Xi

Umówmy się na Polskę

"Umówmy się na Polskę" to poszukiwanie nowej umowy społecznej, której właśnie teraz potrzebuje Polska, jak przekonują autorzy wyjątkowej publikacji. Ich zdaniem kraj powinien opracować przejrzyste reguły ustrojowe, odpowiadające potrzebom współczesnych obywateli. Co ważne, ta umowa ma powstać przy porozumieniu osób z różnych nurtów politycznych. 28 ekspertek i ekspertów ze stron liberalnej i konseCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Znak Wizerunek
 • Data premiery: 2023-05-17
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 448
 • Wymiary: 206 x 144

"Umówmy się na Polskę" to poszukiwanie nowej umowy społecznej, której właśnie teraz potrzebuje Polska, jak przekonują autorzy wyjątkowej publikacji. Ich zdaniem kraj powinien opracować przejrzyste reguły ustrojowe, odpowiadające potrzebom współczesnych obywateli. Co ważne, ta umowa ma powstać przy porozumieniu osób z różnych nurtów politycznych. 28 ekspertek i ekspertów ze stron liberalnej i konserwatywnej prezentuje propozycję demokratycznych zasad, zgodnie z którymi mogłoby funkcjonować państwo. Przyszedł czas na nową umowę społeczną mieszkańców Polski!

O czym jest "Umówmy się na Polskę"?

Publikacja w przejrzysty sposób przedstawia nowe podejście do umowy społecznej, która ma uszanować potrzeby różnych grup politycznych. Przekonuje przy tym, że ustabilizowanie demokracji jest możliwe, gdy samorządy wojewódzkie i gminne wywierają większy wpływ na mechanizmy rządzenia państwem. W ten sposób o sprawach państwowych decydują również zwykli obywatele, a nie tylko politycy.

Grupa ekspertek i ekspertów w fabularyzowanej formie przedstawia założenia nowej umowy społecznej. Lekki styl wypowiedzi oraz współpraca z uznanymi pisarkami i pisarzami pomagają im bardzo obrazowo wyjaśnić, jak działałaby taka umowa. Publikacja bardzo dokładnie opisuje, jak proponowane przez nich rozwiązania mogą dobrze wpłynąć na życie zwyczajnych obywateli i zmienić oblicze władzy w Polsce.

"Umówmy się na Polskę" - opinie

Książka "Umówmy się na Polskę" to świeże spojrzenie na przyszłość Polski, które zaprasza do ponownego przeanalizowania mechanizmów sprawowania władzy i udowadnia, że zmiany są możliwe. Ta publikacja nie ogranicza się do zwykłego krytykowania aktualnych zasad, a raczej przekazuje czytelnikom gotowe pomysły, opracowane przez szereg uznanych badaczy. Twórcy unikają utopijnego podejścia do polityki kraju, proponując zamiast tego przejrzyste rozwiązania, zwiększające znaczenie obywatela.

"Umówmy się na Polskę" zaprasza do dyskusji o tym, jak powinno się rządzić państwem. Grupa uznanych ekspertów analizuje polskie życie społeczne i szuka nowych dróg rozwoju, które pomagałaby obywatelom decydować o ważnych sprawach dla całej Polski. Czy takie podejście do polityki jest współcześnie możliwe? Jak się okazuje, wciąż wiele zależy od zwykłych ludzi, a to właśnie w ich rękach leży sposób na zmianę mechanizmów politycznych, które kształtują polską rzeczywistość!

Przejdź do kategorii "Literatura faktu", by odkryć więcej publikacji o polityce i społeczeństwie. Znajdziesz tam książki uznanych autorów oraz znakomitych wydawców, w przystępny sposób omawiających problemy współczesnego świata. Dzięki nim zobaczysz świat polityki z nowej strony i poznasz zadziwiające koncepcje, które mogą kształtować przyszłość.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3362153
Tytuł
Umówmy się na Polskę
Autorzy
Wydawnictwo
Liczba stron
448
Data premiery
2023-05-17
Rok wydania
2023
Wymiary produktu [mm]
206 x 144
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.53
Długość
140
Głębokość
205
Wysokość
144
Nasza cena
41,99 zł
Zobacz więcej
Bądź pierwszy!
Twoja recenzja produktu “Umówmy się na Polskę” będzie bardzo przydatna dla innych użytkowników.
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 23. maja, czwartek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 23. maja, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 23. maja, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 23. maja, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 23. maja, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 23. maja, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 23. maja, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 23. maja, czwartek
0,00 zł
3362153
Ładowanie...