Wojna o pieniądz 2 Świat władzy pieniądza (Song Hongbing) - tantis.pl
Xi

Wojna o pieniądz 2 Świat władzy pieniądza

Song Hongbing

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: Wektory
Liczba stron: 352

Produkty powiązane:

Kup w zestawie:

Wojna o pieniądz 2 Świat władzy pieniądza
5/5
36,99 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
109,67 zł

SUPER CENA

Cena detaliczna: 57,00 zł

36,99 zł

Zamów do 15:00, aby otrzymać jutro
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 30,47 zł

Opis

"Wojna o pieniądz" to seria książek napisanych przez chińskiego ekonomistę Song Hongbinga, przedstawiająca historię powstania systemu finansowego, który funkcjonuje we współczesnym świecie. Książki przybliżają pojęcia z dziedziny finansów i przedstawiają mechanizm operacji fiskalnych. Opisują wpływ wielkich korporacji bankowych na kondycję ekonomiczną społeczeństw.

W książce "Wojna o pieniądz. Świat władzy pieniądza" autor odkrywa przed czytelnikiem sekrety mechanizmów podejmowania decyzji w finansowym świecie i przedstawia oblicze oraz tajemnice międzynarodowego klubu bankierów.

Obejmująca trzysta lat historii, książka wnikliwie przedstawia narastające konflikty i sojusze amerykańskich oraz europejskich elit finansowych. Historyczne dane i ogromna wiedza o finansach umożliwiły autorowi ukazanie zależności w polityce różnych grup trzymających władzę. Dogłębna analiza mechanizmów podejmowania decyzji i kierownictwa we współczesnym świecie pozwoliła po raz pierwszy odkryć prawdziwą twarz sprawującego władzę międzynarodowego klubu bankierów.

W dzisiejszym świecie nowe szanse otwierają się także przed Chinami, które zyskują coraz większe wpływy na świecie, stając się stopniowo krajem o wielkiej sile oddziaływania. Poprzez poznanie historii międzynarodowych grup finansowych oraz szczegółów rynku będą w stanie określić, kto jest ich przeciwnikiem i jaką zastosować strategię. Może to pozwolić Chinom na opracowanie wieloletniego planu skutecznego rozwoju w zmieniającym się szybko świecie. Bazą planu powinno stać się prawidłowe określenie najważniejszych adwersarzy, ponieważ strategia bez przeciwnika traci sens, zaś ta, zbudowana w oparciu o mylne definicje, nie może być skuteczna.

Książka napisana jest klarownie, nie trzeba być ekonomistą, żeby zrozumieć przedstawione przez autora fakty. Na mocnej podbudowie teoretycznej i historycznej oraz wiedzy o finansach, autor przedstawia niezwykłe historie o świecie rządzonym przez nieoczywiste relacje i zależności.

Książka "Wojna o pieniądz. Świat władzy pieniądza" przetłumaczona została przez Tytusa Sierakowskiego i wydana przez Wydawnictwo Wektory.

Song Hongbing to chiński ekonomista i autor głośnych książek z cyklu "Wojna o pieniądz". Jest światowym ekspertem w dziedzinie finansów, trafnie przewidział kryzys na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych subprime w 2007 roku, a także gospodarcze tsunami, które nadeszło w roku kolejnym. W latach 1994-2007 mieszkał i pracował w Stanach Zjednoczonych. Pracuje w liczących się korporacjach jako konsultant finansowy.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 266972
Tytuł Wojna o pieniądz 2 Świat władzy pieniądza
Autor Song Hongbing
Wydawnictwo Wektory
Język wydania polski
Język oryginału chiński
Liczba stron 352
Data premiery 2011-09-19
Rok wydania 2011
Wymiary produktu [mm] 23
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.49
Cena detaliczna 57,00 zł
Nasza cena 36,99 zł

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Maria K.

Klient zweryfikowany

5/5
| 05-12-2021 | Recenzja zweryfikowana
Każdy powinien poznać treść tej książki, gdyż bez tej wiedzy jesteśmy jak ćma. Lecimy do światła, a to co najważniejsze dzieje się wokół nas w ciemności.

Urszula I.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 31-08-2020 | Recenzja zweryfikowana
Spojrzenie na światową historię ekonomii z perspektywy Chin, które wytykają cywilizacji zachodniej, kiedyś dynamicznie rozwijającej się, obecny powolny upadek i coraz większą zależność od banków. Autor analizuje interesy wpływowych grup, odnosząc się także do przyszłości Chin oraz nowych możliwości, jakie przed nimi stoją. To przykład rzadko spotykanej w naszej części świata publikacji przepełnionej azjatyckim spojrzeniem na międzynarodową gospodarkę.

Marian C.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 17-08-2020 | Recenzja zweryfikowana
Autor skupia się na światowej walce o pieniądze i o wpływy, przedstawiając to wszystko w odniesieniu do szans, jakie stoją obecnie przed Chinami. To dość gorzki opis błędów popełnianych przez kraje europejskie lub USA, które w pewnym stopniu są przestrogą dla innych części świata. To ciekawa pozycja dla osób zainteresowanych azjatyckim spojrzeniem na ekonomię, a także tych, których interesuje chińska kultura.

Marta R.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 02-08-2020 | Recenzja zweryfikowana
Książka ostrzegająca Chiny przed popełnieniem tych samych błędów, które zdarzyły się w świecie zachodnim. Obejmuje trzysta lat historii konfliktów finansowych i interesów elit, które zdaniem autora podzieliły świat na pewne grupy sprawujące władzę w określonych częściach świata. Autor analizuje szanse, przed jakimi teraz stoją Chiny oraz pokazuje możliwe kierunki rozwoju tego kraju. Książka jest oparta o charakterystycznie azjatycki sposób myślenia, ale może też trafić do zachodniego odbiorcy.

Jan H.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 17-07-2020 | Recenzja zweryfikowana
Książka chińskiego analityka finansowego, która umożliwia trochę inne spojrzenie na tematykę finansów światowych. Jego analiza opiera się na opisie trzystu lat europejskiej i amerykańskiej historii, a w trakcie tej historycznej podróży pokazuje, jakie błędy popełniły państwa zachodnie oraz co było przyczyną ogólnoświatowego kryzysu ekonomicznego. Jest to trochę bardziej książka przeznaczona dla azjatyckiego odbiorcy, oparta na zasadzie ostrzeżenia przed błędami, których można w tamtej części świata uniknąć, patrząc na rozwój wydarzeń w krajach europejskich czy w USA.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
29. marca, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
29. marca, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
29. marca, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
29. marca, środa
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
30. marca, czwartek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
30. marca, czwartek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
30. marca, czwartek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
29. marca, środa
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...