojnie ograniczyć do maksymalnie 100 stron. Tymczasem jest to kobyła mówiąca o wszystkim i o niczym.
 • Andrzej M. Klient niezweryfikowany
  2.0
  2020-03-25
  Dla mnie to trochę takie lanie wody. W pierwszej oraz drugiej części było sporo konkretów i rzeczy o których nie miałem pojęciach. Poznałem wiele mechanizmów rządzących współczesnym systemem finansowym. Spodziewałem się, ze w trzecim tomie będzie podobnie, tymczasem zawiodłem się. Autor pisze o rzeczach oczywistych, nie ma tu informacji , których nie znaleźlibyście w Internecie lub nie usłyszeli w radio.
 • Marcelina Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-18
  Książka, która mocno otwiera oczy. Pierwszy i drugi tom pochłonąłem w weekend, a trzecią część jeszcze szybciej. Autor pisze o rzeczach, a faktach których nie dowiemy się z telewizji, czy internetu. Obnaża mechanizmy rządzące światem i wszystko to bez ogródek. Polecam wszystkim osobom, które interesują się światową gospodarką i chcą pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
0,00 zł

O Autorze


657954
Ładowanie...