Xi
Wydawnictwo: Bez Fikcji
Liczba stron: 410
-34%

44,90 zł

29,64 zł

oszczędzasz 15,26 zł (34%)

Dostępność 24 godziny
Paczka w Ruchu 7,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Paczkomaty 9,99 zł
Kurier 11,99 zł

Opis

Książka, która powinna trafić do wszystkich osób decydujących o przyszłości ludzkości. Jeden z najlepszych epidemiologów na świecie już trzy lata tematu przewidział pojawienie się koronawirusa, który dotknie cały świat. Najlepsi specjaliści bardzo często wiedzą, jak należy się zabezpieczyć, by uniknąć podobnej sytuacji. Jednak rzadko kiedy ich zdanie dociera do opinii publicznej. Poprzez szczegółowe analizy poprzednich epidemii da się przewidzieć, jak będą wyglądały i przebiegały kolejne. Czasem możliwe jest nawet przewidzenie źródła ich wybuchu! Wszystkie mają ze sobą coś wspólnego. Wszystkie są jednak dla świata zaskoczeniem, którym nie powinny być.

Najnowsze badania naukowe dają cywilizacji narzędzia, umożliwiające odpowiednie przygotowanie się na nadejście kolejnego wirusa. Dzięki medycynie można opracować szczegółowe plany oraz programy, które pomogą uchronić ludzkość przed niebezpiecznymi chorobami zakaźnymi. Dokładnie taką metodologią posługują się Michael Osterholm i Mark Olshaker, autorzy tej książki. Już raz udało im się przewidzieć przyszłość. Teraz jednak ostrzegają przed kolejnym zagrożeniem. Może być ono nawet o wiele poważniejsze od obecnie szalejącego wirusa. Ludzkość jednak da radę zapobiec milionowym stratom, jeśli w porę dostrzeże problem oraz wprowadzi na globalną skalę rozwiązania, które polecają naukowcy, badający choroby i ostrzegający przed nimi od wielu lat. To bardzo mocna książka, która w bezpośredni sposób mówi o zagrożeniach, jakie czekają świat ludzi. Wybitni specjaliści prezentują jednak przygotowany już plan działania, który powinien zostać potraktowany bardzo poważnie. Autorzy omawiają stan publicznej służby zdrowia oraz mówią o tym, co należy jeszcze usprawnić. Walka ze śmiercionośnymi drobnoustrojami jest poważnym wyzwaniem cywilizacyjnym, ale jeśli ludzkość będzie odpowiednio przygotowana, wcale nie musi być taka trudna, jak się wydaje!

Książka powstała dzięki współpracy dwóch autorów. Dr Michael Osterholm jest wybitnym badaczem, nagradzanym za działalność na rzecz służby zdrowia. To również założyciel Centrum Badań Chorób Zakaźnych i Polityki (CIDRAP) Uniwersytetu Minnesoty. Doradza światowym przywódcom w sprawach zagrożeń mikrobiologicznych. Natomiast Mark Olshaker jest uznanym twórcą filmów dokumentalnych. Napisał kilka powieści, ale poświęca się głównie literaturze faktu.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 2899834
Tytuł Wirus. Jak przewidziano pandemię
Autor Osterholm Michael, Olshaker Mark
Wydawnictwo Bez Fikcji
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 410
Data premiery 2020-10-14
Rok wydania 2020
Wymiary produktu [mm] 1400 x 2050 x 300
Okładka Miękka
Cena detaliczna 44,90 zł
Nasza cena 29,64 zł
Powiązane tematy: Nowości

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Kazimierz J.

5/5
| 18-10-2020
Kopalnia wiedzy o przeszłych i obecnych epidemiach - bo czy teraz ktoś myśli o tym, że nie tylko koronawirus jest zaraźliwy? Zika, Denga, AIDS - wszystkie te choroby, o wiele bardziej śmiertelne niż COVID, ciągle stanowią realne zagrożenie. Bardzo ciekawe i dające do myślenia są według mnie zwłaszcza informacje o grypie. No i prognozy na dalszy rozwój pandemii. Książkę zdecydowanie polecam.

Aneta P.

5/5
| 17-10-2020
Przeczytałam tą książkę i jestem wściekła. Nie dlatego, że straciłam czas, bo uważam że to pozycja wręcz wybitna. Jestem wściekła na wszystkich, którzy ignorowali ostrzeżenia autorów książki i nie zrobili nic, by zapobiec temu, co się teraz dzieje. Rok 2020 był do uratowania. A co najgorsze, jeszcze wiele przed nami... Każdy świadomy człowiek powinien to przeczytać. Nie tylko żeby zrozumieć epidemię, ale otworzyć oczy na to w jakim świecie żyjemy.

Iza R.

5/5
| 29-09-2020
Kupiłam tą książkę zachęcona recenzją, w której przeczytałam, że wiele prognoz autorów sprawdziło się przy obecnej pandemii i na tej podstawie można zakładać, że ich prognozy sprawdzą się do końca. Powiem tak - przeczytałam i nie wiem, czy nie wolałabym zostać w błogiej nieświadomości ;) Genialna pozycja pod względem medycznym, historycznym, ale przede wszystkim przypomina o miejscu człowieka w świecie. Wydaje się nam, że możemy wszystko, ale w obliczu nieznanej zarazy jesteśmy praktycznie bezsilni.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
29 Październik, Czwartek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
30 Październik, Piątek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
30 Październik, Piątek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
30 Październik, Piątek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Paczkomaty
czas dostawy
29 Październik, Czwartek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
29 Październik, Czwartek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Literatura piękna
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Komiksy
  • Ładowanie...