Xi

Wesele. Wydanie z opracowaniem i streszczeniem

Lektura z opracowaniem to seria książek Wydawnictwa GREG, dzięki którym uczniowie mogą zaopatrzyć się w książki ułatwiające im szkolne życie. Wydawnictwo Greg ma w swojej ofercie lektury z omówieniem, opracowania lektur, słowniki, ściągi, encyklopedie, książki dla dzieci, pomoce do egzaminów. Wszystkie książki są zgodne z obowiązującą podstawą programową.Jedną z książek z serii jest "Wesele. LektuCzytaj więcej

Lektura z opracowaniem to seria książek Wydawnictwa GREG, dzięki którym uczniowie mogą zaopatrzyć się w książki ułatwiające im szkolne życie. Wydawnictwo Greg ma w swojej ofercie lektury z omówieniem, opracowania lektur, słowniki, ściągi, encyklopedie, książki dla dzieci, pomoce do egzaminów. Wszystkie książki są zgodne z obowiązującą podstawą programową.

Jedną z książek z serii jest "Wesele. Lektura z opracowaniem i streszczeniem". Publikacja zawiera odpowiedzi na pytania z podręcznika do nauki języka polskiego oraz omówienie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Do treści dramatu Wyspiańskiego, opublikowanego bez skrótów i cięć w treści, dołączone jest bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie streszczenie, skrócone, ułatwiające szybką powtórkę z tekstu do przypomnienia przed lekcją. Opracowanie zawiera też plan wydarzeń oraz wnikliwie wyjaśnia problematykę utworu. W książce zawarta jest dokładnie omówiona problematyka i charakterystyki bohaterów. W publikacji zastosowano specjalną czcionkę, ułatwiającą szybkie czytanie.

"Wesele" to dramat, którego autorem był Stanisław Wyspiański. Po raz pierwszy sztuka została wystawiona w 1901 roku i od tego czasu niemal nie schodzi z desek teatrów w całej Polsce, stała się również inspiracją dla innych mediów (filmów, książek). Akcja "Wesela" rozgrywa się w nocy z 20 na 21 listopada 1900 roku, w czasie wesela poety Lucjana Rydla z chłopką Jadwigą Mikołajczykówną. W dworku Włodzimierza Tetmajera i jego żony Anny, we wsi Bronowice pod Krakowem spotykają się chłopi i mieszczanie. Jak w soczewce, "Wesele" odbija jakość kondycji polskiego społeczeństwa, marzącego o odzyskaniu niepodległości – jednak za dużo różni różne warstwy i klasy społeczne, by mogły się zjednoczyć w jednym celu. Chłopi mają są gotowi podjąć walkę o niepodległość, brak im jedynie odpowiedniego przywódcy, a inteligencja pielęgnuje sielankowy i nieprawdziwy obraz polskości, wyrażanej często w pustych symbolach i gestach. Dramat składa się z trzech aktów - akt I jest realistyczny, napisany w konwencji komedii realistycznej, akt II jest aktem symboliczno-wizyjnym, a III połączeniem tych konwencji.

"Wesele" jest obecnie lekturą obowiązkową w szkołach ponadpodstawowych.

Stanisław Wyspiański (1869-1907) był jednym z najwybitniejszych literatów okresu Młodej Polski, często nazywany jest czwartym wieszczem polskim. Był dramaturgiem, poetą, malarzem, grafikiem, architektem.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
828281
Tytuł
Wesele. Wydanie z opracowaniem i streszczeniem
Producent
Nasza cena
12,68 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
4,8/5
5 recenzji
 • 5
  4
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Agnieszka K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-12-16
  Sztuka dla mnie jest arcydziełem literatury polskiej. Mistrzowsko ujęte realia epoki Wyspiańskiego. Prorocze słowa, że Polska będzie wolna, o ile będzie wierna Bogu i wartościom, do jakich należy patriotyzm i wiara w wolność. Potrzeba zatem walczących, którzy wierzą w zwycięstwo Polski.
 • Jolanta Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-06
  Polecam, ponieważ jest z opracowaniem. Dobre wydanie .
 • Natalia O. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-12-21
  Świetnie opracowane ;) Pomocne zwłaszcza dla maturzystów.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 3. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 3. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 3. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 3. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 3. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 3. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 3. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 3. czerwca, poniedziałek
0,00 zł

Produkty od autora:


828281
Ładowanie...