Xi
 » Książki dla dzieci  » Wiek 6-8  » Książki kreatywne i rozwijające

Zanurz się w Wielkiej księdze wody!

Autorki tej książki bynajmniej nie leją wody! Przeciwnie, w niezwykle angażujący i interesujący sposób przedstawiają liczne ciekawostki o wodzie i o tym, jak jest ona ważna dla całej naszej planety, a także dla nas – ludzi. Szczegółowo opowiadają również, jakie zjawiska woda może wywołać w środowisku i w jaki sposób się to dzieje.

Z Wielkiej księgi wody dowiesz się między innymi:

- czy istnieją podziemne rzeki,

- co to jest woda wirtualna,

- jak działa oczyszczalnia wody,

- kiedy powstaje burza,

- dlaczego trzeba pić wodę,

- kiedy zbudowano pierwszy system kanalizacyjny.

 

To wspaniałe źródło (!) wiedzy i frajdy!

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Joanna M.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 07-03-2023 | Recenzja zweryfikowana
Nie ma smaku, ani zapachu, nie ma też koloru, ale to ona jest sercem życia na naszej planecie. Woda. Coś tak oczywistego, że czasami tracimy z oczu jej ogromne znaczenie.

Ta imponująca książka zawiera wszystko, co warto wiedzieć o wodzie. Nie tylko porwie Was z prądem fascynujących ciekawostek, ale także pokaże ocean jej zastosowań. Zaspokoi pragnienie wiedzy i przemyje niejasne do końca kwestie techniczne, takie jak np. to, gdzie spłukiwanie są nasze siuśki. Gwarantuję, że będziecie świetnie się bawić i popłyniecie z nią na wiele, wiele godzin.

Skąd na Ziemi wzięła się woda? Czym dokładnie jest? Dlaczego wydaje się nam, że jest niebieska? Dlaczego woda morska jest słona? Czym jest woda gruntowa? Dlaczego pada deszcz? I co się później z nim dzieje? Fajne pytania, prawda? A to zaledwie stopa zamoczona w morzu informacji.

Jeśli zanurzymy się głębiej, dowiemy się na przykład, co sprawia, że w Alpach woda wrze w temperaturze 90 stopni, a nie 100? Dlaczego na wodzie morskiej tworzy się czasami piana? Na czym polega jej uzdatnianie i jak woda pitna trafia do naszych domów? Przeczytamy, jak woda wykorzystywana jest w rolnictwie i przemyśle, o co chodzi z wodą wirtualną i jak działają zapory wodne.

Prześledzimy „wodne” ciekawostki w kontekście klimatycznym, meteorologicznym, geologicznym, przyrodniczym, historycznym i zdrowotnym. Wykonamy kilka własnych eksperymentów. Zastanowimy się nad przyszłością wody na świecie i poznamy sposoby na jej oszczędzanie. A na sam koniec, przy pomocy słowniczka, powtórzymy nowo poznane słowa.

Jestem zachwycona tym, jak pomysłowo i przystępnie stworzono tę książkę. Możemy czytać ją „duszkiem” lub sięgać co jakiś czas w poszukiwaniu konkretnych informacji. Przyda się na co dzień i jako pomoc w szkole. Rewelacyjnie poszerzy dziecku horyzonty.

Książka ma duży format, twardą oprawę i bardzo fajną grafikę. Myślę, że najlepiej sprawdzi się u dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Gorąco polecam!

Dostawa

3329717
Ładowanie...