Xi

Twoje kompetentne dziecko. Dlaczego powinniśmy traktować dzieci poważniej?

Juul Jesper

(okładka miękka)

5/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią
Wydawnictwo: MiND Dariusz Syska
Liczba stron: 264
-25%

36,90 zł

27,82 zł

oszczędzasz 9,08 zł (25%)

Dostępność 24 godziny
Paczka w Ruchu 5,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Poczta Polska 8,99 zł
Paczkomaty 8,99 zł
Kurier 10,99 zł

Opis

Jak wychować dzieci na rozsądnych i spokojnych ludzi? Zdaniem Jespera Juula, europejskiego autorytetu w dziedzinie pedagogiki dzieciom należy dać trochę swobody, zamiast wymagać, aby ciągle były spokojne i grzeczne. Trzeba traktować je po partnersku i sprawić, aby w dorosłych widziały przyjacielskich przewodników.

Rodzice coraz częściej nie potrafią zrozumieć własnych pociech i czują się wobec nich bezradni. Nie pojmują, jak ważne jest budowanie w świadomości młodych ludzi poczucia wartości i wiary we własne siły oraz stopniowe uświadamianie ich na temat odpowiedzialności za siebie i innych.

Książka „Twoje kompetentne dziecko” zmusza rodzica do odpowiedzenia sobie na ważne pytania. Czy jesteś w stanie zauważyć problemy Twojego dziecka i odpowiednio zrozumieć jego zachowanie? W jaki sposób je krzywdzisz? Jak możesz rozwinąć jego poczucie własnej wartości i pomóc mu zbudować wiarę w siebie? Kiedy jest już za późno na wychowywanie?

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 377407
Tytuł Twoje kompetentne dziecko. Dlaczego powinniśmy traktować dzieci poważniej?
Autor Juul Jesper
Wydawnictwo MiND Dariusz Syska
Język wydania polski
Język oryginału duński
Liczba stron 264
Data premiery 2011-02-11
Rok wydania 2011
Wymiary produktu [mm] 212 x 19 x 137
Okładka Miękka
Cena detaliczna 36,90 zł
Nasza cena 27,82 zł
Powiązane tematy: Literatura parentingowa

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Aleksandra M.

5/5
| 06-05-2020
Idealnych metod wychowawczych nie ma bo i dzieci są jakie są a i rodzicielstwo chyba nigdy dla nikogo nie było zbyt proste. Ale poradniki rodzicielskie zawsze warto czytać i się doszkalac żeby szkrab wyrósł i wychował się jak najlepiej. Nie bez powodu Juul jest jednym z najbardziej cenionych autorytetów. „Twoje kompletne dziecko” to świetna książka z którą powinni zapoznac się wszyscy rodzice.

Kasia K.

5/5
| 06-05-2020
Jak sprawić by w disiejszym świecie – pełnym smartfonów, komputerów, markowych ubrań, konsumpcji i oceniania przez pryzmat pieniędzy dziecko znało swoją wartość jako człowieka? Przeczytać Twoje kompetentne dziecko i stosować.

Maria G.

5/5
| 29-04-2020
Z poradnikami pana Juula jest dla mnie tak, że niezależnie który weżmie się do reki, to okaże się, że robimy mnóstwo świadomych i nieświadomych błędów, które można naprawić tylko trzeba wiedzieć jak zacząć. I ta książka zdecydowanie może być takim początkiem.

Olga I.

5/5
| 28-04-2020
Genialna książka z super poradami i rozwiązaniami. W rodzi rodzica radzę sobie całkiem nieźle ale myślę, że dzięki Juulowi radzę sobie jeszcze lepiej.

Paula C.

5/5
| 22-04-2020
Książka „Twoje kompetentne dziecko” powinna się znalexć na półce każdego rodzica, bo to mądry poradnik jak kształtować nie tyle dziecko co swoje relacje z nim i pomóc mu stać się pewnym siebie człowiekiem.

Agnieszka H.

5/5
| 20-04-2020
Nie przypuszczałam że będzie się to tak fajnie czytało. Zazwyczaj nie czytuję poradników bo dla mnie to zwykłe papki ale do tej wyjątkowo się przekonałam i szczerze jestem pozytywnie zaskoczona.

Iga K.

5/5
| 15-04-2020
Bardoz serdecznie polecam książkę i książki Juula świadomym rodzicom oraz takim, którzy chcą stać się śwoiadomymi.

Andżelika U.

5/5
| 12-04-2020
Super książka, bardzo pomocna przy rozwiązywaniu problemów wychowawczych. Wiem, że wśród rodziców nawet tych z młodego pokolenia jest wielu zwolenników kar którzy wolą krzyknąć dla świętego spokoju, bo sami zostali przecież tak wychowani, ale Juul pokazuje tu metodę o wiele przyjemniejsza i spokojniejszą, nie tylko dla samych dzieci. Byłam z początku nieco zaskoczona a nawet zszokowana pewnymi rozwiązaniami ale teraz sama stosuje je na moim synku i muszę przyznać, że większość działa. Pozdrawiam.

Mirosława U.

5/5
| 08-04-2020
To ksiązka, która odpowiada na wiele ważnych pytań jakie stawiamy sobie będąć rodzicami. Polecam przeczytać już na etapie gdy dziecko jest małe – po to, by wyciągnąć dla siebie rady które uważamy za dobre i uświadamiać też otoczenie od początku.

Iwona J.

4/5
| 04-04-2020
W tej książce najbardziej podobało mi się objaśnienie jak interpretować zachowania dziecka, żeby właściwie zrozumieć o co mu chodzi i co się z nim dzieje. W wychowywaniu od nieposłuszeństwa dziecka jest gorsze tylko wzajemne niezrozumienie, które może zburzyć całą relację.

Mieczysław L.

5/5
| 02-04-2020
Juul i wsyztsko jasne. Dla mnie to guru w dziedzinie wychowania dzieci i dzięki niemu przejrzałem na oczy. Trudno być ojcem w czasach, kiedy mówi się z jednej strony: jedyne czego ojciec nie może zrobić przy dziecku to karmienie piersią, a z xdrugiej starsze osoby dziwnie patrzą na nosidła, ojca zostającego z dzieckiem czy robiącego pranie. Polecam jeszcze książkę: Być mężem i ojcem

Monika H.

4/5
| 27-03-2020
Wychowanie nie jest łatwe i na pewno nie stanie się po przeczytaniu jednej książki. Nie krytykuję podejścia Juula ale też nie uważam go za jakiś pewnik i absolut kompletnie na ślepo. Zgadzam się z nim w większości i myślę, że ta lektura jest dobra dla wszystkich rodziców. Mi nieznacznie pomogła, ale zawsze traktowałam ją jako dodatek i trochę ciekawostkę.

Edyta W.

5/5
| 26-03-2020
Dlaczego powinniśmy traktować dzieci powazniej? Myśle, że mamy dużo naleciałości ze starych lat, ze nasi rodzice wychowywali nas w określony sposób i ta książka, jak również inne książki tego samego autora pomagają się z tym uporwać i zmienić myslenie.

Andżelika M.

5/5
| 19-03-2020
Juul był prawdziwym autorytetem pedagogicznym i rewolucjonistą w tej dziedzinie. W Twoim kompletnym dziecku dobitnie wyjaśnił dlaczego trzeba porzucić wychowanie autorytarne na rzecz podejścia mającego od samego początku budować w dziecku silne poczucie własnej wartości. Zdecydowanie zgadzam się z jego podejściem – dziecko od samego początku rozwoju powinno mieć silne poczucie wartości i nie czuć się tłamszone. Tak wielu rodziców wychowuje w domu „chodzące bomby” które tłumia przez długi czas swoje emocje i nic dobrego z tego nie wynika. Juul pokazał jak należy postępować, aby nie tylko rozwinąć swoje dziecko we własciwy sposób ale tez sobie samemu pomóc w jego wychowywaniu. Zdecydowanie zalecam tę lekturę wszystkim rodzicom.

Adriana J.

5/5
| 18-03-2020
Jesper Juul to autor, którego książki bezsprzecznie wciągają mimo, że to poradniki w pewnym sensie. Polecam tytuł.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
23 Wrzesień, Środa
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
24 Wrzesień, Czwartek
przedpłata
5,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
24 Wrzesień, Czwartek
przedpłata
7,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
24 Wrzesień, Czwartek
przedpłata
8,99 zł
pobranie
11,99 zł
Paczkomaty
czas dostawy
23 Wrzesień, Środa
przedpłata
8,99 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
23 Wrzesień, Środa
przedpłata
10,99 zł
pobranie
13,99 zł
  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Literatura piękna
  • Literatura obyczajowa, erotyczna
  • Ładowanie...