Xi

Twoje ciało wie, jak cię wyleczyć

Auto książki - Christian Fleche jest psychoterapeutą i specjalistą w zakresie NLP, czyli pracy nad zbiorem technik komunikacji oraz metod pracy z wyobrażeniami, które są nastawione na tworzenie i modyfikowanie wzorców postrzegania i myślenia u ludzi, a które są wykorzystywane przez niektórych terapeutów,Fleche, w swojej książce przedstawia teorię, że choroba istnieje po to, by nas leczyć. I choć pCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Wydawnictwo Medium
 • Data premiery: 2016-01-13
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 280
 • Wymiary: 20
Polecamy podobne produkty

Auto książki - Christian Fleche jest psychoterapeutą i specjalistą w zakresie NLP, czyli pracy nad zbiorem technik komunikacji oraz metod pracy z wyobrażeniami, które są nastawione na tworzenie i modyfikowanie wzorców postrzegania i myślenia u ludzi, a które są wykorzystywane przez niektórych terapeutów,

Fleche, w swojej książce przedstawia teorię, że choroba istnieje po to, by nas leczyć. I choć początkowo brzmi to nieco dziwacznie, autor tłumaczy dalej, że jest ona biologiczną reakcją na wydarzenie, z którym nie potrafimy poradzić sobie emocjonalnie. Książka stanowi przełom dla stereotypowego myślenia o chorobie i wskazuje, w jaki sposób, dzięki wysokiej samoświadomości możemy odzyskać i zachować pełne zdrowie fizyczne i psychiczne.

Christian Fleche proponuje nową metodę, polegającą na odczytywaniu kodu biologicznego choroby, czyli przyczyn psychicznych, emocjonalnych, które ją wywołały. Poprzez poznanie jej pełnego podłoża, od pierwszego wstrząsu psychicznego, można leczyć ich skutki. Osoby będące bardziej zaawansowane w tych technikach, dzięki poznaniu istniejących w naszej podświadomości wspomnień i odczuć, które mogą dojść do głosy nie tylko za życia naszego, lecz nawet naszych potomków, będą mogły nawet zapobiec pojawianiu się danej choroby.

Czytelnikom zostaje przedstawiony dokładny opis metody. Autor zaczyna od embriologii i wyjaśnienia związków łączących ciało, mózg, psychikę oraz kanały energetyczne. Wymienia między innymi rodzaje konfliktów, które mogą prowadzić do choroby, a także konkretne emocje, które mogą oddziaływać na niekorzyść konkretnych narządów.

Na potwierdzenie swoich tez przytacza wiele przykładów z własnej praktyki terapeutycznej. To zdecydowanie jedna z mocniejszych stron tej książki. Autor wręcz zasypuje czytelników przykładami, opowieściami czy anegdotami, które opisują właśnie, w jaki sposób wewnętrzne konflikty mogły wpłynąć na zdrowie.

Autor zwraca także uwagę na płaszczyznę psychologiczną, która odgrywa ogromną rolę w zapobieganiu chorobom. Najważniejsze jest, by poważnie podchodzić do swojego zdrowia, również równowagi emocjonalnej, dbać o siebie.

W książce znalazło się także zwięzłe podsumowanie, dzięki któremu możemy co jakiś czas odświeżać najważniejsze zasady, a pośród nich znajdują się takie zalecenia jak: zwracanie ogromnej uwagi na swoje emocje i rozmawianie o nich, unikanie potęgowania w sobie paniki, unikanie samotności, spotykanie się z pozytywnymi ludźmi, zdrowe odżywianie, odpowiedni odpoczynek, unikanie oceniania siebie i innych i cierpliwość.
Bez względu na to, lektura przekona odbiorców do teorii Fleche'a, warto wziąć sobie do serca jego zalecenia.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
548729
Tytuł
Twoje ciało wie, jak cię wyleczyć
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
francuski
Liczba stron
280
Data premiery
2016-01-13
Rok wydania
2015
Wymiary produktu [mm]
20
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.35
Długość
205
Głębokość
145
Wysokość
15
Nasza cena
21,89 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
4 recenzje
 • 5
  4
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Małgorzata H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-07-22
  Bardzo dużo przykładów z doświadczenia terapeutycznego samego autora sprawia, że zawarta w książce teoria wiele zyskuje. Wiele nowych myśli psychoterapeutycznych skłania się ku leczeniu np. traum, a tu autor tłumaczy właśnie, że cierpienie fizyczne może być następstwem wydarzenia, które zraniło przede wszystkim naszą psychikę. Traumy pokoleniowe - one także coraz częściej pojawiają się w dyskusjach badaczy i specjalistów. Ta książka bardzo do mnie przemówiła, nie jest napisana skomplikowanym językiem i moim zdaniem jest szalenie ciekawa.
 • Jolanta K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-10
  Interesująca książka, jeśli ktoś lubi tego typu literaturę.
 • Agata Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-02-06
  Książka bardzo fajna, opisuje jak my ludzie myslimy o chorobie zwykle dla nas, jest to pech, nieszczęście,rzadko kiedy zdajemy sobie sprawe że takie leży ona w naszej sferze psychicznej. Nigdy przecież nie zastanawialiśmy sie że nasze zdrowie psychczne czy też emocjonalne zalezy od zdrowia fizycznego i na odwrót. Nasze zdrowie psychiczne i też myslenie również wpływa na to jak sie czujemy, czyli na nasza strefę fizyczna. W tej książce jest to opisane w sposób łatwy, nie ma tutaj jakis bardzo nie zrozumiałych słów/wyrazów.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 27. maja, poniedziałek
0,00 zł
548729
Ładowanie...