Xi

Wielki reset

praca zbiorowa

"Wielki reset" to książka będąca kompilacją kilkudziesięciu tekstów źródłowych, za wybór których odpowiadają Marek A. Zamorski, Krzysztof Komenda i Renata Przekora. Czym jest tytułowy „Wielki Reset”? Jest to określenie, które w ostatnim czasie często zasłyszeć można z ust rozmaitych liderów politycznych, prezesów wielkich korporacji czy fundacji i organizacji pozarządowych. W rozumieniu autorów opCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Wektory
 • Data premiery: 2021-03-17
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 184
 • Wymiary: 206 x 149

"Wielki reset" to książka będąca kompilacją kilkudziesięciu tekstów źródłowych, za wybór których odpowiadają Marek A. Zamorski, Krzysztof Komenda i Renata Przekora.

Czym jest tytułowy „Wielki Reset”? Jest to określenie, które w ostatnim czasie często zasłyszeć można z ust rozmaitych liderów politycznych, prezesów wielkich korporacji czy fundacji i organizacji pozarządowych. W rozumieniu autorów opracowania oznacza ono nowy ład światowy, który obejmie wszelkie dziedziny życia społecznego, gospodarczego i politycznego, w sposób diametralny odmieniając nasze życie. Choć na pierwszy rzut oka mogą one wydawać się pozytywne, według Zamorskiego, Komendy i Przekory, stoją za nimi zgoła odmienne motywy. "Wielki Reset" to książka mająca na celu zdemaskowanie ukrytego planu, towarzyszącego nadchodzącym zmianom. Pretekstem do wprowadzenia ich w życie ma być panująca obecnie pandemia koronawirusa COVID-19, jednak fundamenty nowego ładu położone zostały już wraz z końcem Zimnej Wojny. .

Według autorów istnieje pięć najważniejszych mitów, z którymi należy się rozprawić, by móc w pełni zrozumieć sytuację, w której obecnie znalazł się świat. Pierwszy z nich to mit demokracji, która mylnie przedstawiana jest jako system umożliwiający swobodny wybór i kontrolę rządzących. Drugi z nich to mit o wolności i bezstronności mediów. Kolejny dotyczy wolnego rynku i rzekomych szans, jakie stwarza on dla każdego zdolnego i pracowitego człowieka. Czwarty z nich to przekonanie o pozornej obiektywności nauki, natomiast piąty dotyczy suwerenności państw narodowych, które ponoć działają wyłącznie w interesie swoich obywateli. "Wielki Reset" jest pozycją, która ma pomóc w obaleniu wymienionych wyżej mitów, których głównym celem jest kontrola nad ludzkim zachowaniem oraz utrzymywanie społeczeństwa w bierności.

Choć często perspektywy będące w wyraźnej opozycji wobec oficjalnych narracji, promowanych w mediach głównego nurtu, określa się mianem "teorii spiskowych" autorzy wyraźnie odcinają się od rozmaitych szalonych pomysłów, których w mediach alternatywnych niewątpliwie nie brakuje . Zamiast tego proponują samodzielną analizę zebranych przez nich materiałów źródłowych, natomiast wnioski z niej płynące, pozostawiają już samemu czytelnikowi.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
2993520
Tytuł
Wielki reset
Autor
praca zbiorowa
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
184
Data premiery
2021-03-17
Rok wydania
2021
Wymiary produktu [mm]
206 x 149
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.27
Długość
205
Głębokość
145
Wysokość
149
Nasza cena
35,49 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,7/5
33 recenzji
 • 5
  27
 • 4
  4
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  1
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Zbigniew S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-06-16
  Super pozycja. Polecam wszystkim szukającym prawdy.
 • Katarzyna T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-05-03
  Dobrze wykonany warty polecenia. POLECAM!!!! mam nadzieję, że treść też jest warta:)
 • Ewa C. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2022-03-23
  Dobra książka, jak dla mnie za mało konkretnych informacji.
 • EWA Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-03-16
  Dla mnie jest interesujące, bo lubię szukać wiedzy.
 • Zdzisław C. Klient niezweryfikowany
  1.0
  2022-01-22
  Straszliwe bzdury dla ludzi lubujących się w dziwnych teoriach spiskowych. Naprawdę ludzie zajmijcie się czymś co da wam radość w życiu zamiast wierzyć w takie bzdury.
 • Janusz M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-21
  Przedstawiony w książce obraz rzeczywistości jest syntetyczny i logiczny. Szczególnie cenne są komentarze od razu widać o co chodzi. Same materiały źródłowe to zmiksowany "bełkocik" gdzie istotna treść zalana jest nowomową, bo przecież to jasne dla każdego, że dobro człowieka i ludzkości jest najwyższym celem (hihi). U Jednego Klasyka też było ministerstwo Miłości. Prusy czekają już od 150 lat, ale czas Pangermani w Europie "niestety" jeszcze nie nastał. Dekadencja Anglosasów w połączeniu z mikstem kulturowym, który na wymiksować niebieskookich blondynów to jeszcze za mało aby elektorat zastępczy i dość znaczna grupa pożytecznych idiotów - towarzysz Koba w minionym wieku pokazał co ich czeka, na razie mają tańczyć i śpiewać. Wielki Reset można by było próbować wprowadzić gdy stała by się "jednia owczarnia i jeden pasterz" - piszę z małej litery bo to nie chodzi o religię. Są Chiny, Rosja, Indie im na obecnym nie dadzą rady. Nawet jeśli ten 1% posiadający ogrom kasy i spragniony już tylko władzy absolutnej chciałby zresetować ten świat musi wywołać "chorobę" z której nie wiadomo do końca kto ocaleje, nawet mając tunel Św.Gotarda i obozy FEMA. A więc czekajmy aktywnie. Ukłony.
 • Piotr Ż. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-09-17
  Jak Ci którzy opowiadają jak pięknie będziemy żyć w rzeczywistości chcą nas pozbawić wszystkiego.
 • Lucyna Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-09-14
  Polecam, otwiera oczy, łatwiej zrozumieć to co się obecnie dzieje wokół nas.
 • Andrzej G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-07-27
  Świetna książka, wydawnictwo słynie z wydawania książek, z niewygodną prawdą. Wielki szacunek dla Józefa Białka!
 • Anna Ł. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-23
  Książka jest niezwykle interesująca, dobrze wydana i z pewnością godna polecenia. Napisana jest w sposób profesjonalny, a treści w niej zawarte niezwykle aktualne.
 • Mieczysław I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-07
  Aż krew się mrozi w żyłach... ale chyba każdy świadomie myślący człowiek widzi, co tak naprawdę się dzieje pod płaszczykiem "pandemii" i wato się za wczasu przygotować do zmian, które chcą wprowadzić miłościwie nam panujący. Jeśli ktośc myśli, że socjalizm czy lewicowa ideologia to dobry kierunek, po tej książce szybko zmieni zdanie. Oczywiście pod warunkiem chęci do samodzielnego myślenia.
 • Aneta L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-05
  Sama nie wiem, co myśleć o tym co się dzieje, dlatego chętnie czytam wszystkie wychodzące nna ten temat pozycje. "Wielki Reset" to z pewnością godna uwagi książka. Nie powiem, że zgadzam się ze wszystkimi myślami, niektóre trochę zbaczają według mnie w strone teorii spiskowych, ale jako całość książka na pewno skłania do refleksji i ostrożniejszego przyjmowania faktów, kótre serwują nam media głównego nurtu.
 • Daniel K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-03-29
  Interesujący temat obnażający tzq. Teorie spiskowe. Wygląda na to że właśnie stają się faktem.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
0,00 zł
2993520
Ładowanie...