Xi

Włącz emocje. Opowiadania socjoterapeutyczne.

Busz Anna

(okładka miękka)

5/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: Wydawnictwo Harmonia
Liczba stron: 84
-29%

17,00 zł

12,04 zł

oszczędzasz 4,96 zł (29%)

Niedostępny
Paczka w Ruchu 7,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Paczkomaty 9,99 zł
Kurier 11,99 zł

Opis

Książka o emocjach, z której może skorzystać każde dziecko! Sprawdza się jako pomoc w rozwijaniu inteligencji emocjonalnej, oferując wsparcie dla rodzica lub nauczyciela. Zawarte w niej opowiadania umożliwiają dzieciom rozpoznanie i zrozumienie własnych emocji, a także emocji innych osób. Emocjonalność jest naturalną wartością każdego człowieka, ale jest też umiejętnością, która wymaga odpowiedniego opanowania. Rozwija się przez całe życie, zaczynając już od najmłodszych lat. Dojrzałość emocjonalna wiąże się nierozerwalnie z wyrozumiałością oraz z umiejętnością budowania stabilnych relacji z innymi ludźmi.

Opowiadania zawarte w tej książce pomagają w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami i z silnymi reakcjami emocjonalnymi. Czytanie jej może być okazją do uczenia się sposobów opowiadania o swoich uczuciach, a także prawidłowego nawiązywania oraz podtrzymywania relacji międzyludzkich. Krótkie opowieści przekonują dzieci, jak ważna jest odpowiedzialność i cierpliwość oraz dlaczego tolerancja i rozsądek są współcześnie niezwykle potrzebnymi cechami. Charakterystyczne ilustracje dodatkowo przykuwają uwagę, ułatwiając skupienie się na treści opowiadania, a także zachęcając do przeczytania następnego. Krótkie opisy cech uzupełniają historie bohaterów, umożliwiając dziecku zrozumienie uczuć oraz motywacji, jakie kierowały nimi w opowieści. Prosty opis umożliwia przejrzyste wytłumaczenie, na czym polegają poszczególne uczucia i jak można je rozpoznać. Dodatkowo opowiadania zostały wzbogacone o pytania, które pomagają w nawiązaniu rozmowy o emocjach oraz zachęcają do zastanowienia się nad decyzjami bohaterów.

Wydawnictwo Harmonia powstało w 1993 r. Zostało założone przez Józefa Częścika, znanego autora książek edukacyjnych. Składa się z kilku działów tematycznych, oferując książki pedagogiczne, podręczniki szkolne, a także ważne opracowania naukowe, omawiające zagadnienia związane z problemami rozwojowymi dzieci. Wydawnictwo wspiera terapeutów, nauczycieli i logopedów podczas pracy z uczniami wymagającymi specjalistycznej opieki. Współpracuje ze znanymi specjalistami, dbając o wartość merytoryczną swoich książek. Wydawnictwo uzyskało dobrą opinię wśród nauczycieli oraz dyrektorów w szkołach w całej Polsce.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 751557
Tytuł Włącz emocje. Opowiadania socjoterapeutyczne.
Autor Busz Anna
Wydawnictwo Wydawnictwo Harmonia
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 84
Data premiery 2017-12-13
Rok wydania 2017
Wymiary produktu [mm] 165 x 235
Okładka Miękka
Cena detaliczna 17,00 zł
Nasza cena 12,04 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Elzbieta B.

5/5
| 29-10-2020
Szukałam ostatnio jakiejś ciekawej pozycji dla mojego chrześniaka i w zasadzie to przypadkiem trafiłam na ten tytuł. Bardzo zaintrygował mnie i zamówiłam. Okazało się, że to był strzał w dziesiątkę. Generalnie chrześniak raczej nie lubił czytać książeczek., bardziej interesuje go tablet czy komputer – jak chyba każde dziecko we współczesnych czasach. No ale ta pozycja wyjątkowo przykuła jego uwagę. Za każdym razem jak go odwiedzam to wspólnie sobie czytamy i opowiadamy o emocjach. Polecam.

Mariola U.

5/5
| 29-10-2020
Książkę „Włącz emocje. Opowiadania socjoterapeutyczne” kupiłam po podkusił mnie intrygujący tytuł. Książka była strzałem w dziesiątkę i szczerze mówiąc to już nie mogę doczekać się kolejnych pozycji tego autora. Mam nadzieję, że będą równie intrygujące co ta. Dziecko jest zachwycone poszczególnymi historyjkami i ma nawet swoje wybrane ulubione. Wiadomo najbardziej podobają mu się te związane z przyjemnymi uczuciami.

Malgorzata Z.

5/5
| 22-10-2020
Książka „Włącz emocje. Opowiadania socjoterapeutyczne” to pozycja obowiązkowa dla każdego rodzica. Chociażby z tego względu, ze o niektórych emocjach zwyczajnie ciężko mówić, trudno podawać przykłady, bynajmniej ja jako mam mam ten problem. Z tą książką było dużo łatwiej. Gratuluję autorom pomysłu na kreatywne opowiadania i polecam zakup.

Marzena D.

5/5
| 27-09-2020
Krótkie historie odnoszące się do emocji towarzyszących dzieciom, bez zbędnych wątków pobocznych, napisane prostym i zrozumiałym językiem. Na końcu każdego opowiadania , kilka pytań, które można zadać , aby rozpocząć rozmowę. Opowiadania sprawdzą sią w pracy z przedszkolakami i już nieco starszymi dziećmi. Polecam jako pedagog i mama.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
5 Listopad, Czwartek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
6 Listopad, Piątek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
6 Listopad, Piątek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
6 Listopad, Piątek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Paczkomaty
czas dostawy
5 Listopad, Czwartek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
5 Listopad, Czwartek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Literatura piękna
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Komiksy
  • Ładowanie...