Witaj w przedszkolu!

  4 recenzje

"Witaj w przedszkolu!" Esther van den Berg to książeczka wypełniona całostronicowymi ilustracjami, przepięknie opracowana, a także wprost idealna dla małego dziecka, przed którym właśnie pierwszy dzień w przedszkolu. Dzięki prostej opowieści o sympatycznym ptaszku i innych wesołych zwierzętach autorka łagodzi dziecięce obawy oraz ułatwia dziecku rozwijanie pewności siebie. Ta pełna ilustracji ksiąCzytaj więcej

  • Wydawnictwo: Jedność
  • Data premiery: 2021-08-18
  • Okładka: twarda
  • Liczba stron: 32
  • Wymiary: 308 x 228
więcej parametrów
Polecamy podobne produkty
Zobacz wszystkie

O książce

"Witaj w przedszkolu!" Esther van den Berg to książeczka wypełniona całostronicowymi ilustracjami, przepięknie opracowana, a także wprost idealna dla małego dziecka, przed którym właśnie pierwszy dzień w przedszkolu. Dzięki prostej opowieści o sympatycznym ptaszku i innych wesołych zwierzętach autorka łagodzi dziecięce obawy oraz ułatwia dziecku rozwijanie pewności siebie. Ta pełna ilustracji książeczka pomaga dzieciom zrozumieć, czym jest przedszkole i jak wyglądają codzienne zajęcia w tym miejscu. Tę książkę pewnie docenią wszyscy rodzice!

O czym jest "Witaj w przedszkolu!"?

Rudzik jest wesołym ptaszkiem, przed którym pewne wyjątkowe wydarzenie. Wkrótce pierwszy dzień w przedszkolu, czyli bardzo ważny czas dla każdego kilkulatka. Razem z innymi zwierzętami bohater rozpoczyna więc przygotowania. Co powinien zabrać ze sobą? Jak wygląda przedszkole? Kogo tam spotka? Zastanawia się nad wieloma sprawami, ale też czuje radość, że wkrótce może poznać nowych przyjaciół. Musi jednak poradzić sobie w zupełnie nieznanym miejscu wśród nieznanych osób. Jak pokonać takie wyzwanie? To nic trudnego, a razem z towarzyszącymi mu zwierzętami szybko znajdzie radę!

"Witaj w przedszkolu!" - opinie

"Witaj w przedszkolu!" pomaga dziecku przygotować się na pierwszy dzień w przedszkolu, podrzucając wiele wspaniałych porad i wyjaśniając, jak dokładnie wygląda przedszkolna codzienność. Dzięki autorce przyszły przedszkolak będzie gotowy na każde wyzwanie. Może wcześnie przyzwyczaić się do nowej sytuacji, a także dobrze zrozumieć, co spotka go w przedszkolu. Zobaczy, jak wygląda przedszkolna sala, w jaki sposób dzieci spędzają czas w tym miejscu oraz jakie ćwiczenia wykonują przedszkolaki.

Na uwagę zasługuje również opracowanie graficzne tej rewelacyjnej książeczki. Pięknie wydana książka od razu przyciąga wzrok ogromnymi ilustracjami, wypełnionymi niezliczonymi szczegółami. Baśniowa stylistyka i bogata kolorystyka zachęcają, by poznać całą książkę oraz razem z bohaterami przeżyć wspaniałą przygodę!

Esther van den Berg to niderlandzka ilustratorka i autorka książek dla dzieci. Urodziła się w 1982 r. Dorastała w Kampen, gdzie później studiowała ilustratorstwo. Po studiach przez pewien czas pracowała jako projektantka graficzna, aż pewnego dnia postanowiła zostać ilustratorką książek dla dzieci. Lubi ręcznie wykonywane ilustracje, a jej nastrojowy styl jest łatwo rozpoznawalny, a przy tym ceniony przez wydawców literatury dziecięcej.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu
3051035
Tytuł
Witaj w przedszkolu!
Producent
Wiek od (lata)
5
Język
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
32
Typ okładki
twarda
Wydanie
1
Data premiery
2021-08-18
Rok wydania
2021
Kraj pochodzenia
Polska
Wymiary
308 x 228
Waga
0.44 kg
Wysokość
9 mm
Długość
220 mm
Głębokość
298 mm
Liczba elementów zakres
Do 49
Kolor
wielokolorowy
Szerokość
225 mm
Nasza cena
16,69 zł

Opinie i recenzje książki Witaj w przedszkolu!

5,0/5
 
4 recenzje
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
  • Anna K.
    5.0
     
    2025-07-22Recenzja zweryfikowana
    Świetna książeczka dla dzieci. Pięknie zilustrowana
  • Sylwia P. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2023-08-23Recenzja zweryfikowana
    Adaptacja przedszkolna trwa w najlepsze. To właśnie teraz jesteśmy w najlepszym czasie aby zapoznać nasze dzieci z ich wielką przygodą.

    Wiadomo, że najbardziej boimy się nieznanego, dlatego tak bardzo cenię książki, które w prosty sposób przedstawiają maluchom to co je czeka. Nie inaczej jest z pozycją "Witaj w przedszkolu!", która przedstawi nam małego Rudzika, który właśnie po raz pierwszy przestąpi progi leśnego przedszkola.

    To co mi się spodobało to początkowa niechęć Rudzika- zazwyczaj książki adaptacyjne pokazują po prostu jak jest w przedszkolu, ale nie mierzą się z problemem negatywnie nastawionego dziecka. Właśnie pokazanie, że nie wszystkie dzieci muszą pragnąc tego kroku uważam za bardzo cenne, bo mamy szansę, że nasz niechętny maluch utożsami się z Rudzikiem i tak jak on zmieni swoje zdanie.

    Mały bohater z początku pragnie by mama wróciła jak najszybciej jednak w trakcie tych kilku godzin okazuje się, że jest znacznie przyjemniej niż sobie to wyobrażał.

    W przedszkolu są inne dzieci, można wesoło się pobawić, pobiegać na podwórku, zjeść coś pysznego czy przygotować prace plastyczną lub poćwiczyć. To też okazja żeby sprawdzić swoją samodzielność w łazience czy w trakcie posiłków. W końcu który 3-latek nie lubi się czuć dorośle?

    Ostatecznie Rudzikowi czas minął tak przyjemnie, że maluch zapragnął przyjść tam znowu i szczerze wierzę w to, że jego dalsza adaptacja również była bardzo udana.
  • Joanna M. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2023-08-15Recenzja zweryfikowana
    Przed Waszym maluchem pierwszy dzień w przedszkolu? Szukacie książki, która zmniejszy jego niepokój i podpowie, czego może się tam spodziewać? A może Wasze dziecko potrzebuje dodatkowego wzmocnienia pewności siebie przed tym ważnym dniem? Jeśli tak, to mam dla Was bardzo fajny tytuł z niezawodnego Wydawnictwa Jedność!

    Książka opowiada o małym ptaszku Rudziku, który właśnie został przedszkolakiem. Początkowo, towarzyszy mu lęk, ale gdy mama wychodzi, maluch włącza się w życie grupy. I tak, strona po stronie widzimy, jak Rudzik uczestniczy w typowej, przedszkolnej rutynie. Jest czas na rozmowy w kółku i na samodzielną zabawę, na wyjście na dwór, prace plastyczne, posiłki i toaletę. Za każdym razem, Rudzik podpytuje panią, „co będziemy robić teraz?”, wprowadzając tym samym, dodatkowy element pewności, spokoju i porządku.

    Bardzo podoba mi się znaczący akcent, jaki autorka położyła na dobre maniery i kulturę osobistą. Dzieci sprzątają po sobie zabawki, myją ręce po wizycie w toalecie, czy wyrzucają do kosza odpadki. To ważna i potrzebna lekcja.

    Mocną stroną książki są ilustracje. Pełne kolorów, szczegółów i pozytywnych emocji. Podoba mi się też, że do przedszkola chodzą tu różne zwierzaki (np. biedronka, jeż, myszka, czy borsuk). Daje to dzieciom fajny przekaz, że w przedszkolu wszyscy są mile widziani, bez względu na wygląd, czy ewentualną odmienność. Zresztą, autorka wzmocniła to wrażenie, chociażby ilustracją posiłku, na której każdy zwierzak je coś swojego. Dla nas osobiście to bardzo ważna ilustracja, bo z uwagi na ekstremalną alergię pokarmową, mój synek nigdy nie je tego samego, co reszta grupy w przedszkolu. A w tej książce dostał potwierdzenie, że nie musi czuć się przez to gorszy, czy pokrzywdzony.

    W księgarniach dostaniecie wiele pozycji, wspomagających adaptację, ale ta jest wśród moich ulubionych. Polecam ciepło!
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
  • Klient zweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Klient niezweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Recenzja Zweryfikowana
    Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.
Dostawa i płatność

Zobacz również

Udostępnij produkt
Wstaw link na:
lub skopiuj link
Dodano do koszyka