Warszawski niebotyk

  2 recenzje

Epicka, niezwykle poruszająca opowieść o losach pięciu młodych mężczyzn, którzy przyjaźnią się, uczą, pracują i kochają z pasją, z właściwym ludziom młodym poczuciem wszechmocy i nieśmiertelności. Spotykamy ich późną jesienią 1933 roku, w przededniu rozejścia się ich życiowych dróg. W chwili, gdy świat stoi przed nimi otworem, gdy są przekonani, że mogą osiągnąć wszystko, czego zapragną, a miłość Czytaj więcej

  • Wydawnictwo: Filia
  • Data premiery: 2025-02-05
  • Okładka: miękka
  • Liczba stron: 400
  • Wymiary: 208 x 140
więcej parametrów

O książce

Epicka, niezwykle poruszająca opowieść o losach pięciu młodych mężczyzn, którzy przyjaźnią się, uczą, pracują i kochają z pasją, z właściwym ludziom młodym poczuciem wszechmocy i nieśmiertelności. Spotykamy ich późną jesienią 1933 roku, w przededniu rozejścia się ich życiowych dróg. W chwili, gdy świat stoi przed nimi otworem, gdy są przekonani, że mogą osiągnąć wszystko, czego zapragną, a miłość postrzegają jako piękną przygodę, ślepi na zagrożenia. W kolejnych miesiącach życie weryfikuje ich sposób myślenia, prowadząc ku nieuniknionej dojrzałości, na którą nie zawsze chcą się zgodzić.

Romantyczne wzloty, bolesne upadki, tragedie burzące świat, rozstania i powroty, a wszystko to na tle Warszawy połowy lat trzydziestych, uwodzącej swym ogromnym wdziękiem i urokiem. Warszawy, nazywanej Paryżem Wschodu, w której na placu Napoleona kończy się budowa najefektowniejszego drapacza chmur ówczesnej Europy. Warszawa, której już nie ma, a za którą tęskni każdy z nas.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu
3586750
Tytuł
Warszawski niebotyk
Wydawnictwo
Język
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
400
Typ okładki
miękka
Wydanie
1
Data premiery
2025-02-05
Rok wydania
2025
Kraj pochodzenia
Polska
Wymiary
208 x 140
Waga
0.42 kg
Wysokość
140 mm
Długość
208 mm
Głębokość
28 mm
Liczba elementów zakres
Do 49
Szerokość
135 mm
Nasza cena
29,39 zł
Symbol produktu:
9788383579818

Opinie i recenzje książki Warszawski niebotyk

4,0/5
 
2 recenzje
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
  • Kamila Z. Klient niezweryfikowany
    4.0
     
    2025-02-28Recenzja zweryfikowana
    Z małżeństwem jest tak jak z każdym innym organizmem. Po pierwsze, trzeba o nie dbać. Po drugie, choć w zasadzie powinienem wymienić to jako pierwsze, trzeba dokonać odpowiedniego wyboru... Kobiety kochane, uwielbiane, otaczane ciepłem i uczuciem rozkwitają. Zarzucone trudnościami, przekonane, że unieszczęśliwiają swego ukochanego, gasną i bledną. Warszawa na krótko przed wybuchem drugiej wojny światowej. Pięciu mężczyzn- każdy ze swoimi własnymi marzeniami i planami na przyszłość. Nie wszystko jednak układa się po ich myśli. Każda decyzja niesie ze sobą konsekwencje nie zawsze przyjemne ,a dodatkowo wybory bohaterów czasem były na bakier z moralnością .. A tłem i równie ważnym elementem tej historii jest stolica z lat 30 XX wieku. Książka jest jak się okazało debiutem pani Marii i bardzo mi się podobała, poruszyła we mnie najgłębsze emocje , choć jak to przy pierwszych powieściach bywa pojawiły się małe minusy - w tym przypadku były to zbyt długie i nieco nużące przemyślenia postaci , ale nie utrudniało to ogólnego odbioru i bardzo chętnie sięgnę po ciąg dalszy.
  • Ewelina Klient niezweryfikowany
    4.0
     
    2025-02-06Recenzja zweryfikowana
    „Warszawski niebotyk” to debiut Pani Marii Paszyńskiej, który został wznowiony i nieco poprawiony. Jest to również pierwszy tom serii o tym samym tytule.
    Książka opowiada o życiu w Warszawie w latach 20 XX wieku. To właśnie w tym czasie przyszło żyć pięciu mężczyzną, których połączyła przyjaźń. Są to młodzi mężczyźni, którzy chcą kochać i być kochani. Ich zapał jest godny naśladowania. Mają swoje wzloty i upadki, ale wiedzą, że mogą na siebie i swoje rodziny liczyć. Ich perypetie dzieją się na tle ważnych dla Warszawy wydarzeń. To waśnie w tamtych latach stolica stara się podnieść po „Wielkim Kryzysie”.
    Od pierwszych stron autorka oczarowała mnie klimatem minionej epoki. Wraz z starszym panem Antonim przemierzałam warszawskie uliczki. I zarówno okładka książki jak i treść wprawiły mnie w nostalgiczny nastrój. Bo może życie w tamtych czasach nie było łatwe. Były podziały i konwenanse, ale myślę, że ludzie żyli spokojniej niż my dzisiaj.
    Jednym malutkim minusem tej historii są momentu, które za bardzo opisywały przemyślenia bohaterów. Czasami wkradła się nuda. Na szczęście są to nieliczne momenty i nie wpływają na całkowity odbiór książki.
    Autorka posiada lekki styl pisania i potrafi przenieść czytelnika do świata, który już nie istnieje. Książka bardzo podobała mi się i bardzo ją polecam każdemu, kto lubi czytać o dawnych czasach.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
  • Klient zweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Klient niezweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Recenzja Zweryfikowana
    Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.
Dostawa i płatność

Zobacz również

Udostępnij produkt
Wstaw link na:
lub skopiuj link
Dodano do koszyka