Xi

Wojna o pieniądz 2 Świat władzy pieniądza

"Wojna o pieniądz" to seria książek napisanych przez chińskiego ekonomistę Song Hongbinga, przedstawiająca historię powstania systemu finansowego, który funkcjonuje we współczesnym świecie. Książki przybliżają pojęcia z dziedziny finansów i przedstawiają mechanizm operacji fiskalnych. Opisują wpływ wielkich korporacji bankowych na kondycję ekonomiczną społeczeństw.W książce "Wojna o pieniądz. ŚwiaCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Wektory
 • Data premiery: 2011-09-19
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 352
 • Wymiary: 23

"Wojna o pieniądz" to seria książek napisanych przez chińskiego ekonomistę Song Hongbinga, przedstawiająca historię powstania systemu finansowego, który funkcjonuje we współczesnym świecie. Książki przybliżają pojęcia z dziedziny finansów i przedstawiają mechanizm operacji fiskalnych. Opisują wpływ wielkich korporacji bankowych na kondycję ekonomiczną społeczeństw.

W książce "Wojna o pieniądz. Świat władzy pieniądza" autor odkrywa przed czytelnikiem sekrety mechanizmów podejmowania decyzji w finansowym świecie i przedstawia oblicze oraz tajemnice międzynarodowego klubu bankierów.

Obejmująca trzysta lat historii, książka wnikliwie przedstawia narastające konflikty i sojusze amerykańskich oraz europejskich elit finansowych. Historyczne dane i ogromna wiedza o finansach umożliwiły autorowi ukazanie zależności w polityce różnych grup trzymających władzę. Dogłębna analiza mechanizmów podejmowania decyzji i kierownictwa we współczesnym świecie pozwoliła po raz pierwszy odkryć prawdziwą twarz sprawującego władzę międzynarodowego klubu bankierów.

W dzisiejszym świecie nowe szanse otwierają się także przed Chinami, które zyskują coraz większe wpływy na świecie, stając się stopniowo krajem o wielkiej sile oddziaływania. Poprzez poznanie historii międzynarodowych grup finansowych oraz szczegółów rynku będą w stanie określić, kto jest ich przeciwnikiem i jaką zastosować strategię. Może to pozwolić Chinom na opracowanie wieloletniego planu skutecznego rozwoju w zmieniającym się szybko świecie. Bazą planu powinno stać się prawidłowe określenie najważniejszych adwersarzy, ponieważ strategia bez przeciwnika traci sens, zaś ta, zbudowana w oparciu o mylne definicje, nie może być skuteczna.

Książka napisana jest klarownie, nie trzeba być ekonomistą, żeby zrozumieć przedstawione przez autora fakty. Na mocnej podbudowie teoretycznej i historycznej oraz wiedzy o finansach, autor przedstawia niezwykłe historie o świecie rządzonym przez nieoczywiste relacje i zależności.

Książka "Wojna o pieniądz. Świat władzy pieniądza" przetłumaczona została przez Tytusa Sierakowskiego i wydana przez Wydawnictwo Wektory.

Song Hongbing to chiński ekonomista i autor głośnych książek z cyklu "Wojna o pieniądz". Jest światowym ekspertem w dziedzinie finansów, trafnie przewidział kryzys na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych subprime w 2007 roku, a także gospodarcze tsunami, które nadeszło w roku kolejnym. W latach 1994-2007 mieszkał i pracował w Stanach Zjednoczonych. Pracuje w liczących się korporacjach jako konsultant finansowy.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
266972
Tytuł
Wojna o pieniądz 2 Świat władzy pieniądza
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
chiński
Liczba stron
352
Data premiery
2011-09-19
Rok wydania
2011
Wymiary produktu [mm]
23
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.49
Długość
230
Głębokość
160
Nasza cena
43,99 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,8/5
9 recenzji
 • 5
  7
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Maria K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-12-05
  Każdy powinien poznać treść tej książki, gdyż bez tej wiedzy jesteśmy jak ćma. Lecimy do światła, a to co najważniejsze dzieje się wokół nas w ciemności.
 • Urszula I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-31
  Spojrzenie na światową historię ekonomii z perspektywy Chin, które wytykają cywilizacji zachodniej, kiedyś dynamicznie rozwijającej się, obecny powolny upadek i coraz większą zależność od banków. Autor analizuje interesy wpływowych grup, odnosząc się także do przyszłości Chin oraz nowych możliwości, jakie przed nimi stoją. To przykład rzadko spotykanej w naszej części świata publikacji przepełnionej azjatyckim spojrzeniem na międzynarodową gospodarkę.
 • Marian C. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-08-17
  Autor skupia się na światowej walce o pieniądze i o wpływy, przedstawiając to wszystko w odniesieniu do szans, jakie stoją obecnie przed Chinami. To dość gorzki opis błędów popełnianych przez kraje europejskie lub USA, które w pewnym stopniu są przestrogą dla innych części świata. To ciekawa pozycja dla osób zainteresowanych azjatyckim spojrzeniem na ekonomię, a także tych, których interesuje chińska kultura.
 • Marta R. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-08-02
  Książka ostrzegająca Chiny przed popełnieniem tych samych błędów, które zdarzyły się w świecie zachodnim. Obejmuje trzysta lat historii konfliktów finansowych i interesów elit, które zdaniem autora podzieliły świat na pewne grupy sprawujące władzę w określonych częściach świata. Autor analizuje szanse, przed jakimi teraz stoją Chiny oraz pokazuje możliwe kierunki rozwoju tego kraju. Książka jest oparta o charakterystycznie azjatycki sposób myślenia, ale może też trafić do zachodniego odbiorcy.
 • Jan H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-07-17
  Książka chińskiego analityka finansowego, która umożliwia trochę inne spojrzenie na tematykę finansów światowych. Jego analiza opiera się na opisie trzystu lat europejskiej i amerykańskiej historii, a w trakcie tej historycznej podróży pokazuje, jakie błędy popełniły państwa zachodnie oraz co było przyczyną ogólnoświatowego kryzysu ekonomicznego. Jest to trochę bardziej książka przeznaczona dla azjatyckiego odbiorcy, oparta na zasadzie ostrzeżenia przed błędami, których można w tamtej części świata uniknąć, patrząc na rozwój wydarzeń w krajach europejskich czy w USA.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 22. maja, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 22. maja, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 22. maja, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 21. maja, wtorek
0,00 zł

O Autorze


266972
Ładowanie...