Xi
 » Gry  » Gry planszowe  » Pozostałe

“Ubongo. Szalona gra, która rozkręci twój mózg” - niezwykle popularna gra logiczna, którą warto polecić każdemu graczowi!

Szukasz gry towarzyskiej, podczas której trzeba trochę pomyśleć i wykazać się spostrzegawczością? Sprawdź tę wyjątkową planszówkę! Gra “Ubongo. Szalona gra, która rozkręci twój mózg” to jedna z najlepszych planszówek logicznych, jakie kiedykolwiek powstały, a przy tym ma już ogromną grupę fanów z całego świata, trafiając do graczy w milionach egzemplarzy. Dlaczego ta pozornie prosta gra zdobyła tak duży rozgłos? Pewnie pomaga to, że zasady wyjaśnisz w kilka chwil, a tematyka jest zrozumiała właściwie dla każdego gracza. Ponadto rozgrywka za każdym razem przebiega inaczej, dzięki czemu chętnie wracasz do tej gry!

Dla kogo przeznaczona jest gra “Ubongo. Szalona gra, która rozkręci twój mózg”

  • dla 1-4 graczy

  • wiek graczy: od 8 lat

Na czym polega gra “Ubongo. Szalona gra, która rozkręci twój mózg”?

Gracze otrzymują plansze i po 12 elementów o różnych kształtach, z których powstanie układanka. Podczas każdej rundy przy pomocy specjalnej kostki określa się, jakich kafelków można użyć. Następnie każdy gracz próbuje jak najszybciej zapełnić tymi elementami wszystkie puste pola na swojej planszy. Osoba, która w określonym czasie zapełni wszystkie białe pola, woła “Ubongo!”, a następnie losuje klejnot z woreczka. Zadaniem graczy jest zebranie barwnych klejnotów o jak największej wartości.

Słowo “Ubongo” znaczy w języku suahili “mózg”, co świetnie oddaje charakter tej gry. Gra Ubongo to świetny trening logicznego myślenia. Wymaga wyobraźni przestrzennej, a przy tym ćwiczy spostrzegawczość. Gracze mają 2 poziomy trudności do wyboru. Dzięki temu odpowiednie dla siebie wyzwanie znajdą tutaj gracze początkujący i zaawansowani. Obecnie Ubongo gra ważną rolę w świecie planszówek, zdobywając uznanie nie tylko graczy, ale także projektantów gier planszowych!

“Ubongo. Szalona gra, która rozkręci twój mózg” - zawartość pudełka

  • 48 kafelków

  • 36 kart z zadaniami

  • kostka

  • klepsydra

  • woreczek

  • 58 klejnotów

  • tor rund

  • instrukcja

Gra “Ubongo. Szalona gra, która rozkręci twój mózg” - opinie

Gra “Ubongo. Szalona gra, która rozkręci twój mózg” spełnia oczekiwania fanów planszówek rozwijających umysł, a rozgrywka sprawdza się również podczas rodzinnego grania z dziećmi, które chętnie wybierają właśnie tę kolorową grę z prostymi zasadami. Każdy gracz znajdzie tu coś dla siebie, a poziom trudności można łatwo dopasować do umiejętności grupy. Ubongo to gra, do której chętnie wrócisz nawet po długiej przerwie, a także ciekawe wyzwanie dla każdego miłośnika układanek!


Ułóż wzór najszybciej, jak potrafisz! Czy zostaniesz zwycięzcą w Ubongo? Ubongo gra karciana przyciąga graczy w każdym wieku, oferując emocjonującą rozgrywkę. Gry planszowe to świetny trening umysłu, a Ubongo bardzo dobrze realizuje ten cel. Spróbuj ułożyć każdy wzór!

Videoinstrukcja:

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

739712
Ładowanie...