Xi
 » Książki  » Nauki społeczne i humanistyczne  » Pedagogika i resocjalizacja

Najczęściej kupowane razem

Uważność i spokój żabki + MP3, wydanie 2
5/5
37,99 zł
2 produkty
wartość produktów w zestawie:
78,38 zł

Poznaj pierwszą książkę o świeckiej medytacji przeznaczoną dla dzieci! "Uważność i spokój żabki + MP3, wydanie 2" to odświeżona wersja popularnego poradnika, dzięki któremu poznasz prostą i przyjazną dla dziecka metodę medytacji. Setki tysięcy pozytywnych opinii rodziców oraz pedagogów zapewniło tej książce rozgłos na całym świecie! Teraz polscy czytelnicy również mogą skorzystać z porad uznanej autorki, Eline Snel. To świetny sposób na chwilę wyciszenia i odzyskanie równowagi po stresującym dniu w szkole!

W holenderskich szkołach podstawowych nauczyciele codziennie prowadzą z uczniami ćwiczenia uważności. Zajęcia te przynoszą dobre efekty, do których należą poprawa samopoczucia i zdolności koncentracji oraz wzrost życzliwości wśród dzieci. Uczniowie potrzebują chwili wyciszenia i chętnie biorą udział w ćwiczeniu uważności. Dzięki niemu mogą opanować swoje emocje oraz skupić uwagę na rzeczach naprawdę ważnych. Eline Snel w przejrzysty sposób wyjaśnia, jak skutecznie prowadzić trening uważności również w warunkach domowych.

"Uważność i spokój żabki + MP3, wydanie 2" to świetny poradnik dla wszystkich osób, które chcą wyciszyć się po trudnym dniu. Nadmiar bodźców zewnętrznych, dostarczanych przez współczesny świat, często jest dla dziecka przytłaczający. Dlatego tak ważne staje się zapewnienie uczniowi chwili spokoju, podczas której może wejrzeć w swoje wnętrze. Odzyskanie równowagi przynosi znakomite efekty! Dzięki temu dzieci są bardziej uważne, rozsądne i milsze dla innych ludzi.

Proste ćwiczenia, które możecie wykonać w domu, pomagają uczniowi poradzić sobie z niepokojem, stresującymi sytuacjami i trudnymi uczuciami. Ponadto znacznie poprawiają umiejętność koncentracji! To świetny sposób na odpoczynek po lekcjach, a także trening opanowania emocji. Autorka krok po kroku wyjaśnia zebrane ćwiczenia, dzięki czemu dziecko nie ma problemu z ich wykonywaniem.

Eline Snel holenderska terapeutka i autorka poradników. Od lat rozwija swoją koncepcję świeckiej medytacji. Założyła nawet Akademię Nauczania Uważności, wspierającą holenderskie szkolnictwo. Autorka prowadzi kursy, z których chętnie korzystają dzieci, rodzice, nauczyciele oraz terapeuci. Co ciekawe, jej metody okazały się tak skuteczne, że holenderskie ministerstwo edukacji sfinansowało kurs chętnym nauczycielom z całego kraju. Ćwiczenia uważności opracowane przez Eline Snel są codziennie wykonywane w szkołach podstawowych, pomagając uczniom w radzeniu sobie z niepokojem, lękami i trudnymi emocjami.

W kategorii "Książki pedagogiczne, resocjalizacja" znajdziesz ćwiczenia dla dzieci, polecane przez uznanych pedagogów!

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Mariusz K.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 12-10-2022 | Recenzja zweryfikowana
Po to wydawnictwo sięgnąłem z polecenia znajomych, którzy wcześniej przepracowali je ze swoimi dziećmi, a przy okazji sami sporo skorzystali. Prawda jest taka, że każdy powinien umieć wykrzesać z siebie spokój żabki. To niezwykle ważna umiejętność, w tym natłoku bodźców, informacji, ogólnym szumie, który najbardziej dotyka bezbronne jeszcze dzieci. Książka pokazuje, jak ze sobą pracować nad uważnością, nad wewnętrznym spokojem, ale przy tym absolutnie nie narzuca żadnego światopoglądu, chodzi tu o czyste techniki mindfulness, czyli skupienie, wyciszenie, życzliwość, uwagę i uspokojenie ciała. Bardzo polecam!

Marcelina C.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 08-10-2022 | Recenzja zweryfikowana
Moim jedyny zarzutem jest rozwleczona treść z przykładami, jak, komu te metody pomogły. Dzieci raczej nie przywiążą do tego wagi, więc to raczej słowo do rodziców, ale nieco zbędne. Sama metoda świetna i bardzo potrzebna współczesnym dzieciom. Niestety przejmują od nas sporo stresu, więc nauczenie już takich maluchów, jak się odciąć od bodźców jest bardzo potrzebna. Nagrane na płycie medytacje są rewelacyjne i czynią cuda moim zdaniem. Dlatego polecam wszystkim rodzicom, opiekunom, nauczycielom, dosłownie każdej osobie która pragnie zwiększyć koncentrację dzieci, z którymi przebywa.

Bogumiła C.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 04-10-2022 | Recenzja zweryfikowana
Bardzoo fajne wydanie i ogromny plus za nagrania ćwiczeń i medytacji! Książeczka opiera się na metodach Mindfulness, które mają nauczyć dzieciaki, jak się wyciszyć , jak odciąć się od gonitwy myśli i skupić wyłącznie na tym, co tu i teraz, na swoim oddechu i ciele. Na pierwszym miejscu stawia się tutaj uczucia i pragnienia. Na tym właśnie dzieci, które są tak samo zestresowane, jak rodzice, mają się skupiać. Język jest prosty, treść nieco zbyt opisowa, ale rezultaty są świetne i co zabawne może, ale sama korzystam z niektórych metod i z pewnością sięgnę po jakąś wersję dla dorosłych, złoto!

Dostawa

3259980
Ładowanie...