Xi

Więź dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów

Ta książka mogła powstać tylko dzięki współpracy dwóch wybitnych badaczy, psychologa klinicznego i lekarza. Dr Gordon Neufeld oraz dr Gabor Maté próbują wyjaśnić jedno z najtrudniejszych do zrozumienia zjawisk, związanych z wychowywaniem dzieci. Dlaczego dla dziecka ważniejszy od rodziców jest kolega? Podręcznik przybliża odpowiedź na to trudne pytanie, ułatwiając poradzenie sobie z tym wymagającyCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Galaktyka
 • Data premiery: 2016-09-22
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 368
 • Wymiary: 239 x 163

Ta książka mogła powstać tylko dzięki współpracy dwóch wybitnych badaczy, psychologa klinicznego i lekarza. Dr Gordon Neufeld oraz dr Gabor Maté próbują wyjaśnić jedno z najtrudniejszych do zrozumienia zjawisk, związanych z wychowywaniem dzieci. Dlaczego dla dziecka ważniejszy od rodziców jest kolega? Podręcznik przybliża odpowiedź na to trudne pytanie, ułatwiając poradzenie sobie z tym wymagającym problemem.

Dzięki różnym rozwiązaniom pomaga wzmocnić poczucie więzi rodzinnych i postawić je na najwyższym miejscu. To również szansa, by odzyskać właściwą hierarchię w domu, opartą na miłości oraz zaufaniu. Książka jest właściwie zbiorem zasad, wskazówek i porad, które w praktyczny sposób pomagają rodzicom w budowaniu w rodzinie poczucia bezpieczeństwa oraz bliskości. "Wieź. Dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów" ułatwia przekazywanie wartości, których często brakuje dziecku w relacjach z kolegami i koleżankami.

To praktyczny podręcznik przeznaczony zwłaszcza dla tych osób, które wciąż uważają, że we współczesnym świecie coraz trudniej jest dobrze wychowywać dzieci. Dzięki szerokiej wiedzy autorów, korzystających z osiągnięć neuropsychologii oraz psychologii rozwoju, wspiera rodziców w pokonywaniu przeszkód, jakie pojawiają się, gdy dziecko dorasta i zaczyna pogłębiać swoje relacje z innymi ludźmi w swoim wieku. "Więź. Dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów" wyjaśnia błędy, ale także zmienia sposób myślenia o wychowywaniu dzieci. Więź jest potężną siłą, a jeżeli będzie poprawnie rozwijana, może być najskuteczniejszą pomocą w radzeniu sobie z problemami, jakie sprawia dorastające dziecko!

Dr Gordon Neufeld to wybitny psycholog kliniczny z Vancouver, specjalizujący się w tematyce rozwoju dzieci oraz słynący z wyjątkowej umiejętności rozumienia złożonych problemów związanych z rodzicielstwem. Instytut Neufelda prowadzi kursy dla rodziców i pedagogów.

Dr Gabor Maté to ceniony lekarz, specjalizujący się w tematyce stresu, pokonywania nałogów, a także utrzymywania równowagi ciała oraz umysłu. Pisze książki, doradza pracownikom służby zdrowia i nauczycielom oraz pracuje jako wykładowca.

Wydawnictwo Galaktyka oferuje poradniki i książki specjalistyczne, przeznaczone dla weterynarzy. Współpracuje ze znanymi autorami, starając się pomagać w zdobywaniu nowych umiejętności oraz w rozwijaniu zainteresowań czytelników.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
633848
Tytuł
Więź dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
368
Data premiery
2016-09-22
Rok wydania
2016
Wymiary produktu [mm]
239 x 163
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.51
Długość
240
Głębokość
160
Wysokość
27
Nasza cena
31,04 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,9/5
23 recenzji
 • 5
  20
 • 4
  3
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Milena G. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-08-29
  Więź. Dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów to książka, która kupiłam ostatnio bo bardzo zaintrygował mnie tytuł. Faktycznie znalazłam w niej od groma informacji na temat więzi rodzic – dziecko. Wszystko przekazane w fajnej formie, czułością, a nie jakimś oschłym językiem. Dużym atutem jest także cena. Otrzymujemy naprawdę skarbnicę wiedzy w niskiej cenie. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam. Ja wracam bardzo często do tej książki.
 • Hanna P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-29
  Więź. Dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów to prawdziwa skarbnica wiedzy dla każdego rodzica. Mnóstwo przydatnych porad i informacji. Autor ponadto odpowiada na szereg pytań, które jestem przekonana trapią wielu rodziców. Ja bynajmniej dowiedziałam się pewnych rzeczy, co do których miałam wątpliwości gdy mój syn zaczął dorastać. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam.
 • Sara K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-09
  Jedna z lepszych książek na temat rodzicielstwa jaką dane mi było ostatnio przeczytać. Mnóstwo złotych porad i przykładów z życia wziętych. Momentami autor trochę leje wodę, ale jakoś mi to nie przeszkadzało, bo posługuje się fajnym językiem, miło i przyjemnie się to czyta. A ogrom wiedzy jaki zostaje w głowie jest nie do ocenienia. Żałuję tylko, ze tak późno trafiłam na tą pozycję. Teraz polecam ją wszystkim znajomym, którzy mają dzieci. Moim zdaniem każdy rodzic powinien przeczytać tą książkę.
 • Zuzanna U. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-07-30
  Bardzo mądra pozycja dla wszystkich rodziców. W zasadzie to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto planuje rodzicielstwo lub jest już rodzicem. Na taką dawkę wiedzy nigdy nie jest za późno. Ja tylko żałuję, ze nie trafiłam na ta lekturę wcześniej, przy moim pierwszym dziecku. Autor pisze rzeczowo i na temat, bazuje na przykładach, na doświadczeniu innych ludzi. Kawał dobrej roboty. Polecam bardzo mocno.
 • Dominika S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-07-20
  Kolejna mądra książka mojego ulubionego autorka Jestem psychologiem i moimi pacjentami są najczęściej rodzice, mający problemy ze swoimi dziećmi. Problemy te dotyczą relacji, braku więzi. Autor porusza mnóstwo kwestii odpowiedzialnych za etiologię takiego stanu rzeczy. Wszystko napisane w miarę przystępnym językiem, także każdy może poczytać i zdobyć taką wiedzę. Nie jest to na pewno książka strice dla psychologów. Polecam bardzo.
 • Agnieszka F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-06-01
  Więź. Dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów to książka, którą powinien przeczytać każdy rodzic. I to nie gdy zauważy w swoim domu jakieś problemy wychowawcze, ale dużo wcześniej, zanim one jeszcze nastąpią. Gwarantuję, ze będziecie przygotowani na wszystko dzięki tej skarbnicy wiedzy. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam.
 • Mariola K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-31
  To pierwsza książka tego autorstwa, którą kupiłam, ale na pewno nie ostatnio. Generalnie jeśli chodzi o książki z poradami rodzicielskimi to zaczytywałam się jedynie w pozycjach Jaspera Juula, ale to jest moje najnowsze odkrycie. Dużo porad i wskazówek, które wiem że idealnie sprawdzą się w moim domu. Momentami autor wylewa na rodzica wiadro zimnej wody, ale chyba czasem tak trzeba. Lepiej czasem ogarnąć się wcześniej w taki sposób, nim gdy będzie za późno. Na mnie właśnie w ten sposób zadziała ta pozycja.
 • BogusŁawa H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-16
  Bardzo dobra lektura na temat relacji rodzic-dziecko. Autor porusza bardzo ważny mam wrażenie dość powszechny problem dotyczący więzi w rodzinie. Podoba mi się przede wszystkim fakt, że nie ma tutaj gotowych porad, jest bardziej skłonienie do refleksji. Autor wskazuje nam jedynie jakąś tam drogę, ale czy nią podążymy zależy już od nas samych. Świetna robota, czekam z niecierpliwością na kolejne pozycje.
 • Danuta K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-11
  Fajna książka, na którą w zasadzie trafiłam przypadkiem. Zaintrygował mnie tytuł. I po lekturze muszę przyznać, ze jestem szczerze zachwycona zawartością. Tyle cennych porad, inspiracji i wiele sprawdzonych metod wychowawczych. Sprawdziłam, ze autorzy to naprawdę doświadczeni ludzi, więc dlaczego by im nie zaufać? Polecam po stokroć.
 • Malgorzata U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-06
  Jedna z lepszych książek o tematyce wychowawczej na jakie się natknęłam, a trochę ich już przeczytałam. Podoba mi się podejście autora. Nie ma tu przemądrzania się, mimo że wiedzę ma ogromną. Jest mnóstwo porad i wskazówek jak poprawiać relację z dziećmi. Nie wszystkie sprawdziły się w moim domu, ale z kilku skorzystałam. Generalnie polecam.
 • Paulina B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-01
  Więź. Dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów to kolejna pozycja tego autorstwa, która skłoniła mnie do refleksji. Po przeczytaniu jej w mega szybki tempie (tak mnie wciągnęła) nie mogłam zapomnieć o tym co piszą autorzy. To niesamowite ile błędów jako rodzice, często nieświadomie popełniamy. Na szczęście dobrze, że powstają tego typu pozycje i można zmienić swoje zachowanie w porę, nim będzie za późno. Polecam!
 • Bernadeta D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-29
  To niesamowite jakie książki mają moc, szczególnie gdy są napisane przez tak wybitnych autorów. To już kolejna książka od tego pana, która wylądowała w mojej bibliotece. Napisana prostym językiem, zrozumiałym dla każdego. W pojęciu trudnych kwestii pomagają przykłady z życia wzięte. Mam nadzieję, ze w przyszłości będę miała okazję na żywo posłuchać co ten człowiek ma do powiedzenia.
 • Bożena I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-22
  Sięgnęłam po tą książkę, bo bardzo zaintrygował mnie tytuł. W moim domu tak właśnie jest, że to rodzice są najgorsi, a przyjaciele – rówieśnicy zawsze mają rację i są najmądrzejsi. Bardzo pragnęłam zmienić ten tok myślenia. Ta książka wiele wyjaśniła. Zrozumiałam, że wina za takie zachowanie w dużej mierze leży po mojej stronie. Teraz przyszedł czas aby ponaprawiać błędy.
 • Alina W. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-04-21
  Kolejna mądra książeczka do mojego ulubionego autora. Na półce mam chyba wszystkie książki tego pana i mam zamiar kontynuować kolekcje. Mam nadzieję, ze będzie dzielił się on swoją wiedzą z nami czytelnikami tak długo jak to możliwe. Po lekturze znowu sobie uświadomiłam co robię nie tak w kwestii wychowywania mojego syna i zmieniłam co nie co moje postępowanie. Mam nadzieję, ze będzie lepiej.
 • Bernadeta M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-16
  Genialna książka, a przede wszystkim bardzo odkrywcza. Autor obala wiele mitów na temat rodzicielstwa. Nie raz była w wielkim szoku czytając to co pisze, ale z perspektywy czas zgadzam się z nim w stu procentach. Od zawsze myślimy, że naszym dzieciom najlepiej jest z rówieśnikami. Tymczasem guzik prawda, to my powinniśmy być dla naszych pociech najlepszymi przyjaciółmi i towarzyszami życia, zabaw. Polecam wszystkim rodzicom z całego serca!
 • Teresa W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-15
  Wielu rodziców traktuje swoje dzieci jak uczniów, których należy poprawie wychować, Mało który stara się podejść do pociechy jak do przyjaciela. O tym właśnie jest ta książka. po lekturze uzmysłowiłam sobie wiele ważnych rzeczy. Spojrzałam na moją dorastającą córkę nieco innym okiem, zaczęłam się do niej inaczej odnosić i nasza relacja bardzo się polepszyła. Polecam.
 • Anita D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-08
  Nie sądziłam, że z pozoru zwyczajna książka może zdziałać cuda. Ta lektura uchroniła naszą rodzinę od swego rodzaju katastrofy. Czytałam ją kilka razy aby zrozumieć przekaz autora. Treści napisane są przystępnym językiem, do wszystkich, a nie jedynie ekspertów w dziedzinie. Zaczęłam wprowadzać w życie pewne zasady, zaczęłam inaczej odnosić się do syna. Naprawdę poskutkowało i jesteśmy bliżej siebie.
 • Grzegorz J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-01
  To jeden z lepszych poradników wychowawczych na rynku. Przyda się zarówno rodzicom, jak i wszystkim którzy mają jakąkolwiek styczność z dziećmi. Jestem psychologiem w szkole i polecam ją wszystkim pedagogom oraz nauczycielom. Lektura pozwala wiele zrozumieć, otwiera oczy, ozwala spojrzeć nieco inaczej na otaczające problemy.
 • Beata E. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-25
  Książka która obala mity na temat relacji rodzic - dziecko. Odkąd pamiętam moja mama była moją najlepszą przyjaciółką. Taką samą więź chciałam zbudować z córką, jednak nie wychodziło mi to. W pierwszej chwili zwalałam winy na współczesne czasy. Mimo wszystko młodzież jest inna niż naście lat temu, bardziej zamknięta. Dzięki radom zawartym w tej książce udało mi się dotrzeć do córki. Od jakiegoś czasu nadajemy na tych samych falach.
 • Malgorzata S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-18
  Świetny poradnik, który bardzo pomógł mi zbudować relację z moim dorastającym synem. Myślałam, że nasze problemy są czymś wyjątkowym, niespotykanym. Zastanawiałam się nawet nad wizyt ą u psychologa. Tymczasem nic bardziej mylnego. I co najlepsze, zaczęłam dostrzegać u siebie mnóstwo błędów wychowawczych, Nie zawsz winę ponosi dziecko. Niektórzy rodzice mają chyba problem ze zrozumieniem tego.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
0,00 zł
633848
Ładowanie...