Xi

Wody Morteluny. Księga 1

Poznaj niebezpieczny świat niedalekiej przyszłości!Po straszliwej wojnie atomowej ciężko znaleźć wodę, obecnie najdroższy i najbardziej poszukiwany towar. Teraz jest środkiem płatności, za który ludzie kupują żywność oraz sprzęt potrzebny do przetrwania. Pieniądze nie mają już znaczenia, a tak naprawdę liczy się tylko dostęp do wody. Ludzie poszukują źródeł na całym świecie, bo w tej rzeczywistoścCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Kurc
 • Data premiery: 2022-07-01
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 248
 • Wymiary: 301 x 218

Poznaj niebezpieczny świat niedalekiej przyszłości!

Po straszliwej wojnie atomowej ciężko znaleźć wodę, obecnie najdroższy i najbardziej poszukiwany towar. Teraz jest środkiem płatności, za który ludzie kupują żywność oraz sprzęt potrzebny do przetrwania. Pieniądze nie mają już znaczenia, a tak naprawdę liczy się tylko dostęp do wody. Ludzie poszukują źródeł na całym świecie, bo w tej rzeczywistości, jak nigdy wcześniej w historii świata, woda oznacza życie.

Tymczasem dekadencki dwór księcia Morteluny zostaje ogarnięty przez szaleństwo, kanibalizm, a nawet straszliwe mutacje. W takim otoczeniu będzie musiało walczyć o przetrwanie pewne rodzeństwo. Przemierzając okrutny świat, w którym upadła ludzkość walczy o pozostałości dawnej cywilizacji, a przede wszystkim o dostęp do czystej wody, Violhaine i Nicolas usiłują przeżyć oraz odnaleźć własną drogę, próbując przy tym zachować człowieczeństwo.

"Wody Morteluny. Księga 1" to przejmująca wizja przyszłości, opracowana przez dwóch uznanych artystów. Patrick Cothias i Philippe Adamov tworzą dystopijną opowieść science-fiction, ostrzegającą przed wojną atomową oraz degradacją środowiska naturalnego, pociągającymi za sobą również upadek człowieka. Utwór został po raz pierwszy wydany w 1986 r. i do dzisiaj zachował swoją aktualność. Chociaż wtedy ludzkość bardziej obawiała się bomb atomowych, obecny w opowieści temat katastrofy ekologicznej pozostał zagrożeniem wciąż wiszącym nad cywilizacją ludzką.

"Wody Morteluny. Księga 1" to znakomity przykład niezwykle wyrazistej stylistyki. Autorzy nie tylko rewelacyjnie opowiadają o prezentowanym świecie lub przemyśleniach bohaterów, ale także tworzą piękne ilustracje, bardzo szczegółowe i zachwycające nawet współczesnego odbiorcę. To niepokojąca wizja przyszłości, która jest jednak cennym oraz znakomicie zobrazowanym ostrzeżeniem przed niebezpiecznymi kierunkami rozwoju cywilizacji.

Patrick Cothias to francuski artysta komiksowy i zdobywca nagrody Nicolas Goujon Prize. Po studiach filozoficznych postanowił zaprezentować światu swoją twórczość komiksową. Najbardziej zasłynął jako scenarzysta komiksowy, ale został też zdolnym rysownikiem, docenionym za realistyczny styl ilustracji. Autor dołączył do grupy najbardziej przełomowych francuskich scenarzystów komiksów, tworząc znakomite serie fantastyczne, historyczne oraz biblijne.

Philippe Adamov to świetny francuski rysownik, który zdobył rozgłos dzięki charakterystycznym ilustracjom komiksowym. Po studiach artystycznych rozpoczął karierę jako twórca komiksowy w Paryżu. Ilustrował najczęściej science-fiction i baśniowe opowieści. Współpracował z największymi scenarzystami komiksów z Francji, wśród których znalazł się również Patrick Cothias.

Odkryj rewelacyjne komiksy dzięki kategoriom "Komiksy" i "Komiksy fantasy, science fiction"!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3266617
Tytuł
Wody Morteluny. Księga 1
Wydawnictwo
Liczba stron
248
Data premiery
2022-07-01
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
301 x 218
Okładka
twarda
Waga Produktu [kg]
1.25
Długość
210
Głębokość
297
Wysokość
218
Nasza cena
107,09 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,0/5
1 recenzja
 • 5
  0
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier DPD
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 23. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 23. lipca, wtorek
0,00 zł

Produkty od autora:


3266617
Ładowanie...