Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali?

Natalia Hatalska

(okładka twarda)

5/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: Znak
Liczba stron: 352

Kup w zestawie:

3 produkty
wartość produktów w zestawie:
89,98 zł
61,92 zł
oszczędzasz 28,06 zł (31%)
-29%

49,99 zł

35,25 zł

oszczędzasz 14,74 zł (29%)

Dostępność 24 godziny
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Kurier InPost 12,99 zł
Kurier DPD 11,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 9,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Orlen Paczka 6,99 zł

Opis

W książce "Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali?" autorka, Natalia Hatalska, zadaje ważne pytania, na które powinien odpowiedzieć sobie człowiek, żyjący w XXI wieku, w którym technologia otacza nas ze wszystkich stron, jest w naszych samochodach, domach, nawet w kieszeniach pod postacią smartfonów.

Autorka pokazuje inny punkt patrzenia na to, czym jest życie w XXI wieku i pomaga czytelnikowi odkryć i zrozumieć mechanizmy kierujące relacjami, technologią i polityką. Dzięki "Wiekowi paradoksów. Czy technologia nas ocali?" możemy pozwolić sobie na refleksję, zatrzymanie się w codziennej pogoni i zadanie sobie pytania, czy można powstrzymać rozwój technologii? I co czeka rodzaj ludzki, gdy inżynieria genetyczna pozwoli na hodowanie ludzi na szeroką skalę? Czy istnieje, a jeśli istnieje, to gdzie przebiega granica postępu technologicznego?

W świecie, opartym o technologię, zdawać by się mogło, że to ostatni moment na zadanie niektórych z tych pytań i szukanie na nie odpowiedzi: Dlaczego płacimy za oszukiwanie samych siebie? Czy robot może emocjonalnie złamać człowieka? Jak wielkie firmy wykorzystują naszą samotność?

"Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali?" to książka poruszająca najważniejsze problemy współczesnego świata. Mówi o samotności, manipulacji, dezinformacji, a także o technologii, która może przejąć nad nami kontrolę. Autorka nie daje w niej gotowych odpowiedzi, lecz stara się poszerzyć perspektywę czytelnika, by gruntownie przemyślał swój stosunek do rzeczywistości XXI wieku.

Książka w twardej oprawie została wydana przez Społeczny Instytut Wydawniczy Znak. Liczy 380 stron i na pewno powinna znaleźć się w biblioteczce każdego krytycznie myślącego i nie przyjmującego tylko "na wiarę" dzisiejszej rzeczywistości czytelnika. Czy jej przeczytanie może coś zmienić? Nie wiadomo. Lecz nie zapoznanie się z tą książką na pewno nie zmieni niczego.

Natalia Hatalska – z wykształcenia filolożka polska, logopedka i ekonomistka - to analityczka trendów, publicystka, założycielka i prezeska instytutu badań nad przyszłością infuture.institute, zajmującego się definiowaniem najważniejszych trendów i wskazującego ich konsekwencje dla gospodarek. Nagrodzona tytułem Digital Shaper w kategorii wizjoner, zaliczana do dziesięciu najważniejszych autorytetów polskiego biznesu. Według "Financial Times” jest jedną ze stu osób z Europy Środkowo-Wschodniej, które zmieniają społeczeństwo, politykę i biznes, prezentując nowe podejście do dominujących problemów. Prowadzi bloga, pisze książki.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3088987
Tytuł Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali?
Autor Natalia Hatalska
Wydawnictwo Znak
Liczba stron 352
Rok wydania 2021
Wymiary produktu [mm] 211 x 152 x 27
Okładka Twarda
Waga Produktu [kg] 0.53
Cena detaliczna 49,99 zł
Nasza cena 35,25 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Dominika L.

5/5
| 22-09-2021
Pozycja „Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali? „ to bardzo mądra i pouczająca książka. Usze przyznać szczerze, ze u mnie nie skończyło się na jednorazowej lekturze. Najpierw przeczytałam tak na szybko, a  potem drugi raz wolniej, skupiając się na ważnych zagadnieniach. Oczywiście nie zgodze się ze wszystkim o czym pisze autorka, ale z większością na pewno. Polecam mocno wszystkim, którzy chcą się nieco dowiedzieć o wpływie technologii na współczesny świat. Jest tez trochę o samotności, o dezinformacji. Generalnie tak jak pisałam, bardzo polecam.

Marlena F.

5/5
| 18-09-2021
Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali?  To książka którą kupiłam bo miała bardzo dużo dobrych opinii w internecie i można powiedzieć, ze lubię tego typu tematykę. No i kupiłam i muszę przyznać, ze trudno mi było się od niej oderwać. Trudna, poruszająca trudne tematy, ale jakże fascynujaca. Dobrze napisana i wiele uzmysławiająca, takich książek jak ta jest zdecydowanie za mało na rynku wydawniczym i szkoda. No ale jak to się mówi, dobre i to. Polecam każdemu, bo to książka dla każdego z nas.

Anna

5/5
| 01-09-2021
Zdecydowałam się przeczytać książkę pt. '' Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali? '' nieznanej mi autorki Pani Natalii Hatalskiej, której twórczość nie miałam okazji poznać, gdyż zainteresowałam się tym, co ma ona do powiedzenia w poruszanych przez nią tematycznych zagadnieniach, które obecnie znane są na ogół współczesnemu światu, ale czy do końca są, one rozumiane tego już nikt z nas nie wie.

Życie nasze jest pełne jedną wielką zagadką i na to pytanie szukałam, w tej książce odpowiedzi kierując się, o czym jest zamieszczona w niej główna treść.

Spodobało mi się bardzo polecane przez autorkę książki zaproponowane książki do dalszych przemyśleń. W tej grupie autorów znajduje się Pani Judith Viorst pt. '' To, co musimy utracić, czyli miłość, złudzenia, zależności niemożliwe od spełnienia oczekiwania, których każdy z nas musi się wyrzec, by móc wzrastać'', która również zwróciła moją uwagę, gdy ją czytałam, wówczas uwiadomiłam sobie, że można do niej powracać w momencie nostalgii za utratą kogoś lub czegoś.

Moją uwagę zwróciło również na samym początku zamieszczone opinie osób, które przeczytały tę książkę. Są to najczęściej osoby, które wcześniej znały autorkę bądź też nie ze wcześniejszych napisanych przez nią książek.

Warto podkreślić to, że autorka próbuje nie tylko zaznajomić się w praktyce z opisywanym zagadnieniem i pojęciem, gdyż nie zawsze jest, nam znane jako odbiorcom ze względu nie uświadamiamy, sobie jak wygląda świat, gdy rządzi nim technologia, a wraz z nią jej zastosowanie, które do końca nie jest takie bezpieczne, jak się nam wydaje.

Podoba mi się w zastosowanych rozdziałach zamieszczanie scenariuszy oraz pytania, które trzeba zadać. Warto zwrócić na to uwagę, gdyż one nie tylko wynikają z samej treści, ale mogą również nam jako odbiorcom się narzucić.

Autorka bardzo chętnie korzysta ze sprawdzonych źródeł wiedzy i to mi się podoba, ale również zahacza o własne doświadczenie, z którym się dzieli.

Czytając, tę książkę można przemyśleć czy można było żyć bez internetu, choć na moment jako zastosowanie w formie ćwiczenia.

Książkę tę czytało mi się dobrze.

Polecam przeczytać tę książkę.

ANNA

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
27 Październik, Środa
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
28 Październik, Czwartek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
27 Październik, Środa
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
28 Październik, Czwartek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
28 Październik, Czwartek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
28 Październik, Czwartek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
28 Październik, Czwartek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
27 Październik, Środa
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...