Xi
Ponad 100 000 dostępnych
książek i gier planszowych
Najlepsze ceny
i liczne promocje
Tania, szybka
i bezpieczna wysyłka
14 dni na zwrot
produktu

Wiek kapitalizmu inwigilacji. Walka o przyszłość ludzkości na nowej granicy władzy

Shoshana Zuboff, Alicja Unterschuetz

(okładka miękka, miękka)

5/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: Zysk i S-ka, Telewizja Polska S.A.
Liczba stron: 864
-30%

59,90 zł

41,94 zł

oszczędzasz 17,96 zł (30%)

Dostępność 24 godziny
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Kurier InPost 12,99 zł
Kurier UPS 11,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 9,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Paczka w Ruchu 6,99 zł

Opis

"Wiek kapitalizmu inwigilacji. Walka o przyszłość ludzkości na nowej granicy władzy" autorstwa Shoshany Zuboff to przełomowa analiza nowego porządku ekonomicznego, narzuconego przez cyfrową rewolucji, oraz jedna z najważniejszych książek XXI wieku o gospodarce i społeczeństwie, uznana przez takie postacie, jak Barack Obama, Naomi Klein czy Zadie Smith za wybitną.

Autorka - profesorka Harvardu, psycholożka społeczna, filozofka, wykładowczyni i autorka licznych książek - przygląda się rozwojowi takich potężnych korporacji, jak Google czy Amazon, by wnikliwie opisać ich dążenia do przewidywania i kontrolowania naszych zachowań - co okazuje się być prawdziwym współczesnym wyzwaniem dla ludzkości. Modele biznesowe tych firm reprezentują bowiem nową formę kapitalistycznej akumulacji, którą Shoshana Zuboff nazywa tytułowym "kapitalizmem inwigilacji". Wynika ona z pasożytniczej logiki ekonomicznej, w której wytwarzanie towarów jest podporządkowane globalnej architekturze modyfikacji behawioralnych, która może zmienić ludzką naturę w XXI wieku dokładnie tak, jak przemysłowy kapitalizm zniekształcił naturalne środowisko w XIX i XX wieku.

"Wiek kapitalizmu. Walka o przyszłość ludzkości na nowej granicy władzy" to książka fascynująca i porażająca zarazem, bo pokazująca, że prawdziwe zagrożenie dla naszego społeczeństwa płynie już nie tylko ze strony totalitarnych państw, ale właśnie globalnych korporacji. Dlaczego? Autorka pokazuje, że patronująca procesom inwigilacji i nadzoru Dolina Krzemowa wpływa na każdy sektor światowej gospodarki, prognozy naszych zachowań są kupowane i sprzedawane na rynkach prognoz behawioralnych, a bogactwo, wiedza i władza koncentrują się w jednym miejscu na niespotykaną dotąd skalę. Jednocześnie firmy powszechnie inwigilują nasze zachowanie i kuszą obietnicami maksymalnego zysku. Wszystko to za cenę demokracji, wolności i - ostatecznie - naszej przyszłości...

Kapitalizm przemysłowy wyzyskiwał i kontrolował naturę kosztem niszczycielskich konsekwencji. To samo dzieje się obecnie, ale w zakresie ludzkiej natury z totalitarnym porządkiem jako wręcz końcowym punktem rozwoju. "Wiek kapitalizmu inwigilacji " to wszechstronna i poruszająca analiza, która obnaża zagrożenia dla społeczeństwa XXI wieku. Tytułowy mechanizm jest bowiem już bardzo bliski zdominowania porządku społecznego i ukształtowania nowej cyfrowej przyszłości - jeśli tylko na to pozwolimy. Jak mówi Naomi Klein, każdy powinien przeczytać tę książkę w ramach własnej cyfrowej samoobrony.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 2919408
Tytuł Wiek kapitalizmu inwigilacji. Walka o przyszłość ludzkości na nowej granicy władzy
Autor Shoshana Zuboff, Alicja Unterschuetz
Wydawnictwo Zysk i S-ka, Telewizja Polska S.A.
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 864
Data premiery 2020-12-01
Rok wydania 2020
Wymiary produktu [mm] 1610 x 2300 x 420
Okładka Miękka, Miękka
Cena detaliczna 59,90 zł
Nasza cena 41,94 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Mateusz J.

5/5
| 12-04-2021
„Wiek kapitalizmu inwigilacji”  to książka napisana z niesłychaną erudycją i inteligencją. Autorka, Shoshana Zuboff, nie tylko diagnozuje problem współczesnego kapitalizmu, ale także analizuje i przedstawia do czego dany trend może nas zaprowadzić, i dlaczego w ogóle tak beztrosko się mu poddajemy. Ku rozwadze, do przemyślenia. Warto przeczytać.

Mariola F.

5/5
| 10-04-2021
To była zdecydowanie bardzo pouczająca i rozwijająca, a jednocześnie niepokojąca lektura. Shoshana Zuboff w niebywale plastyczny sposób zwraca naszą uwagę na nową twarz kapitalizmu, w którym to człowiek jest produktem na sprzedaż. Uważam, że każdy powinien przeczytać i skorzystać z wiedzy płynącej z tej książki.

Kazimierz A.

4/5
| 07-04-2021
W swojej dość obszernej publikacji Zuboff kreśli rozwój nowej formy globalnego kapitalizmu, którego nadrzędnym celem jest inwigilacja wszystkich aspektów ludzkiego życia oraz wpływanie na zachowania użytkowników dla osiągnięcia maksymalnych korzyści handlowych. I trudno się z autorką nie zgodzić. Choć mnogość stron może przerazić to samą książkę czyta się nawet przyjemnie, tym bardziej że Zuboff używa przystępnego, niekiedy wręcz metaforycznego języka.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
9 Sierpień, Poniedziałek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
10 Sierpień, Wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier UPS
czas dostawy
9 Sierpień, Poniedziałek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
10 Sierpień, Wtorek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
10 Sierpień, Wtorek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
10 Sierpień, Wtorek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
10 Sierpień, Wtorek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
9 Sierpień, Poniedziałek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne

Produkty od Autora:

Ładowanie...