Xi

"Wilkołak" to zwieńczenie trylogii gliwickiej jednego z najpopularniejszych polskich autorów kryminałów współczesnych, Wojciecha Chmielarza.

Prywatny detektyw Dawid Wolski nie spocznie. Na cmentarzu, na pogrzebie swojego ojca, mecenasa Wolskiego, który doprowadził do uwolnienia mordercy Igi, kobiety jego życia – widzi ją z daleka i już wie, że przeszłość wróciła i niemożliwe stało się możliwe. Dziewczyna jest dziesięć lat starsza, zmieniona, ale to Iga. Tylko on ją zobaczył, tylko on ją rozpoznał. Nikt mu nie wierzy, lecz on jest pewien – Iga żyje. Żyje i z jakiegoś powodu znowu znika. Od chwili jej śmierci Wolski wie, że coś jest nie tak i teraz ma pretekst, żeby to sprawdzić. Dopuszcza się profanacji i w niebezpieczną grę wciąga jedynego przyjaznego mu człowieka – prokuratora Adama Górnika. Przyjaznego? Cóż, relacja między Wolskim a Górnikiem jest skomplikowana, ale okazuje się, że w najgorszych momentach mogą liczyć na siebie i tylko na siebie.

Prawda o tym, co się dzieje, okaże się trudna do przyjęcia, jednak dla Wolskiego nie ma ratunku…

Nowa powieść wielokrotnie nominowanego i nagradzanego autora kryminałów, thrillerów i sensacji. To także wielki powrót detektywa Dawida Wolskiego, którego losy czytelnicy znają z tomów "Wampir" i "Zombie". Świetna historia, pościgi, zwroty akcji i nieprzewidziane zakończenie, które dosłownie wbija w fotel – to wszystko w najnowszej książce "Wilkołak".

Krytycy i czytelnicy twierdzą, że Dawid Wolski jest mało sympatyczną postacią, jednak książki o jego perypetiach cieszą się wielkim powodzeniem i czytane są z wypiekami na twarzach – może właśnie dlatego, że jest to oryginał, któremu podobnych ze świecą szukać? Zapewne tym spowodowana jest popularność Wolskiego, która przekłada się też na zainteresowanie przemysłu filmowego – niedługo nastąpi sprzedaż praw do serialu i filmu na podstawie powieści.

Wojciech Chmielarz (ur. 1984) – autor kryminałów, dziennikarz, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru (2015) i Wielkiego Kalibru Czytelników (2019), ośmiokrotnie nominowany do tej nagrody. Autor cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce i cyklu gliwickiego, postapokaliptycznej powieści "Królowa głodu" oraz thrillera psychologicznego "Żmijowisko", wyróżnionego tytułem bestsellera Lubimyczytać.pl, za który otrzymał także nagrodę Złotego Pocisku i Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Kryminalnego. Powieść została zekranizowana dla Canal+. Po niej ukazały się kolejne thrillery – "Rana" i "Wyrwa" oraz powieść sensacyjna "Prosta sprawa".

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

O Autorze


3006524
Ładowanie...