Uroczysko T.2 Sezon na cuda

  1 recenzja

W pensjonacie Uroczysko wszystko jest możliwe!Drugi tom ukochanej przez czytelniczki serii Uroczysko autorstwa mistrzyni powieści obyczajowych, Magdaleny Kordel.Majka już zadomowiła się w Malowniczem. Buduje nowe życie dla siebie i córki, która niespodziewanie staje się... idealna. Zaprzyjaźniają się coraz mocniej z mieszkańcami miasteczka, a wędrując po okolicy, odkrywają nowe uroki i tajemnice tCzytaj więcej

  • Wydawnictwo: W.A.B.
  • Data premiery: 2025-08-13
  • Okładka: miękka
  • Liczba stron: 416
  • Wymiary: 209 x 138
więcej parametrów

O książce

W pensjonacie Uroczysko wszystko jest możliwe!

Drugi tom ukochanej przez czytelniczki serii Uroczysko autorstwa mistrzyni powieści obyczajowych, Magdaleny Kordel.

Majka już zadomowiła się w Malowniczem. Buduje nowe życie dla siebie i córki, która niespodziewanie staje się... idealna. Zaprzyjaźniają się coraz mocniej z mieszkańcami miasteczka, a wędrując po okolicy, odkrywają nowe uroki i tajemnice tego wyjątkowego miejsca. Pensjonat Majki i jej przyjaciółki, Jagody, przyjmuje pierwszych gości, co przynosi spore kłopoty. Na dodatek Majka, niepoprawna optymistka, zgadza się zorganizować w Uroczysku składkową wigilie dla chętnych z Malowniczego. Kto przy zdrowych zmysłach podjąłby się czegoś tak karkołomnego!

Uroczysko to seria życiowych powieści pełnych emocji, humoru i ciepła, która przypomina, że niezależnie od trudnych doświadczeń, można odnaleźć szczęście. Historie pisane przez Magdalenę Kordel z niezwykłą mocą zarażają pogodą ducha!

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu
3650885
Tytuł
Uroczysko T.2 Sezon na cuda
Wydawnictwo
Język
polski
Liczba stron
416
Typ okładki
miękka
Data premiery
2025-08-13
Rok wydania
2025
Kraj pochodzenia
Polska
Wymiary
209 x 138
Waga
0.44 kg
Wysokość
138 mm
Długość
209 mm
Głębokość
30 mm
Szerokość
135 mm
Nasza cena
47,29 zł
Symbol produktu:
9788383879703

Opinie i recenzje książki Uroczysko T.2 Sezon na cuda

5,0/5
 
1 recenzja
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
  • Ewelina P. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2025-11-04Recenzja zweryfikowana
    To bardzo ciekawe, że autorka w drugim tomie o Uroczysku również zaprezentowała nam kilka życiowych mądrości. Najbardziej utkwiło mi tutaj jedno, że jeśli ktoś zepsuje ci humor, to nie powinno się tą burzą złości obarczać innych. Czasami bardzo trudno jest pogodzić i rozdzielić emocjami pracę i życie prywatne. Nasza postać ma nieco utrudnione zadanie, gdyż jako nauczycielka jest gnębiona przez dyrektorkę. Kobietę, która zabiera niepotrzebny czas, pluje słowami niczym woda z węża ogrodowego i za swoje niepowodzenia obarcza innych. To taki kwaśny żelek, którego ktoś posypał kwaskiem cytrynowym i zapomniał dodać odrobiny cukru. Ma na tyle mocny jad, że ktokolwiek staje jej na drodze dosłownie i przenośni, nie ma szans na pozytywną potyczkę. Naszą nauczycielkę będzie też gnębiła postać byłego męża, która niczym zapach capa, przenika wszystko i wszystkich utrudniając życie swojej dawnej połówce. Jest takim tatą, który daje ci kawałek czekolady wtedy, kiedy wie, że ci jej jeść nie wolno. Postawił sobie za ideal pokazać córce, że potrafi dać szczęście, tylko kosztem tej drugiej strony. Dla niektórych przekupstwo to najlepszy sposób na okazanie miłości.
    Powiem wam, że zaskoczył mnie tutaj wątek przygotowań do świąt Bożego Narodzenia, gdzie w szkole trzeba szykować szopkę, przedstawienia, więc po za tymi prostymi problemami, jest też czas oczekiwania, choć nieco ukryty, ale odczuwalny na tyle, żeby zacząć częściej o tym myśleć. Pomimo pięknego fioletu, który barwi brzegi książki, ja dołożyła bym nieco więcej bieli i błękitu, by oddać ten świąteczny klimat. W tym formacie jest dla mnie niczym jajko z niespodzianką, gdzie zamiast zabawki dostałam więcej kawałków małych czekoladek:-)
    Nie dodałam jeszcze, że jest to bezpośrednia kontynuacja części pierwszej, gdzie wcześniej kobieta doprowadzała dworek do używalności, a teraz przyjmuje w nim pierwszych gości. Nawet wydaje mi się, że za sprawą prywatnych nerwów postaci, nawet tutaj niektóre sprawy nie mogą do końca popłynąć szczęśliwą rzeką, tylko co jakiś czas natrafiają na barykadę zbudowaną przez bobra:-) Niby pomysł, który stworzyli wydaje się być wręcz idealny, gdyż wspólna Wigilia to może być początek zacieśnienia więzów między postaciami, ale wykonać go z dokładną starannością jest już gorzej. Na całe szczęście z części pierwszej totalnie zbuntowana nastolatka zdjęła z siebie połowę niedorosłości i milej patrzy na swoją matkę. Miałam nawet wrażenie, że to wszystko przez ten świąteczny czar, przez chęć pojednania, ubierania choinki i zapachu cudów, które niemal wisiały w powietrzu. A czujemy tak też dlatego, że w tym tomie jest malutko dialogów, więc podchodzimy do książki jako opowieści, czyli czegoś co mogłoby się wydarzyć lub wydarzyło się kiedyś. Każdy wątek był tu wciągający, jak dla mnie lektura idealna na każdy czas:-)
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
  • Klient zweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Klient niezweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Recenzja Zweryfikowana
    Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.
Dostawa i płatność
Udostępnij produkt
Wstaw link na:
lub skopiuj link
Dodano do koszyka