Xi
 » Książki  » Kryminał, sensacja, thriller

Prywatny detektyw i jego ambitna wspólniczka znowu w akcji! Cormoran Strike i Robin Ellacott po raz kolejny zmierzą się z zawiłą sprawą, która będzie wymagać od nich nie lada poświęceń. Czy uda im się pomóc nowemu klientowi?

Są śledztwa, o których nie da się zapomnieć...

"Wartka śmierć" - o czym jest powieść?

Do agencji Cormorana Strike'a przychodzi zdesperowany mężczyzna z prośbą o pomoc w odnalezieniu syna. Will trafił do tajemniczego Powszechnego Kościoła Humanitarnego, który ma siedzibę gdzieś na uboczu hrabstwa Norfolk i zniknął w głuszy.

Na pierwszy rzut organizacja ma bardzo wzniosłe cele. Chce dążyć do ustanowienia pokoju na świecie, zgody między narodami i pozytywnych zmian społecznych. Okazuje się jednak, że pod płaszczykiem szczytnych idei kryje się niebezpieczna sekta religijna, której członkowie mają nieczyste zamiary.

Strike i Robin odkrywają szereg szemranych interesów prowadzonych przez sektę i serię zagadkowych zgonów. Żeby uratować młodego chłopaka, Robin postanawia działać pod przykrywką i wstąpić do sekty. Zamieszkuje wśród społeczności i staje się jedną z wyznawczyń. Niestety nie przewiduje wszystkich skutków swojej decyzji. Zupełnie nie jest przygotowana na brutalność organizacji i bestialskie czyny członków grupy. Nie spodziewa się też jaką cenę będzie musiała zapłacić, chcąc rozwiązać sprawę zaniepokojnego ojca...

"Wartka śmierć" - opinie

"Wartka śmierć" to siódmy tom fascynującego cyklu kryminalnego o perypetiach Cormorana Strike'a autorstwa Roberta Galbraitha (właściwie J. K. Rowling).

Powieść jest pełna niepokoju i wielkich emocji. Misternie skonstruowana fabuła zachwyca odbiorców i sprawia, że czują się, jakby sami brali udział w dochodzeniu. Mnóstwo tu zaskakujących zwrotów akcji i mrocznych tajemnic. Czytelnicy próbują rozwikłać zagadkę, ale historia wciąż ewoluuje i pojawiają się kolejne ciekawe wątki. Historia trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Bohaterowie są wielowymiarowi i targani wewnętrznymi konfliktami. Autorka bawi się konwencją powieści kryminalnej i funduje swoim postaciom emocjonalny rollercoaster.

Jednocześnie zręcznie opisuje zagrożenia, jakie niesie przynależność do niebezpiecznej organizacji oraz psychologiczne aspekty sekty religijnej.

Książka "Wartka śmierć" jest znakomitą propozycją dla wszystkich miłośników ponurych kryminałów.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

Produkty od autora:


3437253
Ładowanie...