Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Wiedza o społeczeństwie (WOS) - podręczniki klasa 7-8

 (7 produktów)

Repetytorium. Szkoła podstawowa. Wiedza o społeczeństwie

(okładka miękka)

20,84 34,90 zł −40%
Wysyłka 24 godziny

Wiedza o społeczeństwie. Klasa 8. Zeszyt ćwiczeń dla szkoły podstawowej

(okładka miękka)

22,37 24,35 zł −8%
Wysyłka 24 godziny

KOSS. Wiedza o społeczeństwie w szkole podstawowej.

(okładka miękka)

17,52 22,20 zł −21%
Wysyłka 24 godziny

Małe tablice. Wiedza o społeczeństwie

(okładka miękka)

7,55
Wysyłka 2 dni robocze

WOS SP 8. Podręcznik.

5/5
34,64 38,45 zł −10%
Wysyłka 24 godziny

Wiedza o społeczeństwie - podręczniki dla szkół podstawowych

Wiedza o społeczeństwie to przedmiot przybliżający uczniom mechanizmy społeczne w świecie, w którym żyją - zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i międzynarodowym. Program nauczania dla 7 i 8 klas szkół podstawowych obejmuje zagadnienia takie, jak geneza i zasady demokracji, ustrój polityczny Polski, prawa człowieka, role i zadania obywateli wobec państwa i lokalnej społeczności.

Uzyskane informacje są bazą dla dalszej nauki, ale nie tylko - wiedza i umiejętności nabyte podczas lekcji WOSu rozwijają u młodych ludzi świadomość społeczną i polityczną, ułatwiają rozumienie komunikatów medialnych, przygotowują do aktywnego uczestnictwa w budowie społeczeństwa obywatelskiego.

Obok wiadomości przekazywanych przez nauczyciela na zajęciach głównym źródłem informacji są dla uczniów podręczniki do WOSu. Szkoła podstawowa rządzi się swoimi prawami: dla większości uczniów lekcje WOSu są pierwszym zetknięciem z omawianymi zagadnieniami, materiał do opanowania obejmuje wiele specjalistycznych terminów i definicji, dlatego dobry podręcznik jest absolutną podstawą efektywnej pracy w szkole i w domu.

Podręcznik do WOSu - klasa 8

Przedmiot znajduje się w siatce godzin ostatniej klasy szkoły podstawowej - wakacje przed jej rozpoczęciem są więc ostatnim momentem, w którym należy zaopatrzyć ucznia w podręcznik WOS. Klasa 7 dla niejednego ucznia jest już okresem wzmożonego zainteresowania kwestiami społecznymi, historią, polityką: wczesne nastolatki słuchają przecież rozmów dorosłych, oglądają programy informacyjne i czytają newsy w Internecie. Choć na lekcje WOSu przychodzi im czekać jeszcze przez kilka miesięcy, podręcznik do WOSu może i wtedy stać się rzetelnym źródłem informacji pomocnych w interpretacji wiadomości przyswajanych poza szkolną ławką.

Wiedza o społeczeństwie w szkole podstawowej

Program nauczania WOSu w 8 klasie dzieli się na kilka bloków tematycznych. Nauka rozpoczyna się od zagadnień związanych bezpośrednio z człowiekiem i grupami społecznymi, do których przynależy - od rodziny, przez społeczność szkolną, lokalną i regionalną, aż po wspólnoty narodowe, obywatelskie i etniczne. Uczniowie poznają podstawy ustroju politycznego Polski oraz wybranych krajów Europy i świata. Materiał obejmuje ponadto wiedzę z zakresu praw człowieka ze szczególnym uwzględnieniem statusu dzieci i młodzieży, a także podstawowe informacje na temat świata mediów.

Nowoczesne podręczniki do WOSu są merytorycznymi zbiorami informacji z wymienionych powyżej dziedzin, a ich czytelne opracowanie graficzne ułatwia uczniom przyswajanie i utrwalanie wiedzy. Publikacje wydawnictw oświatowych takich, jak WSiP czy Civitas obfitują w ilustracje, mapy, fotografie, tabele i inne materiały graficzne, które rzetelnie uzupełniają tekst i dodatkowo wspierają proces pogłębiania wiedzy.

Ładowanie...