Xi
 » Podręczniki szkolne  » Szkoła podstawowa  » Klasa 1  » Nauczanie zintegrowane

Podręcznik do klasy 1 część 3 z serii Wielka Przygoda zawiera treści z edukacji polonistycznej, społecznej i przyrodniczej oraz w drugiej części podręcznika
z edukacji matematycznej. Pozwala dobrze opanować umiejętność czytania; wspiera naukę pisania; uczy prawidłowej artykulacji głosek i wyraźnego mówienia; wprowadza dziecko w świat wartości; umożliwia porządkowanie wiedzy nieformalnej dzieci i kształtowanie pojęć matematycznych oraz uczy argumentowania, kształtuje
i rozwija samodzielne myślenie dziecka.
Podręcznik:
Pozwala dobrze opanować umiejętność czytania dzięki tekstom do nauki czytania na kilku poziomach trudności.
Wspiera naukę pisania najpierw liter, wyrazów i zdań, a potem różnych form wypowiedzi pisemnych.
Ułatwia naukę ortografii i zapamiętywania trudnej pisowni wyrazów.
Wprowadza dziecko w świat wartości poprzez wychowawcze teksty, inspirujące do twórczej rozmowy i wyciągania wniosków.
Uczy prawidłowej artykulacji głosek i wyraźnego mówienia na stronach Mistrzowie mowy zawierających ćwiczenia motoryki narządów artykulacyjnych, ćwiczenia oddechowe, fonacyjne, ćwiczenia dykcji i głośnego mówienia.
Wprowadza uczniów w świat przyrody w trzech cyklach W świecie przyrody,
W laboratorium, Świat jest ciekawy!
Ułatwia rozumienie pojęcia liczby przedstawionej w różnych aspektach.
Umożliwia porządkowanie wiedzy nieformalnej dzieci i kształtowanie pojęć matematycznych w dalszej perspektywie dzięki zadaniom, w którym dziecko wykorzystuje swoją intuicję oraz doświadczenia ukierunkowane na definicje.
Rozwija umiejętności słuchania i czytania tekstów matematycznych oraz mobilizuje do krytycznego słuchania, analizowania danych, stymulowania samodzielności
i krytycznego myślenia na stronach z opowiadaniami matematycznymi.
Przygotowuje ucznia do realizacji wielu zagadnień geometrycznych na wyższych poziomach edukacyjnych oraz rozwiązywania zadań geometrycznych w sposób praktyczny.
Uczy argumentowania, kształtuje i rozwija samodzielne myślenie dziecka, w tym myślenie twórcze, dzięki zadaniom niestandardowym (zadania z żarówką), w którym można różnie interpretować dane, a więc nie ma jednego słusznego rozwiązania.
Daje możliwość analizowania związków między liczbami, co jest wstępem do zrozumienia zagadnień algebraicznych, dzięki ćwiczeniom angażującym do zabawy w mówiące liczby.
Przygotowuje do rozwiązywania zadań tekstowych dzięki ilustrowanym zadaniom, które ułatwiają rozumienie problemów matematycznych.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

/5
Jak działają recenzje?

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Dostawa

Produkty od Autora:

2893395
Ładowanie...